Коти та ключ від квартири, де гроші лежать: Де сфотографуватися на згадку про Одесу

Протягом минулого року та в 2018 в Південній Пальмірі з'явилося чимало нових скульптур та інших пам'яток, біля яких можна зробити світлину на згадку

Коти та ключ від квартири, де гроші лежа…

Навіть якщо хтось щороку буває в Одесі, то, напевно, багато чого ще не бачив. Depo.Одеса зібрав невеличку добірку місць, де з'явилися нові скульптури або інші пам'ятки, які варто подивитися і зробити біля них фото на згадку

Ключ від квартири, де гроші лежать

Шанувальники творчості Ільфа та Петрова напевне пам'ятають відому фразу з роману "12 стільців", коли головний герой Остап Бендер на прохання хлопчини-жебрака каже: "Може, тобі ще ключ дати від квартири, де гроші лежать?" Так ось, такий ключ тепер є в Одесі: на вулиці, названій на честь відомого дуету письменників Ільфа та Петрова, 4, з'явився арт-об'єкт, що має назву "Ключ зізнання". Саме він, за задумом автора письменника та драматурга Андрія Любова, і відкриває замок до тої самої квартири, "де гроші лежать". А поки адреса квартири невідома, можна сфотографуватися на згадку біля нього.

Залишилося знайти двері, які відмикає цей ключ / Фото: Всесвітній клуб одеситів

Андрій Любов вважає, що у центрі Одеси і так чимало різноманітних пам'яток, а ось у Київському районі міста їх дуже мало. Ключ завдовшки 28 см лежить на тротуарі, так що треба уважно дивитися під ноги.

Доторкнутися до ключа та зробити з ним світлину не важко, не зважаючи на його розміри та розташування / Фото: Всесвітній клуб одеситів

Де дивитися: вул. Ільфа та Петрова, 4.

Чим дістатися: маршрутки №№18, 185, 197.

Найбільша кішка Одеси

Біля "Нового ринку" навесні цього року з'явилася скульптура кішці Базарині, яка тривалий час була улюбленицею всього ринку. Вона жила біля м'ясного павільйону 10 років і завдяки доброті продавців та покупців важила 18 кг. Скульптура теж важить 18 кг. Автором "господарки м'ясного корпусу" є одеська скульпторка Тетяна Штикало. Вона каже, що зліпила скульптуру з портрету Базарини, який знайшла в Інтернеті.

Кицьку зробили у натуральну величину, такою, якою була Базарина Фото: Південний кур'єр

Базарину не тільки дуже любили, а й намагалися взяти до себе її кошенят. Тож в Одесі чимало є її нащадків, хоча і не таких відомих, як їхня мати.

Базарину розкормили до 18 кг Фото: Південний кур'єр

Де дивитися: ріг вулиць Торгова та Садова.

Чим дістатися: тролейбус №2, маршрутки №№ 15, 34, 121, 127, 130, 146, 168, 203, 240, 242, 250.

За мріями до моря

"Мрійника", який начебто приліг відпочити та замислився, встановили на 15-й станції Великого Фонтану на узбережжі Чорного моря. Автором цієї роботи є скульптор Серафім Чаркін.

Мрійник не звертає ні на кого уваги, тому селфіться скільки захочете, він нічого не має проти / Фото: Facebook/Анатолій Кавун

Замріяний чоловік дивиться крізь перехожих та думає про своє. Місце на узбережжі для встановлення "Мрійника" обрали не випадково: автори роботи вважають, що біля моря - ідеальне місце, щоб про щось помріяти.

Де дивитися: узбережжя 15-ї станції Великого Фонтана.

Чим дістатися: маршрутка №205.

Кіт Жванецького влігся на портфелі сатирика

Ще один представник котячих отримав в Одесі власну скульптуру: відомий кіт Моріс сатирика Михайла Жванецького примостився на його портфелі, який лежить на підвіконні Всесвітнього клубу одеситів. Автором роботи є вже згадана Тетяна Штикало. За її словами, і кіт, і портфель Жванецького – портретні. "Була оброблена велика кількість фото- та відеоматеріалів, щоб досягнути максимальної схожості.

Улюбленець сатирика на улюбленому портфелі розомлів на сонечку / Фото: Всесвітній клуб одеситів

Зазначимо, що Михайло Жванецький навесні відвідав Одесу і, звичайно, завітав у гості до скульптури свого улюбленця.

Михайло Жванецький навідався у гості до Моріса / Фото: Всесвітній клуб одеситів

Де дивитися: вул. Маразлієвська, 7.

Чим дістатися: тролейбуси №№ 7 та 9, маршрутки №№ 137, 146.

Гігантський янгол зі смартфоном

Але не тільки маленькі скульптури з'явилися останнім часом в Одесі. У грудні минулого року на даху заводу "Стальканат" встановили гігантського янгола зі смартфоном у руках. Автором величезної інсталяції є відомий не тільки в Україні, а й за її межами скульптор Олександр Мілов. Композиція має назву "Двері Раю".

Янгол-гігант, наперне, щось гуглить / Фото: Вікна Одеси

Фігура янгола зроблена зі сталевих труб і оздоблена світлодіодним підсвічуванням, а важить 21 тонну. Ефектніший вигляд скульптура має саме у темні години доби, коли починає світитися.

У темний час доби янгол починає світитися Фото: Одеса-медіа

Де дивитися: вул. Водопровідна, 16.

Чим дістатися: трамваї №№ 3, 10, 13, 26, 27, 31, маршрутки №№ 117, 121, 149,214, 215, 220.

Всі ці скульптури – лише невеличка частина того нового, що з'явилося в Одесі за останній час. "Кіт Моріс", "Базарина" та "Мрійник" створювалися в рамках проекту, що переміг минулого року на здобуття коштів "Громадського бюджету". Окрім цих трьох скульптур в Одесі встановили ще декілька.

Велетенські равлики прикрашають парапет на набережній 14-ї станції Великого Фонтану. Автором скульптурної композиції є Владислав Булгаков.

В зеленій зоні на "Ланжероні" розлігся на старовинному ліхтарі черговий кіт. Автор роботи - скульптор Клим Степанов.

А робота скульптора Наталії Дверницької "Одеська бабуся" вітає відвідувачів Муніципального музея-квартири Леоніда Утьосова, що на вул. Утьосова, 7.

На даху будівлі, в якій розташована Дитяча хореографічна школа (вул. Жуковського, 47), встановили кінетичну скульптуру "Балерина". Автором роботи є відомий скульптор Михайло Рева.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme