Експрес-сесія: Як одеські депутати за чотири години роздали сотні мільйонів

Сесійні засідання депутатів Одеської міськради, на відміну від засідань Одеської облради, завжди проходять доволі швидко. Проте під час першої у 2019 році сесії депутатський корпус встановив своєрідний рекорд із швидкості

Експрес-сесія: Як одеські депутати за чо…

У середу, 30 січня, в Одеській міськарді відбулося чергове засідання депутатського корпусу. Заплановану на 10 ранку сесію перенесли на 9:00, бо цього дня о 14:00 у Малиновському райсуді Одеси мало відбутися слухання справи про розтрату бюджетних коштів при купівлі адмінбудівель колишнього заводу "Краян". Фігурантами справи, нагадаємо, є семеро осіб, серед них – мер Одеси Геннадій Труханов, а також його заступник Павло Вугельман. Отже, щоб міський голова разом із віце-мером встигли ще й на судове засідання, в раді вирішили розпочати сесію трохи раніше. Окрім того, планували зробити перерву у сесійному засіданні на час, коли мер зі своїм підлеглим перебуватимуть у суді. Проте депутати впоралися досить швидко: до 13 години були розглянуті всі проекти документів. За частину питань голосували пакетом. Depo.Одеса дізнавався, які рішення ухвалили депутати під час першої у 2019 році сесії.

На початку сесії мер роздавав нагороди. Директор Архітектурно-художнього університету Валерій Уреньов отримав орден Маразлі, а Олена Вірановська, бабуся моряка Андрія Новичкова, який нещодавно повернувся з іранської в'язниці, – відзнаку міського голови "Подяка". Після цього розпочалася основна частина сесії.

Зазначимо, що цього разу чимало проектів виносилося "з голосу", до того ж, на сесію представили майже 30 документів, які своєчасно не були опубліковані на офіційному сайті міськради, тому ані більшість депутатів, ані журналісти не змогли з ними ознайомитися. Так, з голосу були внесені 10 земельних питань, питання соціальної допомоги одеситам, про зміни у бюджетному регламенті міста та інші.

Цього разу депутати не відводили, як зазвичай, гектарами землю на узбережжі та у значущих місцях Одеси, хоча на розгляд профільних комісій і виносили декілька доволі скандальних проектів. Проте деякі з них так і не були включені до порядку денного. Зокрема, мерії пропонували виділити земельні ділянки трьом церквам так званого Московського патріархату. Але у мерії, видно, вирішили, що зараз не найкращий час для роздачі земель московським попам. Проте декілька земельних ділянок, менш скандальних, роздали. Окрім того, депутати дали дозвіл на розробку документації на відведення землі для майже 50 родин учасників бойових дій на Донбасі та сім'ям загиблих на Сході України військовим. Напередодні сесії це питання викликало скандал, бо спершу землю АТОвцям збиралися дати на схилі, до того ж із виділенням ділянок вийшла плутанина: деяким людям нарізали "сотки" за однаковою адресою. Окрім того, за оформлення землі родини мали сплатити по 40 тисяч гривень. Проте згодом таки "знайшлося" три гектари нормальної землі на Жеваховій горі, на яку в мерії пообіцяли за рахунок бюджету оформити пакетом документи, а вже потім розділити між родинами АТОвців.

Депутати також узгодили передачу земельних ділянок загальною площею 7 гектарів Біляївській міськраді під мисливські угіддя та затвердили межі Старобазарного скверу. Зазначимо, що ці проекти не були опубліковані на офіційному сайті мерії.

Під час сесії депутати вирішили трохи відібрати повноважень у департаменту муніціпальної безпеки, яким опікується віце-мер Андрій Котляр. Подейкують, що останнім часом між ним та мером Трухановим "пробіг чорний кіт", тому й відібрали у департаменту низку можливостей та працівників. Як повідомила керуюча справами Одеської міської ради Олена Онищенко, 10 працівників мунбезпеки перейдуть до департаменту міського господарства та займуться санітарним наглядом. До складу управління архітектури в повному складі перейде відділ, що опікувався видачею дозволів на розкопки та встановлення парканів. Також сюди перейдуть інспектори, що слідкують за виконанням приписів на ліквідацію порушень. Таким чином, управління архітектури посилять 16 осіб. "Всі, хто захочуть працювати не в депаратменті муніципальної безпеки, а в інших органах виконавчої влади, зможуть перейти туди за заявою", – заявила вона.

Далі депутати пішли роздавати гроші. За словами директорки департаменту фінансів Світлани Бедреги, станом на 1 січня поточного року у міському бюджеті є залишки від бюджету попереднього року у сумі 44 мільйони гривень. З цих коштів у рамках програми "Безпечне місто" по 5 мільйонів отримали ГУ НП в Одеській області та управління СБУ в Одеській області. Також Світлана Бедрега зауважила, що у міському бюджеті залишаться 3,9 млн грн – ці кошти є залишком державної субвенції на соціально-економічний розвиток.

Але суми, які отримали силовики, – ніщо у порівнянні з черговими дотаціями тепловикам. Для комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеса" минулого року мерія регуряно виділяла багатомільйонні дотації. І ось знову "ТМО" отримало чергову порцію грошей, а саме 140 мільйонів гривень. Всі ці гроші тепловики витратять для погашення власних боргів: 78,4 мільйона гривень від суми підуть в НАК Нафтогаз України, 61 мільйон - ПАТ "Одеська ТЕЦ" за теплову енергію, інакше центр міста відключать від тепла все через ті ж борги за газ.

Восени минулого року "ТМО" опублікувало інформацію про намір підняти тарифи на опалення житла. Для будинків, не обладнаних лічільниками, суми у платіжках могли вирости на 72%. Проте, на щастя одеситів, бюрократія цього разу стала в нагоді, позаяк комунальники від цього потерпають: поки що тарифи не пройшли узгодження у НКРЕКУ, це може статися хіба що у березні. Зауважимо, що проект цього рішення також не був опублікований на офіційному сайті Одеської міськради, як того вимагає законодавство.

Також мерія протягом трьох років планує витратити 1,2 мільярда гривень на збереження історичного центру міста. Депутати ухвалили відповідну програму, яку мають реалізувати протягом 2019-20121 років. Проте необхідних грошей у мерії поки що нема. За словами директорки фіндепартаменту Світлани Бедреги, на даний час у міському бюджеті є 123 мільйони, решту суми обіцяють знайти протягом року, зокрема за рахунок запозичнення. "Вже зараз ми ведемо переговори із низкою банків щодо кредиту", - заявила вона і додала, що через обмеження по боргам мерія не зможе запозичити більше 322 мільйонів гривень. Додамо, що цьогоріч у рамках програми планується витратити 421 мільйон гривень.

Ще одна стаття розходів – "розконсервування" та закінчення робіт на довогобуді, що на вул. Бочарова. Цей сумнозвісний будинок вже 10 років стоїть покинутий та недобудований. З ним пов'язані декілька трагічних випадків – наприклад, самогубство. На сесії депутати узгодили питання стосовно виділення коштів для закінчення будівництва. Цьогоріч на це планують пустити 30 мільйонів. Загальна ж сума, яку виділить міськрада, складає 60 мільйонів. За словами віце-мера Петра Рябоконя, підрядник почав роботи минулого року і засвоїв два мільйони гривень. Закінчити будівництво планують наступного року.

Також на сесії піднімалися питання ремонту шкіл у різних куточках міста. Але не тільки школи, фасади та довгобуд вимагають ремонту. З'ясувалося, що одеська мерія теж не в дуже гарному стані. А причина тому – схили, якими мерія поступово може сповзти у море. Щоб цього не сталося, в мерії розробили два проекти: один безпосередньо з укріплення схилів, другий – ремонт у будівлі міськради на Думській площі. За словами віце-мера Петра Рябоконя, вся проектна документація вже готова, як і будівельна експертиза, тому фінансування на ці цілі буде.

Ще одне питання, яке вже встигло викликати непорозуміння у соцмережах, стосувалося встановлення туристичного збору. Люди не зрозуміли, невже кожен, хто приїздить відпочити до Одеси, тепер має платити кошти за кожен день перебування у місті. Але насправді це не так: туристичний збір сплачують при заселенні до готелів, хостелів тощо. Депутати затвердили новий порядок та ставку цього платежу – відтепер він складає 0,5% від мінімальної зарплати. На даний час ця сума дорівнює 20,87 грн. Зазначимо, що до цього ставка туристичного збору була вдвічі більшою – 1%.

Наостанок депутати вирішили включити до переліку організацій, які мають право на пільгову оренду приміщень. Зокрема такі преференції отримали Одеське регіональне відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України", Міжобласна громадська організація "Чорноморський округ "Козацтво Запорозьке" та Рада Київської районної організації ветеранів м. Одеси. Окрім того, під час сесії депутати підняли питання про виділення приміщення благодійній організації "Корпорація монстрів". Ця організація дуже відома в Одесі і, варто зауважити, робить чимало добрих справ, опіклуючись долею одиноких літніх людей, дітей та родин, які потрапили у складні життєві умови. Мер Геннадій Труханов визнав, що "Корпорація монстрів" заслуговує на те, щоб отримати приміщення у центрі міста та пообіцяв посприяти цьому питанню.

Фото, відео: Одеська міськрада

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme