Суха "змінка" і жодного алкогололю: Як головний "морж" Одеси радить купатися на Водохреща 

Напередодні Хрещення Господня голова організації Клуб "Моржі Одеси" Дмитро Юркін розповів, чому скупатися 19 січня – не найголовніше у житті, і як зайти у воду, не нашкодивши при цьому здоров’ю

Суха "змінка" і жодного алкогололю: Як г…

Кореспондент Depo.Одеса зустрівся і поспілкувався із 36-річним прихильником здорового способу життя Дмитром Юркіним, який вже 13 рік поспіль "моржує" і почуває себе позитивно. 

Що підштовхнуло вас змінити звичний спосіб життя і поринути у море взимку?

– Все почалося з 2007 року. Був спекотний літній день, але вода при цьому була дуже холодною, ніхто не купався. Незабаром я не витримав і пірнув. Це була ейфорія. Ось після цього мене затягнуло. Хрещення я зустрів на Ланжероні, коли це ще не було мейнстрімом. Було так холодно, що я забув, коли хреститися.

Дмитро Юркін "моржує" майже 13 років

Чому з'явився Клуб "Моржі Одеси"?

– Я займаюся логістикою і люблю організовувати людей. Ми збираємося, п'ємо чай, купаємося, спілкуємося, підтримуємо один одного. Це дуже допомагає, коли ти не один і є кому тебе підтримати, особливо якщо ти початківець. Клуб – це моя громадянська ініціатива, і спонсорів у нас немає, хоча я б дуже хотів.

Одеські "моржі" – хто вони?

– Основний состав нашого клубу – людей з 20, взагалі у клубі приблизно 50 учасників. Це ЗОЖники, йоги, вегани, багато хто з них займається велоспортом. Щонеділі об 11:00 ми збираємося біля Двох куль на Ланжероні і купаємося. Є люди, які купаються щодня, але я цю практику не вітаю, це сильний стрес для організму, не можна його так виснажувати.

До складу клубу "Моржі Одеси" входять учасники різного віку

Що відбувається під час занурення у холодну воду?

– Відбувається позитивний стрес, під час якого організм швидко запускає процеси, які до цього спали, і ось такою, по суті, кріотерапією, людина відновлює і підтримує своє здоров'я. Крім того, це позитивно діє на психіку – після занурення відбувається масовий викид ендорфінів.

Який вік у "моржів" Одеси?

– Нещодавно купали дитину у рік і десять місяців, і є у нас в клубі літній чоловік, якому 93 роки.

При якій температурі води найбільш комфортно купатися?

– Зараз в морі близько 4-3 градусів тепла. Найкомфортніша вода для купання "моржів" – +7°С. Новачкам я раджу перебувати у воді не більше 15-20 секунд, при цьому не занурюватися з головою у воду і бути у теплій шапці.

Купання у холодному морі дає заряд бодрості та позитива

Що буде організовано на Ланжероні на Водохреща?

– Будуть організовані намети для перевдягання від ДСНС, буде присутня "швидка", поліція, рятувально-водолазна служба, волонтери від Червоного хреста і священики від Свято-Іллінського монастиря. Однак проблема у тому, що між ними немає ніякої взаємодії, і немає громадянської позиції, я намагаюся це якось налагодити, з усіма спілкуюся.

Навіщо, на вашу думку, люди купаються на Богоявлення?

– Дуже часто все це відбувається так. Випили, поїли, потім виникає спонтанна думка: а чи не піти нам скупатися для екстриму або для селфі? Якщо все відбувається саме так, одразу залиште цю ідею. Таких людей я називаю "одноразові моржі". До свята подібна "відвага" не має ніякого відношення. "Готувати сані" треба, що називається, з літа, до цього треба готуватися, пройти медогляд, хоча б для початку. Занурюватися треба повністю підготовленим і з силою духа. 

Як готуватися до моржування? З чого починати новачкам?

– Якщо ви не будете готуватися, то у вас буде сильний стрес від першого занурення, після якого може бути що завгодно, аж до короткочасного непритомлення. Щоб такого не було, готуватися треба заздалегідь. За два місяці треба починати побільше гуляти, перебувати на повітрі, почати обтирання, обливання і контрастний душ.

Перед тим, як зайти у море, необхідно розім'ятися

Що порадите для запобігання нещасних випадків під час зимових купань?

– "Моржам"-початківцям купатися можна тільки у встановлених місцях, у присутності представників служби порятунку і медичних працівників або досвідчених "моржів". Необхідно мати з собою рушник, халат, килимок під ноги, пластикову пляшку гарячої води, якою можна зігріти і помити від піску руки та ноги. Охолоджувати тіло необхідно поступово: спочатку зняти верхній одяг, взуття, потім роздягнутися до пояса, потім штани і, в останню чергу, зняти кофту, гольф.

Перед купанням необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку, а тільки потім заходити у воду. До місця купання необхідно підходити у зручному, не ковзаючому взутті, яке легко знімається, найкраще – це гумові тапочки. Заходити у холодну воду треба поступово, спочатку по груди, обливаючи водою руки, обличчя, груди, спину, при цьому не мочити голову, це дозволить уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку і загального переохолодження організму. Окунатися у воду з головою треба швидко і негайно виходити, плавати не рекомендується, і я не рекомендую для новачків занурюватися з головою.

Після купання треба швидко сховатися від вітру, за можливості – перейти у намет, розтерти себе махровим рушником, переодягнути купальний костюм і надіти сухий одяг. Він повинен бути зручним, щоб можна було легко і швидко надіти.

Щоб уникнути переохолодження, далі необхідно випити гарячий чай чи бульйон з термоса. Категорично заборонено вживання алкогольних напоїв як перед купанням, так і після. Алкоголь сприяє швидкому переохолодженню і дає зайве навантаження на серце.

Кому протипоказано моржування?

– Категорично заборонено пірнати у холодну воду при гіпертонії у період загострення, порушеннях мозкового кровообігу, епілепсії, схильності до судом, запаленні нирок і бронхолегеневої системи, захворюваннях щитовидної залози, інфекційних хворобах. Головні небезпеки під час зимових купань – серцевий напад через спазму судин, судоми, швидкий розвиток пневмонії.

Чи хворіють "моржі"?

– Звичайно. Ніхто не застрахований від вірусних захворювань. Але від переохолодження "моржі" дуже рідко хворіють. Крім того, "моржування" – це шикарні ліки від депресії, що дає 100% позитиву. В основному, люди хворіють у міжсезоння, коли не дотримуються теплового балансу. Тому коли приходите до супермаркету – за можливості, роздягніться, так само і в транспорті.

"Моржування" – шикарні ліки від депресії

Чим ще займається Клуб "Моржі Одеси"?

– Ми проводимо різні екологічні акції з висадки дерев, організовуємо субботники, прибираємо сміття. У планах – донорські акції. Хочемо розвивати у людей екосвідомість. Нещодавно влаштовували акцію "Поверніть нам чисте море" біля потонулого танкера "Делфі".

Зазначу при цьому, що ми не виступаємо проти дельфінаріїв, цирків і контактних зоопарків, вважаючи, що не все так однозначно, як кажуть зоозахисники. Наприклад, в зоопарку зберігаються рідкісні види тварин, а у цирках дійсно є деякі тварини, які люблять спілкування і виступи.

Чого б ви хотіли? Про що мрієте?

– Хотілося б, щоб нам виділили місце на пляжі, де ми могли б комфортно переодягнутися і випити чай. Однак поки розуміння у влади ми не знаходимо. Крім того, клубу вже дев'ять років, і зараз ми проходимо процес реєстрації.

Чого б ви побажали читачам Depo.Одеса?

– Хочу побажати, звичайно ж, здоров'я, і любіть себе. Зменшуйте споживання алкоголю, правильно харчуйтеся в один і той же час, дотримуйтеся режиму сну. Коли робоча метушня все "з'їдає", заробляти будете на лікування. У мене були проблеми зі здоров'ям, але я переглянув своє харчування, виділив час на обід, перестав їсти смажене, чого і вам раджу. Також бажаю менше курити, а більше займатися спортом і прогулянок на свіжому повітрі.

Фото: Facebook/ Дмитро Юркін і клуб "Моржі Одеси" 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme