Труханова трухануло: Одеських депутатів допитують, мер ховається, а сесію переносять
Дехто вже поставив жирний хрест на подальшій долі Геннадія Труханова як мера міста, і такі чутки мають під собою певний ґрунт
Одеса майже місяць живе і працює без міського голови, що породжує все більше і більше обґрунтовані чутки про те, що у Геннадія Труханова серйозні проблеми. Принаймні, останні події свідчать саме про це: в місті фізично не має трьох віце-мерів – Світлани Бедреги, Андрія Котляра, Павла Вугельмана, а також голови департаменту комунальної власності. Власне, засідання комісії з комунальної власності вже кілька разів переносилося, а сам мер Труханов несподівано подовжив і без того довгу відпустку, після чого відправився у відрядження, оминувши Одесу. Що відбувається у міській владі з'ясовувало Depo.Одеса.
Втомлений Труханов
Міський голова Геннадій Труханов – не з тих політиків, хто любить довго відпочивати. Раніше він неодноразово брав відпустки, але, звичайно, на строк не більше 3-4 днів. Коли ж 26 грудня минулого року міський голова вирішив "випасти з обойми" до 18 січня, стало зрозуміло, що у труханівському "королівстві" "Довіряй справам" щось негаразд.
Підозрілою була не тільки тривалість відпустки, але і її час – новорічно-різдвяні свята, в яких мер традиційно бере участь. І якщо Новий рік – це світське свято, то Різдво і Хрещення – релігійні, а в цьому питанні Геннадій Труханов дуже принциповий. Раніше щороку він брав участь у хрещенських купаннях та різдвяних церковних службах, що дуже ретельно висвітлювалося у підконтрольних йому ЗМІ та на сторінках у соцмережах. Проте цей рік почався без традиційних січневих селфі.
У січні минулого Труханов хизувався на своїйх сторінках у соцмережах оголеним торсом на Водохреща
Фото: Facebook/Геннадій Труханов
І от тобі: мера нема. Причому як фізично, так і віртуально. Особиста сторінка міського голови у Facebook з 31 грудня минулого року по 6 січня поточного не оновлювалася. Напередодні Різдва у соцмережі та на офіційному сайті Одеської міськради з'явилося привітання Труханова зі святом, але потім знову тиша на два тижні, і лише 20 січня у мера повідомили, що міськрада надасть допомогу правоохоронцям, постраждалим 19 січня під час стрілянини на Новосельського, та родині загиблого поліцейського Сергія Пригаріна.
Варто зауважити, що після закінчення терміну відпустки мер не вийшов на роботу, а на сайті міськради з'явилося повідомлення про подовження відпустки ще на декілька днів. Проте по її закінченню Труханов знову не з'явився в мерії, а відправився у відрядження до Греції, прихопивши з собою деяких заступників. Після цього на сайті міськради та на сторінці Труханова у Fаcebook почали з'являтися світлини, що ілюструють його візит до Греції.
В Греції Труханов відвідав перший в Європі Парк екологічного виховання і вигідної утилізації
Фото: Facebook/Геннадій Труханов
Взагалі для Труханов, який завжди дуже сильно присутній у СМІ, це інформаційний вакуум, який, схоже, виник не від гарного життя.
Здешевіла "євромерія"
Факти, як то кажуть, – річ вперта, і вони красномовно свідчать: відпустка мера дивним чином співпала із різким підвищенням уваги НАБУ та СБУ до справ одеської мерії. Так, ще 12 грудня 2017 року бюро заявило про вручення підозри депутатові Одеської обласної ради, який нібито намагався дати хабара у $500 000 детективу НАБУ за зняття арешту з коштів фірми, до якої він має відношення, також детективів зацікавили 185 мільйонів гривень, які мерія заплатила за адмінкомплекс колишнього заводу "Краян", куди поступово переїжджають більшість департаментів та управлінь міської ради. На думку правоохоронців, ціна за стару адмінбудівлю далеко не ринкова, йдеться про корупційну схему заволодіння грошима громади. Депутатом виявився член фракції "БПП" в облраді Олег Бабенко, який спочатку спростував будь-які звинувачення, а потім, за деякими даними, втік від спецназу в Києві.
За деякий час Бабенко на своїй сторінці у Facebook заявив про готовність співпрацювати з "органами".
Пізніше з'явилася інформація, що депутат таки ходив 19 січня на допит до Генпрокуратури.
Олег Бабенко опинився у центрі корупційного скандалу
Фото: Facebook/Олег Бабенко
А НАБУ продовжило розпочате раніше кримінальне провадження щодо купівлі будівлі "європейської мерії", яка із численними тендерами на ремонт і обладнання вже коштувала одеситам приблизно півмільярда гривень. І, схоже, зусилля НАБУ не були марними: кілька дні тому з'явилася дивовижна інформація, згідно з якою, продавець "Краяна" готовий повернути місту більшу частину отриманих коштів, а саме 95 мільйонів гривень, таким чином, знизивши ціну продажу адмінбудівлі до 90 мільйонів. Нібито компанія вже намагалася повернути мерії гроші, але там не хочуть їх приймати.
В розпорядження Depo.Одеса потрапили документи, в яких йдеться про зміну умов продажу адміністративної будівлі.
За іншою інформацією, міська рада мала зібратися на позачергове засідання 9 січня, але не змогла через відсутність великої кількості депутатів. Потім питання вирішили включити до порядку денного чергової сесії, запланованої на 31 січня. Проте за останніми, причому офіційними даними, сесійне засідання перенесли через відсутність кворуму на 16 лютого.
Ситуація просто сенсаційна, якщо згадати, що у цьому складі депутатський корпус відвідує сесії дуже дисципліновано – тих, хто не ходить, немає, прогули носять ситуативний характер. І от несподіванка – немає кворуму. Все це може говорити про те, що позиції мера надзвичайно хиткі, і він не ризикує вийти на такий публічний захід, не маючи впевненості у своїх позиціях.
Допити "довірливих"
Той факт, що за Труханова добряче взялися, підтверджує і підключення СБУ до "бомбардування". Спочатку "чекісти" розповіли про справу, що стосується одразу трьох компаній, які входять в орбіту впливу мера і займаються ремонтом доріг. Оперативники з'ясували, що під час державних закупівель власники і топ-менеджмент компаній "Дорлідер", "Дорсервіс" і "Південьдортех" йшли на змову з організаторами для отримання контрактів. Як повідомляє прес-служба СБУ в Одеській області, ділки також застосовували схеми з ухилення від сплати податків, завищення вартості своїх робіт і використаних матеріалів. Загальна сума привласнених тільки за два роки коштів - понад сто мільйонів гривень. Суд уже довів, що підприємці також ухилялися від сплати податків в розмірі п'ять мільйонів гривень. "За висновками експертів, неякісне виконання підрядниками дорожніх робіт вплинуло на безпеку транспортної інфраструктури країни і призвело до багатомільйонних збитків бюджетів різних рівнів", - йдеться у повідомленні. Компанії були оштрафовані на 37 мільйонів гривен та відлучені на три роки від участі у конкурсах.
Крім того, працівники СБУ викликали на допит одного з найближчих Труханову депутатів – Юрія Шумахера. Його, як члена бюджетної комісії, було допитано на предмет незаконної допомоги міської ради Спасо-Преображенському собору УПЦ МП. Навряд чи це буде мати якісь правові наслідки для мера та його оточення, але попередження очевидне.
За даними джерел, весь це час Геннадій Труханов та його союзники ведуть переговори з Адміністрацією президента і намагаються вмовити владу дати силовикам відмашку. "Є великі шанси на те, що мер в черговий раз домовиться, але з цього поєдинку він вийде значно послабленим як економічно, так і політично. Скоріше за все, він піде на серйозні компроміси та поступки, зменшить очевидні прояви корупції, а правоохоронці отримають з Банкової наказ загальмувати", - вважає джерело Depo.Одеса в мерії.
Фото на головній: Новое время
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса