Лише два нардепи з Одещини не проголосували за зняття недоторканності з народних депутатів

Більшістю голосів Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" (№2237)

Лише два нардепи з Одещини не проголосув…

Загалом у голосуванні сьогодні, 18 грудня, взяли участь 390 народних депутатів, з яких кнопку "за" натиснув 291 нардеп. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на інформацію з сайту Верховної Ради.

Серед депутатів, які були обрані до Ради від Одещини, більшість проголосувала за зняття недоторканості. Лише два депутати не голосували за проєкт закону: Олексій Гончаренко (фракція "Європейська Солідарність") був відсутній на момент голосування у стінах парламенту, бо перебував на засіданні Кабінету міністрів. А Микола Скорик (фракція "Опозиційна платформа – За життя")  –утримався. Решта народних депутатів з Одещини проголосувала "за".

Згідно з прийнятим документом,  вносяться зміни і доповнення до Кримінального процесуального кодексу України (КПК), якими:

встановлено, що вносити до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України, має право Генеральний прокурор (особа, яка виконує його обов’язки);

проводити досудове розслідування стосовно народного депутата мають право слідчі НАБУ та Центрального Апарату ДБР;

визначено, що клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, у тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді, мають бути погоджені Генеральним прокурором (виконувачем обов’язків Генерального прокурора);

передбачено, що розгляд таких клопотань здійснюється слідчим суддею апеляційного суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду, із можливістю оскарження відповідних ухвал.

Законом встановлено, що про затримання народного депутата обов’язково повідомляється Голова Верховної Ради України.

Законом також внесено зміни до Закону України "Про статус народного депутата України", відповідно до яких народні депутати України не нестимуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Законом також виключено статті 218-221 із Регламенту Верховної Ради України, якими врегульовується порядок внесення та розгляду парламентом подань про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту.

Нагадаємо, Держбюджет на 2020 рік не підтримали чотири нардепи з Одещини.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme