Як заробітки на протипожежній безпеці уживаються під одним дахом з партією одеського мера

Соратник одеського мера "освоює" мільйони на послугах пожежних та рятувальних служб. Його фірма безоплатно віддає половину свого офісу під приймальню партії "Довіряй ділам". Для міста з таким трагічним бекграундом, як Одеса, це більш ніж "не дуже добре" 

Олена Кравченко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Як заробітки на протипожежній безпеці уж…
Фото: pixabay.com

Одеса – місто, яке має сумну славу у тому, що стосується пожежної безпеки. Масштабні трагедії ставалися в місті останніми роками надто часто. Тим часом мільйони на послугах у галузі пожежної безпеки освоює член партії Геннадія Труханова "Довіряй ділам". Фірма молодого бізнесмена – напевне, з виключно альтруїстичних міркувань – віддає половину свого офісу під приймальню партії. Ніякої корупції ніхто в цьому не вбачає. Ситуація стає дедалі цікавішою, якщо поцікавитися батьками молодого успішного бізнесмена. Хто отримав 648 підрядів у сфері пожежної безпеки на Одещині й освоює понад сотню мільйонів гривень – в матеріалі Depo.Одеса

Низка трагічних пожеж розпочалася в Одесі восени 2017 року, коли у дитячому таборі "Вікторія" у вогні загинули троє дітей

Згарище у таборі Вікторія

У 2019 році сталася пожежа в Одеському коледжі економіки та права. Тоді вогонь забрав 16 життів.

Пожежа у коледжі

Ще дев'ятеро людей згоріли живцем в одеському готелі "Токіо-Стар" того ж року. 

Згорілий готель

Здавалося б, саме в Одесі до питань пожежної безпеки мали б ставитися максимально серйозно. Та "крайніх" у трагічних пожежах, що вже сталися, не знайшлося. Тож чиновники, складається враження, нічому так і не навчилися. 

Так, протягом минулого навчального року сталися сім пожеж у навчальних закладах Одеси. ДСНС через суд вимагала закрити заклади, де була загроза пожеж чи виникнення інших надзвичайних ситуацій. Проте в Одеській мерії не вважали за необхідне закривати школи через пожежну небезпеку.

Директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич 19 січня опублікувала допис, в якому відзвітувала – нарешті всі школи Одеси обладнані автоматичними системами протипожежного оповіщення. 

На фотографіях, опублікованих пані Буйневич, на обладнанні видно наліпки з символікою фірми "Спецпожсервис-Юг" (фірма зареєстрована саме з такою назвою, спробами перекладу на українську мову власник не переймався).

Фото техніки у школі в Одесі

Фірма "Спецпожсервис-Юг" відома тим, що віддала половину свого офісу на вулиці Юрія та Івана Лип, 76, під приймальню партії Одеського міського голови Геннадія Труханова "Довіряй ділам". 

Канал Чеснок знайшов партійний офіс

Канал Чеснок знайшов партійний офіс

Засновник компанії, за даними аналітичної платформи YouControl, 33-річний Владислав Касаткін балотувався від партії мера до Одеської міської ради у 2020 році. 

Власник фірми

Відомості про невдалу політичну діяльність бізнесмена

За даними публічного модуля аналітики Bi Prozorro, розпорядники бюджетних коштів в Одеській області уклали з фірмою "Спецпожсервис-Юг" 648 договорів на суму понад 118 мільйонів гривень. 

Дані аналітичного модуля

Серед замовників фірми – центри фінансування господарської діяльності закладів освіти, лікарні, театри, районні адміністрації тощо. 

Розпорядники коштів

Досі ніякі контролюючи органи не побачили корупції в тому, що бізнесмен віддає партії мера приміщення безплатно і виграє переважну більшість тендерів, на які подається. Ніяких даних про фінансування партії "Довіряй ділам" громадянином Касаткіним у НАЗК немає, хоча теоретично надання приміщення теж має декларуватися політичною партією. 

Пожежна безпека – вочевидь, справа дуже прибуткова. Адже Владиславу Касаткіну вистачило на Lexus GS 350 – за даними судового реєстру, на такому автомобілі він потрапив у ДТП 5 березня 2021 року. 

Фірма "Спецпожсервис-Юг", судячи з документів, які подаються на тендери, не є просто посередником. Вона не виглядає, як "фіктивна". Є в ній і штат працівників, і великий перелік власного обладнання. Однак Владислав Касаткін, який раніше був засновником агрофірми й не мав досвіду у сфері пожежної безпеки, "раптом" у 2017 році придбав (чи якось інакше отримав) компанію з уставним капіталом у 3000 гривень. Вже за перші пів року роботи уклав договорів з чиновниками на більш ніж 2 мільйони гривень і за чотири роки став такою собі "акулою бізнесу". Важко повірити, що тут обійшлося без істотної допомоги "Довіряй ділам". 

Ще цікавіша історія у Владислава Касаткіна зі зв'язками родинними. Він має спільне майно з суб'єктом декларування Владленою Касаткіною. У декларації пані Владлени з членів родини вказаний лише чоловік – Ігор Стахийович. А успішний молодий бізнесмен Владислав Касаткін – Ігоревич. Ймовірно, Владлена Леонідівна та Ігор Стахийович – батьки бізнесмена. 

Владлена Касаткіна – чиновниця. Вона працювала аудитором в Південному територіальному управлінні внутрішнього аудиту та начальницею відділення договірної й претензійної роботи квартирно-експлуатаційного відділу Одеси. 

Декларації матері

Ігор Стахийович у 2016 році очолив фірму в анексованому Криму. 

Дійсльність тата

Підприємство "Європейський центр інтернет-проєктування і телеком'ютінгу", за даними аналітичної платформи YouControl, начебто припинило свою діяльність. Але незрозуміло коли. Рішення про припинення діяльності датоване 2006 роком. Але очолив старший Касаткін фірму у 2016-му. 

Ігор Стахійович є фігурантом двох судових справ. Одна з цих справ – кримінальна, про ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів. Однак про яку суму йдеться та інші подробиці справи – невідомі. У судовому реєстрі є лише документи про призначення справи до розгляду. 

Судові справи батька

Інша справа – про стягнення коштів. Там йдеться про суму у кілька мільйонів гривень. Підприємство-боржник зареєстроване у квартирі, за місцем, де зареєстроване проживання успішного молодого бізнесмена і соратника одеського мера Владислава Касаткіна. 

Батьківські борги

Звичайно, через зв'язки бізнесмена з мером, або через його родинні "негаразди" нічого ніде не загориться. Здавалося б, якщо фірма нормально виконує свою роботу, а у контролюючих органів питань немає і ніхто не бачить тут корупції – немає причин турбуватися. 

Однак, одесити вже стикалися з ситуаціями, коли ніхто так і не відповів за трагедію, за забрані вогнем людські життя. Просто повірити у те, що роботу віддають "своїм", але ці "свої" виконують її на совість – не найкраща ідея. 

Читайте також: 

Розстрільні ями під Одесою: Що вже відомо та які роботи заплановані на 2022 рік

Рік втрат та порятунку: Чим запам'ятається одеситам 2021 рік

Грудневі жнива: Як одеські чиновники намагаються встигнути витратити два мільярди

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme