На Одещині у школі-інтернаті порушують права дітей, – омбудсмен

Працівники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з громадським монітором відвідали Комунальний заклад "Лиманська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Одеської обласної ради

На Одещині у школі-інтернаті порушують п…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу омбудсмена.

На час візиту перевіряючих в інтернаті перебувало 58 дітей, а загалом за списком у закладі 70 вихованців, які зараховані на умовах цілодобового перебування, та 12 учнів, які приходять лише для участі у навчанні. Набір нових учнів школа-інтернат не здійснює на виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

У пресслужбі розповіли, що вихованці школи-інтернату навчаються за спеціальними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України – дехто з дітей навчаються за індивідуальними програмами, оскільки рівень їхньої підготовки не відповідає віку. Для навчальних занять облаштовано класи та кабінети. "Проте монітори виявили порушення права дітей на отримання відповідного рівня освіти. Так, двоє учнів школи на початок листопада досі не приступили до навчання з вини батьків. Однак Біляєвська служба у справах дітей територіальної громади, в якій проживають діти, не вживає необхідних заходів щодо залучення дітей до навчання", – йдеться у повідомленні.

Крім того, монітори виявили порушення прав дітей на безпечні умови перебування. Зокрема, відповідно до санітарних норм і правил, у школах має бути забезпечене належне природне і штучне освітлення, але у закладі використовуються відкриті лампи, що є порушенням правил. Крім того, горище та дерев’яні перекриття будівель не оброблені протипожежними засобами.

"Найбільше занепокоєння членів моніторингової групи викликав той факт, що майже 50% вихованців перед початком нового навчального року не пройшли поглиблені медичні огляди. Відповідно до наказів Міністерства освіти, обов’язок проведення медичних оглядів у 2019 році покладено на батьків. Зважаючи на наявність соціального сирітства, це може призвести до того, що діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, можуть залишення без належного медичного супроводу", – наголосили у пресслужбі.

Також монітори звернули увагу на те, що у школі вихованці не беруть участі у навчальних та розвивальних екскурсіях, а в школі відсутні гуртки та клуби за інтересами. Все це порушує право дітей на індивідуальний розвиток. Натомість у вільний час діти переважно переглядають телевізійні передачі, користуються телефоном або виконують домашні завдання.

Саме тому за результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого до Одеської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, в Ананьївському дитячому будинку-інтернаті представники омбудсмена виявили нелюдські умови проживання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"