На Одещині представники Міноборони потайки розорали 1600 га заповідного Тарутинського степу

Військові, які розорали "Тарутинський степ", відмовилися говорити з громадськими активістами

Depo.
18 березня 2017 17:31
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Одеса, про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор НПП "Тузловськи лимани", Іван Русєв.

За словами Русєва, військові розорали 1600 га цілинної заповідної землі.

"У Фрумушиці зустрічаємося з журналістами і разом виїжджаємо в заповідний степ, щоб розповісти їм про те, що накоїли зі степом представники Міноборони. Бачимо далеко УАЗ-452 і недалеко від нього літає квадрокоптер, ведучи якусь зйомку оранки. Під'їжджаємо. Там група військових, які заховалися всередину машини. Представляємося, запитуємо, звідки вони... мовчок, ми ні звідки і кликати нас ніяк і взагалі у нас є начальник-підполковник, питайте у нього, он він там. Бачимо далеко дві фігури. Їдемо до них. У бінокль помічаємо, що вони уважно оглядають розораний заповідний степ і ведуть якісь заміри. Запитуємо, хто ви... ми ніхто і звати нас ніяк, в загальному, секретне завдання. На всі питання журналістів не було жодної відповіді. Дивна у них операція в заповідному Тарутинському степу. Нахабно і злочинно розоравши 1600 га цілинної заповідної землі - унікальної природної спадщини країни, що має міжнародний статус, військові просувають свій маревний план з надією набити ще чиїсь генеральські кишені", - зазначив Русєв.

Крім того, активістка та волонтер Олена Балаба повідомила, що землю природно-заповідного фонду розорали і збираються оприбуткувати, незважаючи на рішення суду.

"Хлопці, поки ви там на фронті за нас кров проливаєте, тилові щурі тут бабло пиляють і землю природно-заповідного фонду розорали і збираються оприбуткувати, незважаючи на рішення суду", - звернулася волонтер до військових, які зараз несуть службу в зоні АТО.

Нагадаємо, що ще у квітні 2016 року до націоналного парку "Тузловські лимани" навідувалися представники міністерства оборони, повідомивши, що на Одещині на кордоні з заповідніком може з'явитися військовий полігон. А вже 8 березня 2017 року підтвердилася інформація про створення полігону для військової техніки та озброєння у цій місцевості. Голова Одеської ОДА Максим Степанов запевняє, що полігон не завадить функціонуванню заповідника національного значення "Тузловські лимани".

Крім того, працівникам НПП "Тузловськи лимани" регулярно доводиться боротися не тільки з браконьєрами та громадянами, які самовільно захоплюють заповідні землі, а і з місцевими "князьками"-депутатами та чиновниками.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса