Екс-посадовців "Чорноморського морського пароплавства" Нацполіція підозрює у розкраданні коштів: Йдеться про десятки мільйонів долларів

Підозрювані працювали та представляли інтереси ДСК "Чорноморське морське пароплавство" у В’єтнамі на спільному підприємстві "Лотос" та уклали ряд збиткових і фіктивних договорів, а кошти вивели через офшорні фірми

Екс-посадовців "Чорноморського морського…

За попередніми даними, сума збитків сягає десятків мільйонів доларів США. Про це повіломляє Depo.Одеса з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Правоохоронці встановили, яким чином були виведені активи спільного підприємства "ЛОТОС" (СП), одним із засновників якого є держкомпанія "Чорноморське морське пароплавство", та злочинну діяльність посадових осіб, котрі безпосередньо організували "схему" з розкрадання коштів. "Аби приховати свою протизаконну діяльність та уникнути відповідальності, вони розірвали всі контакти з керівництвом ДСК "Чорноморське морське пароплавство", а в подальшому намагалися приховати документи про фінансово-господарську діяльність СП "ЛОТОС". Однак поліцейські встановили місце знаходження посадовців та віднайшли начебто втрачену документацію, а також "чорнові" записи", – розповіли у Нацполіції.

Також правоохоронці з’ясували, що засновниками спільного підприємства "ЛОТОС" (СП) з української сторони була Державна судноплавна компанія "Чорноморське морське пароплавство", а з в’єтнамської – "Vietrans" та "VOSA". Більша частина статутного капіталу належала ДСК "Чорноморське морське пароплавство". Замість того, аби захищати інтереси української сторони, її представники розробили "схему" для заволодіння активами.  "Для цього фігуранти уклали  збиткові й фіктивні договори та створили комерційну структуру АК "Лотос Марін J.S.C.",  на користь якої  та інших осіб згодом було відчужено активи СП "ЛОТОС" за цінами, що значно нижчі від ринкових. Внаслідок дій посадовців підприємство втратило можливість проводити належним чином операційну діяльність та отримувати від неї прибуток. Крім того, з метою виведення та легалізації незаконно одержаних коштів, було створено ряд "офшорних" компаній", – повідомили подробиці у поліції.  

У Нацполіції зазначили, що на момент створення комерційної структури АК "Лотос Марін J.S.C.", СП "ЛОТОС" належало 49 % акцій у її статутному капіталі, а решта резидентам країни – громадянам В'єтнаму. На даний час підприємству належить лише 5 %. Певний час українська сторона ще отримувала дивіденди, але у подальшому держкомпанія втратила зв'язок не тільки зі своїми іноземними партнерами, але й з українськими представниками у раді правління за кордоном.

Також було встановлено, що, поприа звільнення з ради правління посадових осіб ДСК "Чорноморське морське пароплавство" – представників української сторони у В'єтнамі, про що особам достеменно було відомо, дані громадяни продовжували представляти інтереси Державної компанії у спільному підприємстві "ЛОТОС".

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва ГПУ зібрали достатньо доказів причетності колишніх членів ради правління держкомпанії до вчинення злочину. У середу, 11 грудня, їм було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства) Кримінального кодексу України. Найближчим часом буде вирішуватися питання щодо обрання запобіжного заходу.

З метою встановлення всіх осіб, причетних до злочину, українські поліцейські плідно співпрацюють із колегами з Республіки В’єтнам у межах міжнародної допомоги.

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme