Гаряча десятка: Як у Труханова збираються "дерибанити" Аркадію та Лузанівку

На найближчу сесію міськради знову винесено гігантський перелік з передачі землі в Одесі, а також оформлення довгострокової оренди з фірмами, які не тільки планують забудову кварталів, але й узбережжя

Гаряча десятка: Як у Труханова збираютьс…

Жертвами політики мерії може стати Аркадія, Лузанівка, санаторій "Україна" і навіть район нової мерії на Косівській. Depo.Одеса спробувало зібрати найважливіші рішення, за які ділянки проголосують – скоріш за все, пакетом – депутати.

1. Землі санаторію "Україна"

Останнє за термінами передачі, але перше в списку питання стосується 3,2 га землі на Французькому бульварі, 54. Землю оформляє приватна компанія "Спільна словенсько-українська компанія "ДМ Консалтинг". Вона викупила землю тільки в минулому році, а потім через прокуратуру забрала її у приватників, які встигли розпаювати ділянки. Земельна комісія погодила об'єднання всієї землі площею 3,2 га. Голова комісії та найближчий соратник мера Олег Бриндак пояснив, що на адресу комісії за згодою на відведення земельної ділянки звернулася "якась україно-слов'янська компанія", проте навіть назву він спотворив. Журналісти знайшли коріння компанії, яка, судячи із засновників, є, з великою часткою ймовірності, посередником для подальшого перепродажу.

2. Гігантське землевідведення біля нової мерії для "Таврія-В"

Ледве нова мерія розпочала роботу, як біля неї почали активно оформляти землю. Три товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія-В", "Вега" та "Ятрань" відводять собі ділянку за адресою Косівська, 4-А, поруч з "євромерією" (саме так одесити прозвали нову будівлю, в якій будуть розташовані підрозділи міськради). Ділянка має площу в понад 6 га. В документації написано, що вона буде використовуватися для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель - складів, хоча така близькість до нової мерії цілком може стати причиною відкриття тут нових торгових площ. Ділянку приватні фірми беруть в оренду на 20 років.

Фото: Пушкінська

3. Замість парку - концертний комплекс

В одеській мерії взяли на озброєння "фішку" з виділенням землі для концертних арен, яку свого часу активно апробував Леонід Клімов під футбол. Правда, зазвичай до таких "арен" примикають висотки-готелі-апартаменти. Зараз в Одесі кажуть про одразу декілька нових концертних виставкових будівель - біля Палацу спорту, на Ланжероні, а також в Лузанівці.

Рішенням сесії передбачається, що КП "Міськзелентрест" отримає 12 гектарів землі в постійне користування для організації парку, при цьому на 4 гектарах облаштують "міський концертний відкритий комплекс з об'єктами інфраструктури".

Як пояснив голова комісії Олег Бриндак, мерія розглядає пляж "Лузанівка" як варіант для організації зони відпочинку та концертного майданчика по типу існуючого в Юрмалі. У мерії припускають, що в цій концертній зоні модно буде проводити музичні фестивалі.

Проте всі 12 гектарів використовувати під об'єкти у КП не вийде, оскільки вони віднесені до природно-заповідного фонду. Втім, і про це можна буде говорити з часом, адже кого ті заповідні статуси зупиняли.

Фото: Думська

4. Замість театру - новобудова

Несподівано отримала продовження історія із забудовою на місці театру на Чайній. Компанія "Діа-лекс" на місці Чайної фабрики, де зараз розташований "Театр на Чайній", збирається побудувати сім житлових будинків. Під це в оренду на 49 років має піти земля за адресами Карантинна, 21/1, Троїцька, 10/1 і Єврейська, 3. Загальна площа ділянок - 65 соток.

За даними ЗМІ, "Діа-Лекс" придбала старі корпуси чайної фабрики, які були в заставі у банку "Надра" і виставлялися на аукціон за 400 тисяч доларів (по 21 долар за "квадрат").

Через засновників Дмитра Дімарського і Анатолія Кирилова компанія пов'язана з будівельною компанією "Будова".

5. Новий район у старих Черемушках

Рішенням сесії на вулиці Інглезі (25-ї Чапаєвської дивізії) КП "Міське будівництво" отримає ще 30 гектарів для проектування, будівництва і обслуговування багатоквартирних будинків за адресами Інглезі, 15-в і 13-д. Район перспективної забудови поблизу перетину Інглезі та Івана і Юрія Лип закріпили за КП, яке потім може виступити замовником будівництва нових будівель для інших приватних фірм. Їх обіцяли вибрати на конкурсі. Згідно з документами, територію планують використовувати для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Раніше за КП закріпили ще 20 гектарів під забудову.

6. Забудова території тепловиків і "Зелентресту"

Незабаром після того, як мерія дала згоду на викуп ТОВ "Транском лад" будівель одеських тепловиків на Варненський, а також сусідніх приміщень "Зелентресту", фірма почала оформляти під себе тамтешню землю. На Варненський вона хоче забрати майже 3 гектари під забудову багатоповерховими будинками. У цільовому призначенні вказано: "для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель адміністративного типу та благоустрою території для повсякденного відпочинку населення". Таке призначення було записане в документації, проте, за даними "УСІ", ця територія запланована під забудову будфірми "Будова".

Фото: УСІ

7. Десята мега-заправка на завантаженій Комарова

На сесії також планується відвести землю біля заводу "Промзв'язок" під чергову автозаправку, яка буде, мабуть, десятою в цьому районі. Згідно з документами, ПП "Юкс" отримає, якщо на сесії це схвалять депутати, згоду на оренду ділянки у 80 "соток". Термін визначиться в подальшому.

Тут передбачається будівництво "автозаправного комплексу на 200 заправок на добу з пунктом сервісного обслуговування водіїв і пасажирів, автомийкою та газової станцією на 100 заправок на добу".

Детальний план території розробила проектна організація "Майстер груп" колишнього головного архітектора Одеси Миколи Базана. Інвестором є компанія ПП "Юкс".

За даними ЗМІ, ділянка, згідно зонінгу, передбачає суцільну зелену зону вздовж фасаду "Промзв'язку" і до заправки "Укрнафти". Однак у проекті її обрізали, щоб розмістити нову АЗС. Це порушує статтю 19 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності". Тим більше, що в цьому районі вже працює близько 10 заправок.

8. Нове котеджне містечко на Дачі Ковалевського

Фірма, засновником якої до весни нинішнього року була дружина віце-мера Петра Рябоконя Світлана Бородачова, отримає на 30 років в оренду землю під котеджне містечко на Дачі Ковалевського.

Йдеться про передачу в оренду земельної ділянки по вулиці Дача Ковалевського, 28. Якщо в червні на сесії було дано згоду на розробку документації, то вже у вересні фірма отримала згоду на відведення землі в оренду.

Будівля колишнього плодвиробництва, розташована за цією адресою, 26 травня 2014 року була передана фірмі "Інкам проджект". Потім, за три місяці, фірма приватизувала її по частинах. Ще за два роки фірма почала оформляти землю під цією, а також сусідньою будівлею за адресою вул. Довга, 1. Під будівлею на Дачі Ковалевського вона відводить ділянку площею 19,49 "соток", а ось під ділянку на Довгій відводять вже 53 "сотки". Щоправда, поки на сесії було ухвалене рішення тільки про дозвіл на розробку документації.

Згідно з базою даних YouControl, кінцевим бенефеціарним власником фірми "Інкам проджект" була ще в березні дружина віце-мера з питань будівництва Петра Рябоконя - Світлана Бородачова. В електронній декларації віце-мера також було зазначено, що вона є її засновником. Однак пізніше вона вийшла зі складу, проте залишилася серед засновників інших фірм за цією ж адресою. За словами самого віце-мера Петра Рябоконя, тут планують побудувати котеджне селище.

9. Земля в Аркадії – фірмі з кіпрськими корінням

ТОВ "Перлина", яке раніше проінвестували берегоукріплення в Аркадії, тепер хоче отримати в оренду 10 "соток" землі за адресою Пляж Аркадія, 3, для експлуатації та обслуговування нежитлової адміністративної будівлі. Поки фірма претендує на розробку проектної документації.

Зазначимо, що раніше, згідно з рішенням виконкому, замовником робіт зі зміцнення схилу і стабілізації зсувних процесів в районі північної частини пляжу Аркадія було призначене Управління інженерного захисту. При цьому управлінню дозволять залучити на ці потреби кошти товариства з обмеженою відповідальністю "Перлина". Потім ця фірма отримала в оренду пляж на "Дельфіні", розташований між траверсами №18 і №18-а.

Згідно з Єдиним реєстром юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, основний вид діяльності цієї фірми – готельний бізнес. Засновниками "Перлини" є кілька кіпрських компаній, а кінцевими бенефіціарами – Айкатеріні Арапіду і Панагіота Крістофі з Кіпру.



10. "Гефестові" дозволяють будувати без погодження з виконкомом

Одразу на сесію, без рішення виконкому депутатська комісія з питань земельних відносин винесла питання про продовження на два роки термінів будівництва житлового будинку по Педагогічній, 23 – до кінця 2017 року.

На комісії депутати пропонували провести питання через виконком, але голова комісії Олег Бриндак зазначив, що такої необхідності немає, а питань до будівництва бути не може, оскільки воно ведеться. У підсумку, депутати затвердили рішення.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme