Дозбирати команду, вберегти Ройтбурда: За що візьметься очільник Одещини після місяця роботи

П’ятниця, 15 листопада, ознаменувалася першою пресконференцією нового очільника Одеської ОДА Максима Куцого, якого президент Володимир Зеленський призначив місяць тому

Дозбирати команду, вберегти Ройтбурда: З…

До бесіди зі ЗМІ Максима Куцого активно вмовляли і дорікали журналісти та громадські діячі, мовляв, новий керівник закритий від суспільства, і от зустріч відбулася. Та навряд чи вона задовольнила всіх тих, хто її бажав. Кореспондент Depo.Одеса зібрав головні тези, які пролунали під час пресконференції.

Початок було призначено на 12:00. Максим Куций з’явився із запізненням приблизно у 15 хвилин, а вже о 13:00 пресконференція закінчилася, мовляв, керівнику регіону треба працювати. За 45 хвилин, що Куций приділив ЗМІ, він не повідомив нічого сенсаційного, не розтлумачив покроково свої програми, обмежившись загальними обіцянками. 

Журналісти чекали Куцого 15 хвилин

Команда не відома

Максим Куций не став називати імена своїх майбутніх заступників, обмежившися лише повідомленням, що зараз дві особи проходять перевірку, і після її завершення він назве їх. "На даний час у мене є лише один заступник, ще два проходять перевірку. Я хочу, щоб моя команда була сумішшю перевірених кадрів та нових спеціалістів, з якими ми зможемо покращити життя жителів Одеської області", – заявив Максим Куций.

Нагадаємо, що раніше на сайті НАЗК з'явилися декларації двох кандидатів на посади заступників голови Одеської ОДА.

У журналістів залишилося чимало питань до Куцого

Відповідаючи на питання щодо приницпів призначення голів райдержадміністрацій, він визнав, що для нього важливі професійні якості людини та її досягнення в роботі. "Якщо казати про кандидата на посаду голови Лиманської райдержадімінстрації, то ми прислухалися до думки громадськості та відкликали його кандидатуру. Але я хочу зауважити, що за кожного призначенця я буду нести персональну відповідальність", – заявив він та додав, що конкурс на заміщення вакансій не проводили через брак часу, мовляв, регіонові конче необхідні керівники.

Зазначимо, що ще 6 листопада Кабмін погодив призначення 21 кандидата на посади керівників райдержадміністрацій на Одещині, серед них – Микола Чекал, який "прославився" завдяки своїй роботі на посаді начальника "Укртрансбезпеки". Після бурної реакції одеситів на можливе призначення Чекала керівником одного з найбагатіших районів області, Куций направив до Кабміна листа з проханням скасувати погодження кандидата з досить брудною репутацією. 

Максим Куций також визнав, що поки не має контакту із міською адмінстрацією. "Якщо ми говоримо про знайоство з мером Одеси, то воно досі не відбулося. Я двічі через помічників намагався влаштувати зустріч, проте Геннадій Леонідович на контакт поки що не йде", – заявив Максим Куций. 

Пріоритет дорогам

У цілому, промова Максима Куцого не наштовхнула на думку, що він хоча б більш менш розбирається у проблемах регіону. За 45 хвилин спілкування він назвав кілька цифр, зокрема, що Одещина має спільний кордон із двома країнами, має 6 тисяч кілометрів доріг і те, що у 2020 році уряд виділить на їхній ремонт 900 мільйонів гривень. "Це у півтора раза більше, ніж минулого року, і це попри те, що наступного року митний експеримент проводится не буде", – заявив Максим Куций. Проте він не зміг пояснити, на які саме дороги та напрямки будуть спрямовані гроші. 

Також він повідомив, що до кінця нинішнього року планується відкрити українсько-румунську поромну переправу "Орловка-Ісакча", а у 2020-му – продовжити зведення мосту через Сухий лиман. "Я впевнений, що введення в експлуатацію переправи "Орловка-Ісакча" покращити відносини мід Україною та Румунією та призведе до кращого сполучення", – зауважив Максим Куций.  Тут варто зазначити, що з боку України для відкриття переправи все готове, а от румунська сторона ще вирішує бюроктатичні питання.

Порти – в консесію, Ройтбурда – залишити

У своїй промові Максим Куций, як правило, використовував загальні фрази та жахався конкретники. Так, говорячи про бюджет, він заявив, що він буде максимально сбалансованим та направленим на покращення життя людей. "Ми прийшли сюди не популізмом займатися", – заявив він.

Говорячи про економіку, він визнав важливість стосунків із Туреччиною та Німеччиною – представники першої, мовляв, зацкавлені у перевалці зернових через порти Великої Одеси, а бізнесмени Германії прагнуть розвитвати енергетичні відносини. При цьому він зазанчив, що не проти здачі портів у концесію та їхню приватизації, щоправда згодом підкреслив, що йдеться, перш за все, про ті порти, що збуткові та не мають ефективної системи управління. Скоріше за все, він мав на увазі порти у Рені, Усть-Дунайську та Кілії. 

Не оминув Максим Куций і культурницьких питань. Так, він визнав, що директор Одеського художнього музею є ефективним управлінцем і на даний час немає жодної причини його звільняти. "Я відвідав музей під час святкування 120-ї річніці з дня заснування і побачив серйозні зрушення у музеї. Ця людина має великі заслуги перед закладом, і це очевидно. Тому я не боюся вступити у конфлікт з депутатами обласної ради і не збираюся звільняти Ройтбурда", – заявив очільник ОДА. 

Очільник Одеської ОДА відвідав Одеський художній музей та поспілкувався з його директором Олександром Ройтбурдом / Фото: Facebook/Максим Куций

Читайте також: "Шаріковщина таки перемогла": Як відреагували українці на звільнення Ройтбурда

Проблеми з ОТГ та відношення до Жукова

Щодо ситуації з барельєфом маршалу Георгію Жукову Максим Куций висловився досить однозначно. "Якщо ми говоримо про закон про декомунізацію, то це закон, і ми маємо його виконувати. Тому, звичайно, якщо є об’єкти, що підпадють під цей закон, то будемо реагувати та видавати приписи на демонтаж", – зазначив він. 

Також Максим Куций визнав, що Одеська область, на жаль, займає одне з останніх місць в Україні за темпами створення об’єднаних територіальних громад. "Поки що їхнє створення відбувається за добровільним принципом, далі будемо працювати над цим питанням", – зауважив очільник ОДА. 

Читайте також: На Одещині очікують на міністерку розвитку громад: Облрада саботує децентралізацію

Розмірковуючи про туризм, він зазначив, що Одещина є флагманом цієї галузі в Україні, і закликав жителів області звертатися до нього з пропозиціями. Взагалі, він висловив побажання співпрацювати із громадскістю на всіх фронтах боротьби за покращення житт жителів регіону.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme