Гаряча сесія одеської мерії: Забудова узбережжя, мільярдний транш та комунальна власність на розпродаж

На самому початку тижня, 10 червня, в Одесі відбудеться чергова сесія Одеської міськради. Спочатку вона була запланована на 5 червня, але з невідомих причин дату проведення змінили

Гаряча сесія одеської мерії: Забудова уз…

Чергова сесія Одеської міської ради обіцяє стати багато в чому доленосною. Депутатам запропонують розглянути чимало досить сумнівних проектів, які вимагатимуть від обранців діалогу із власною совістю. Насамперед, йдеться про запозичення нового мільярдного кредиту та відведення у приватні руку чергового шматку землі у елітній приморській зоні. Які важливі питання розглядатимуть депутати, дізнавався Depo.Одеса.

Питання на мільярд

На сесію буде виноситься вже третій за час роботи цього скликання міської ради проект про запозичення коштів. Ще у 2017-му Одеська міськрада взяла в "Укргазбанку" кредит розміром у мільярд гривень. Наступного року вона попросила кредит у такому ж розмірі у того ж самого банку, але отримала лише третину від бажаного – 322 млн, після чого "Укргазбанку" взагалі заборонили кредитувати мерію більш ніж на мільярд гривень. Але в мерії не здаються.

Через те, що муніципалітет не може брати кредити у комерційних банків, тільки у державних, то цього разу вибір припав на "Ощадбанк". Сума запозичення – той самий один мільярд гривень зі ставкою 19,5% річних, але остання може змінюватися з 16% до 23%. Як і попередні кредити, позику беруть на п'ять років, пік виплат випадає на 2023 рік. Розраховуватися з узятими боргами від банків місто буде до 2024 року. Зазначимо, що всі істотні виплати, приблизно по 530 мільйонів у рік, припадають на післявиборні роки. У нинішньому, 2019 році, місто має заплатити лише 322 мільйони, а вже з 2020 – понад 530 млн щороку.

Попередньо Мінфін вже схвалив кредит. Велика його частина піде на будівельні роботи та реставрацію фасадів (150 мільйонів), також близько 332 мільйонів гривень пропонують витратити на ремонт і реставрацію будівель міської інфекційної лікарні – крім знаменитого циркульного корпусу. Що з ним робити в мерії поки не знають. Ще 18 мільйонів підуть на проектування та реконструкцію Одеського зоопарку.

За нове запозичення мерія розраховуватиметься до 2024 року / Скрін з презентації міськради

За рахунок кредиту планують витратити 150 мільйонів гривень і на заміну та модернізацію ліфтів, 100 млн грн – на проведення ремонтних робіт на теплових мережах Одеси, ще 160 млн грн – на ремонт доріг. Що стосується тепломереж, то на кредити планують перекласти трасу по вулицях Балківській і Канатній. 

Ще 160 мільйонів, що планують витратити на дороги, підуть на реконструкцію Новощіпного ряду (34 млн грн), вулицю Софіївську (61 млн грн) та узвіз Маринеско (65 млн грн). А 50 мільйонів мерія хоче направити на проектування та капремонт Новоаркадійского колектора, а 40 мільйонів - на ремонт Будинку Руссова, який йде давно повним ходом.

Станом на 8 травня поточного року загальна сума місцевого і гарантованого боргів Одеської мерії становить 1 мільярд 945 тисяч гривень, а місто збирається найближчим часом взяти в кредит ще 20 мільйонів євро на нові трамваї.

Пік розплати за запозиченнями припадає на 2023 рік / Скрін з презентації мерії

На зустріч орендарям

Не обійдеться на сесії і без гучних земельних справ. Так, КП "Міське капітальне будівництво" відводить ще 35 "соток" землі по вулиці Академічній, 30, – на території колишньої міжрейсової бази моряків. Три ділянки призначаються для будівництва і обслуговування об'єктів рекреаційного призначення і віддаються в постійне користування, а не в оренду. Варто зауважити, що раніше на цій території компанія "Будова" оголосила про старт продажів житла від $740 за квадратний метр. Будівництво обіцяють закінчити у 2022 році, а висотність будинку складе 24 поверхи. Таким чином, депутати мають дати зелене світло продовженню забудови морського узбережжя величезними хмарочосами. 

"Будова" вже оголосила про продаж житла у 24-поверхівці / Фото: Думська

Не тільки землю збираються віддавати приватникам, але й комунальну власність. Одеські чиновники готують до продажу черговий пакет об'єктів. Зокрема, підприємці, що раніше орендували нежитлові приміщення на вул. Степовій, 29 (102,7 кв. м), підвал на вул. Новосельського, 66 (71,7 кв. м ) і цокольний поверх на вул. Єврейській, 5 (45,2 кв. м) отримають можливість викупити їх на підставі того, що вони зробили там більше ніж 25% поліпшень. Зазначимо, що частина об'єктів була орендувана лише минулого року. Водночас лише чотири підвали комунальної власності планують продати "з молотка" – на аукціон виставлять приміщення на вул. Адмірала Лазарева, 43 (45,1 кв. м) і три об'єкти на вул. Мельницькій, 3 (82,2 кв. м, 95,4 кв. м і 197,5 кв. м).

Пляж та зелені зони

Також депутатам запропонують прийняти і позитивні рішення. Депутатські комісії погодили виділення 4 мільйонів гривень на благоустрій сучасного пляжу для інвалідів на пляжі 11-й станції Великого Фонтану. Раніше на роботи виділили 2 млн грн, за які купили сучасний пандус, а ще провели роботи з прокладання труб і електромереж. Проте остаточно проект, розроблений ще два роки тому, так і не виконали, хоча про нього так просили організації людей з обмеженими можливостями.

Крім цього депутати мають дати згоду на визначення меж парку Ентузіастів та скверу на Французському бульварі 12/1-2. Обидві зелені зони повинні бути включені до переліку парків і скверів міста. Остаточний розмір парку Ентузіастів, за словами заступника директорки департаменту екології Одеської міськради Валентини Дацюк, залишається поки невідомим. "Розмір невідомий навіть приблизно, його повинні звірити з виданими землевідведеннями та суміжними землекористувачами", – зауважила вона під час засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства. Крім того,  ця зона може скоротитися, якщо на ній будуть будувати дитячий садок або інший соцоб'єкт – все це стане відомо при визначенні меж.

Орієнтовані межі парку Ензузіастів

Що стосується скверу на Французькому бульварі, 12, то тут чиновники, все ж таки, сподіваються провести благоустрій. Раніше на це виділяли 4,6 млн грн, проте місцеві жителі виступили проти. На даний час мерія готова виділити на ці потреби 4 мільйони, але за умови, що проект буде погоджено із тим, хто проживає поблизу та користується зеленою зоною.

Тепловиків у біді не полишать

Не обійдеться сесія і без чергового етапу підтримки КП "Теплопостачання міста Одеси". За словами керівника КП Івана Донченка, до початку нового опалювального сезону підприємству буде потрібно 142 мільйони гривень, причому 100 мільйонів необхідні для виплати зарплат. Втім, грошей для такої великої дотації у бюджеті поки що немає. Як повідомила під час засідання бюджетної комісії віце-мер Світлана Бедрега, на даний момент є можливість виділити 27 мільйонів. Цих грошей має вистачити на виплату зарплати за квітень-травень. Скоріш за все, потім місто знайде додаткові ресурси. 

Також Іван Донченко запевнив, що новий опалювальний сезон ТМО почне з новими тарифами. Поки ж борг населення перед підприємством складає 487 мільйонів гривень.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme