Володарі мандатів: Кого Одещина відправила "служити народу" у Верховну Раду

На сайті Центральної виборчої комісії триває оголошення результатів голосування на позачергових парламентських виборах

Володарі мандатів: Кого Одещина відправи…

Оновлення влади, про яке так багато говорив новий президент Володимир Зеленський, сталося. Парламентські вибори показали, що більшість українців не хочуть бачити у владі старих політиків. Одесити теж зробили свій вибір, здебільшого віддавши перевагу новим обличчям, яких привела на вибори партія "Слуга народу". Лише двоє з 16 народних депутатів, які на минулих виборах здобули перемогу за списками партій та на одномандатних округах в Одеській області, знову отримають мандат народного депутата. Решта у політиці майже не була, за виключенням пари прізвищ. Отже  Depo.Одеса представляє повний перелік кандидатів, які увійдуть до оновленої Верховної Ради.

Хто пройде по списках

Не у всіх партіях, які подолали 5-відсотковий бар'єр, є представники Одещини на "прохідних" місцях. Найбільше одеситів, не тільки за списками, а й по мажоритарці, заводить у Раду "Слуга народу".  Від цієї політсили до парламенту проходить 41-річна одеситка Юлія Діденко, яка йде у списку партії під номером 32. Про неї відомо, що праціє комерційним директором в ТОВ "Рекламне агентство "Вмєстє", безпартійнa. Під №108 йде 46-річний одесит Андрій Костін. Він має вищу освіту, працює заступником голови Ради адвокатів Одеської області, безпартійний. Також проходить 33-річний одесит Іван Шинкаренко, який йде у списку під №121. Він працює інженером в Інституті відновлюваної енергетики Академії наук України, безпартійний. Більш детальної інформації про тих, хто входить до списку "Слуги народу", поки що немає.

А от кандидат, який проходить за списками "Опозиційної платформи – "За життя", 46-річний Микола Скорик, дуже відомий. Він є чинним нардепом, з 8 листопада 2013-го по 3 березня 2014 року займав посаду голови Одеської ОДА, крім того, з травня 2006 року по листопад 2010-го очолював Одеську облраду. На минулих парламентських виборах він ішов за списками "Опозиційного блоку під №10, а цьогоріч "Опоплатформа" поставила його у свій список 16-м.  

А ось так виглядає картина по одномантадних виборчих округах.

Округ №133

Загалом на окрузі зареєструвалися 50 кандидатів, що стало справжнім рекордом на парламентських виборах цьогоріч, щоправда, п'ятеро з них до дня виборів відмовилися брати участь у перегонах та зійшли з дистанції. 

У Київському районі Одеси переміг представник "Слуги народу" – 26-річний підприємець, спортсмен, "одеський богатир" Артем Дмитрук. Він став відомим, коли минулого року на Потьомкінських сходах встановив рекорд, піднявшись нагору зі штангою вагою у 100 кг, тим самим встановивши рекорд України. Цьогоріч він побив свій рекорд, "прогулявшись" по сходах зі штангою у 140 кг. Цікаво, що у голосуванні взяв участь і "клон" кандидата – Артем Дмитрук із Рівного, у якого дивним чином збігаються ім'я та прізвище. Крім того, у суперника представника Зеленського в анкеті вказано, що він є членом партії "Слуга народу" та керівником ТОВ "Слуга народу", проте команда чинного президента на вибори його не висувала, він йде у якості самовисуванця. Ця ставка конкурентів зіграла – кілька сотень одеситів віддали свої голоси за псевдо-Дмитрука, проте кандидат від Зе-команди все одно лідирує. За Дмитрука віддали голоси 26 518 виборців, що дало йому 32,66%.

Лідер у 133-му окрузі Артем Дмитрук / Фото: ЦВК

Другим йде представник "Оппозиційної платформи "За життя" Віктор Баранський, який вважався фаворитом на окрузі. Він набрав 26,32% (21 370 голосів). Депутат обласної ради з яскравою проросійською позицією та антиукраїнською риторикою навіть у сесійну залу заходить із п'ятью охоронцями. До цих виборів він готувався роками та проводив активну роботу із виборцями: благодійні заходи, продпакети, концерти. Проте виборців зараз цим не купиш. Фаворит та однопартієць мера Одеси Геннадія Труханова Дмитро Танцюра взагалі посів третє місце, отримавши 9,09% (7 384 голосів).

Округ №134

Округ, до меж якого входить більша частина Малиновського району Одеси, також залишився за "Слугою народа", і саме тут це викликає подив. Справа в тому, що кандидатом від президентської сили висунувся вкрай маловідомий журналіст 46-річний Олег Колєв, який взагалі раніше не мав до міста відношення працюючи головним редактором газети "Придунайські вісті". Дистанційно працював собкором "Одеських відомостей". І ось не просто перемога, а впевнена – позаду залишився колишній міністр транспорту, автогонщик та медійна "зірка" Євген Червоненко. Більш того, нардеп Геннадій Чекіта, що вважався фаворитом, фінішував третім. Загалом голоси розподілилися наступним чином: 34,75% – У Олега Колєва, у Євгена Червоненка – 16,85%, а у чинного нардепа Геннадій Чекіта, який теж йшов у якості самосисуванця, став третім – 8,52%.

Олег Колєв несподівано переміг на окрузі №134 / Фото: ЦВК

Таким чином, саме у Малиновському районі представник "Слуги народу", якого суперники вважали одним з наслабкіших "слуг" і не виставили проти нього жодного "клона", здобув надвпевнену перемогу. А от Чекіту жителі району будуть ще довго згадувати тим, що під час цієї виборчої кампанії він регулярно влашував у дворах концерти легендарної групи "Пісняри". Щоправда, згодом виявилося, що група та не зовсім справжня, а є "клоном" знаменитого колективу. 

Округ №135

Найбільш яскраво ілюструє ці вибори ситуація, що сталася в окрузі №135, це Приморський район. Позиції вічного нардепа Сергія Ківалова тут вважалися залізобетонними. Про це говорила і його послідовна робота з виборцями, і постійне знаходження у медіа, і гарні відносини з популярним мером Геннадієм Трухановим. 36-річний ресторатор Олексій Леонов, який має велику мережу ресторанів в Одесі, сприймався лише як представник "Слуги народу", хоча він веде активну громадську діяльність: регулярно організує різноманітні благодійні заходи для дитячих будинків, спортивно-масові заходи, фестивалі, турніри, змаганння. Додамо, що минулого року він увійшов у "ТОП-100. Гордість України. Чоловіки".  

Олексій Леонов від "Слуги народу" зміг подолати вічного нардепа Ківалова / Фото: ЦВК

Всі переваги Ківалова розсипалися як фігура з піску, і політичний "динозавр" капітулював перед молодим опонентом. Про безнадійність шансів Ківалова говорить і те, що навіть за клона Леонова на ім'я Євген проголосувало більше ніж 1500 виборців, і саме він посів третє місце. Сам же Ківалов набрав 21 442 голоса, що дало йому 31,63%, а от переможець отримав 27 255 голосів виборців і з результатом 40,21% посів перше місце.

Округ №136

До меж цього округу входить більша частина Суворовського району Одеси та частково Малиновськиій. В окрузі №136, що вважається вотчиною мера Геннадія Труханова, за всіма розкладами мав перемогти його політичний союзник, 36-річний нардеп Дмитро Голубов, який "сіяв гречку" не тільки перед виборами, а й у міжвиборний період. А ще проводив заходи, відкривав спортивні майданчики і дуже часто був поряд з міським головою. Все це не врятувало його від нищівної поразки. Голубов другий, а на першому місці мало кому не відомий 27-річний хіпстер та урбаніст з Києва Олександр Горенюк – 40,91% проти 47,07% відповідно.

Олександр Горенюк зміг подолати соратника мера Одеси / Фото: ЦВК

Округ №137

Округ, з центром у Подольску, охоплює Балтську ОТГ, а також Балтський, Кодимський, Окнянський, Подільський, Савранський райони. Тут лідери мінялися один за одним. Ще до офіційного оголошення результатів перемогу святкував чинний нардеп Олексій Гончаренко, який на минулих парламентських виборах пройшов до Ради за списками "БПП", а цього разу балотувався як самовисуванець. На цьому окрузі він вирішив скласти конкуренцію 66-річному самовисуванцю та чинному нардепу Леоніду Клімову. Останній майже п'ять років не з'являвся на окрузі, однак в останній момент президент "Чорноморця" почав роздавати продпакети за проводити різні заходи.  Цікаво, що Гончаренко балотується як самовисуванець, а не як члена політичної сили Петра Порошенка. Врешті решт, за підсумками остаточного опрацювання протоколів, Гончаренко таки отримав перемогу у 137-му окрузі, так що святкував не дарма. Він набрав 29,55%, другим став кандидат від "Слуги народу" Олександр Муконін (24,45%), а Клімов опинився лише на третьому місці (22,87%).

Гончаренку вдалося вибороти перемогу / Фото: ЦВК

Округ №138

До меж округу відносяться Ананьївський, Березівський, Іванівський, Любашівський, Миколаївський, Ширяївський райони та частина Лиманського, а центр розташований у смт Ширяєво. В окрузі №138 впевнено перемагає представник політичної партії "Слуга народу" 46-річний Степан Чернявський, який набрав 37,28% голосів виборців. Про нього відомо тільки те, що він народився у смт Іванівка Одеської області. Закінчив Одеську Національну харчову академію за спеціальністю "Інженер механік". Є підприємцем, засновником компанії з оптової торгівлі м’ясом і м’ясними продуктами.

Степан Чернявський переміг на окрузі чинного нардепа / Фото: sluganarodu.ua

Із значним відставанням від нього йде представниця "Батьківщини" Ольга Полюганіч, у якої результат 20,41%. Третім став депутат Одеської облради, який балотувався від "Опозиційної платформи – "За Життя"" Князь Хачатрян – 18,26%. Нарешті чинний нардеп Іван Фурсін, який вважався головним фаворитом, врешті решт посів четверте місце, йому віддали голоси 15,47% виборців.

Округ №139

До меж округу з центром у місті Роздільна входять м. Южне, частина Суворовського району Одеси, Великомихайлівський, Захарівський, Роздільнянський райони, частина Біляївського та Лиманського районів.  На 139-му дуже довго ЦВК не могла опрацювати всі результати. Справа в тому, що кандидат 37-річний Віталій Саутьонков, якого висунула "Опозиційна платформа – "За життя" ніяк не міг прийняти свою поразку і навіть збирався оскаржувати результати у суді. І це попри те, що протягом дня виборів на жодній дільниці не зафіксували порушень. Врешті решт ще до офіційного підрахунку голосів Саутьонков визнав свою поразку та капіталював перед кандидатом від "Слуги народу" 34-річним Ігорем Васильковським. Отже за підсумками Васильковський отримав 34,18%голосів, Саутьонков – 30,74%, а на третій позиції з результатом 17,49% опинився Олександр Пресман, який є чинним нардепом. Варто зауважити, що проти кандидата від "Слуги народу" на окрузі виставили "клона" – 70-річного Василя Васильковського, який місцем своєї роботи вказав ТОВ "СЛУГА НАРОДУ-ЗЕ". Йому вдалося набрати 7,14% голосів виборців.

Кандидат від "Слуги народу переміг" на 139-му окрузі / Фото: ЦВК

Додамо, що Віталій Саутьонков, відомий своє проросійською позицією, ненавистю до всесвітньо відомого художника Олександра Ройтбурда та любов’ю до військо-історичних реконструкцій за участю військ НКВС.  Бізнесмен Ігор Васильковский є одним з керівників потужної компанії "Камбіо-інвест", що виготовляє залізобетонні вироби. Крім того, він є меценатом та засновником краундфандінгового майданчику Na starte. 

Округ №140

До меж округу з центром у місті Біляївка входять Біляївська ОТГ, міста Теплодар і Чорноморськ, Овідіопольський район та частина Біляївського. В окрузі №140  боротьби як такої не вийшло. Місцевий "цар" та чинний нардеп, 55-річний Василь Гуляєв не зміг повторити свого успіху п'ятирічної давнини. На окрузі він працював досить активно, російську мову захищав вправно, проте це не допомогло йому. Із відривом більш ніж на 20% на окрузі переміг заступник голови Одеської ОДА та колишній вчитель фізики 42-річний Сергій Колєбошин – 43,11% проти 21,78%.  Серед усіх "слуг народа" на Одещині він єдина відома людина, та ще й з чиновницьким досвідом. Не зовсім нове обличчя, проте під маркою президентської партії виглядає як нове.

Сергій Колєбошин залишив далеко позаду чинного нардепа Василя Гуляєва / Фото: ЦВК

Округ №141

До округу з центром у м. Татарбунари входять м. Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровський, Татарбунарський райони, та частина Кілійського. Тут лідирує 34-річний "слуга народу" Олександр Ткаченко. Уродженець Молдови та житель Татарбунар, він дещо випереджає чинного народного депутата – Віталія Барвіненка. В останнього перед самими виборами були серйозні проблеми із законом – поліція провели обшуки в його офісі на предмет зкупки голосів. Взагалі на цьому окрузі підрахунок голосів тривав вкрай повільно. Станом на вихід матеріалу всі протоколи так і не були опрацьовані, проте все ж таки явним переможцем стає представник "Слуги народу" Ткаченко, у якого майже 37% голосів, у той час як у його суперника Барвіненка – менше 20%.

Олександр Ткаченко отримав перемогу у рідному окрузі / Фото: ЦВК

Що стосується переможця, то про нього відомо, що він працює адвокатом в ПП "Медфарм груп".

Округ №142

До меж виборчого округу, центр якого розташований у місті Арциз, входять Арцизький, Саратський, Тарутинський райони, а також частина Болградського та Кілійського. Тут розгорнулася боротьба між представником "Слуги народу", 28-річним Русланом Плохим та чинним нардепом Антоном Кіссе. Кандидат від партії Зеленського – син одіозного екс-депутата від "Партії регіонов" Игоря Плохого, якого низка ЗМІ пов’язує із рейдерськими захопленнянями підприємств і подальшим їх банкрутством. Руслан має дві освіти, і значну частину життя мешкав за кордоном. Накопиченний там досвід він обіцяв втілити у депутатській практиці. Проте чинний депутат, 60-річний Антон Кісе, який вважає цей край своєю вотчиною все ж таки здобув тут перемогу, набравши 28,58%, у той час як Плохой – 23,37%. Третім з результатом 18,19% став мер Болграду Сергій Димитрієв.

Виборці округу віддали перевагу чинному нардепу Антону Кіссе / Фото: ЦВК

Округ №143

До округу з центром в Ізмаїлі входять Ізмаїльський, Ренійський райони та частина Болградського. Саме тут не представник "Слуги народу" отримав розгромну перемогу. Самовисуванець і чинний голова Одеської обласної ради, 44-річний Анатолій Урбанський щасливо уникнув долі інших політичних мастодонтів, які були розбиті новачками від президентської сили. Основним його конкурентом став підприємець, володар підприємств, що виробляють сонячну енергію, 39-річний Віктор Куртєв. Урбанський зміг перемогти свого суперника набравши 56,95% голосів виборців, у той час як "слузі народу" повірили лише 28,27%. Варто зауважити, що по округу балотувався "клон" Куртєва – Федір Куртєв, якого висунув "Опоблок", проте він набрав якихось 5,38%. 

Урбанський отримав на окрузі впевнену перемогу / Фото: Facebook

Зазначимо, що чинним нардепом від цього округу є молодший брат Анатолія Урбанського – Олександр, так що, можна сказати, 143-й дістався переможці у спадок.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme