Де на Одещині знайти грибні місця

Існують рибні місця - їх знає кожен завзятий рибак. А є грибні. Щоб назбирати добру корзинку грибочків та витратити небагато часу, треба знати, де їх шукати, та прямувати одразу туди

Де на Одещині знайти грибні місця…

Грибники не дуже люблять ділитися грибними місцями. І це логічно: більше бажаючих – менше грибів. Але Depo.Одеса, як справжній друг, не тільки дізнався про найкращі грибні ділянки, але й готовий поділитися ними з читачами.

Куди податися за грибами

Дехто стверджує, що найкращі гриби ростуть у Карпатах. І з усіх куточків України любителі тихого полювання їдуть туди. Звичайно, можна зробити й так. Але навіщо одеситу їхати так далеко, коли і на Одещині теж є грибні ліси та галявини.

Найперше, куди варто податися за грибами – це в Савранський ліс. Тут можна назбирати рижиків, опеньок, маслюків, зеленушок. Подекуди можна надибати навіть білий гриб.

Організатори екскурсій восени дуже часто запрошують всіх охочих поїхати в Саврань за грибами. З ними їхати дешевше, також вони знають найгрибніші місця, отже довго блукати не доведеться.

Ще за грибами полюють в Дальницькому лісі. Тут можна назбирати рижиків та шампіньйонів. Але треба бути дуже обачними: в цьому лісі зустрічаються псевдошампіньйони, якими можна отруїтися.

Маслята можна пошукати в селі Отрадове Роздільнянського району.

Ми поспілкувалися з завзятим грибником Оксаною Чернишовою. Вона розповідає, що її улюблене місце, де можна назбирати багато смачних грибів, — Березівський район Одещини. Там ростуть рядовки, лисички, але їх не так багато. Є ще білі круглі гриби, а також, за словами Оксани, можна назбирати натуральних глив, які ростуть на шовковиці.

"Зараз якраз час збирати рядовку. Як правило, це роблять наприкінці вересня чи на початку жовтня. Росте цей гриб в листяних посадках та на гної. Чистити цей гриб знизу не потрібно. Лише добре вимити - і можна готувати," – розказала нам пані Оксана.

Перед споживанням ці гриби необхідно двічі проварити по півгодини, а тоді вже готувати за рецептом. Оксана розповіла, що рядовки дуже смачні смажені в сметані.

Також в Березівському районі можна назбирати грибів-дощовиків. Цей гриб цікавий тим, що його треба зривати молодим, бо потім він просто розривається на дзуськи.

В Ширяєвському районі можна назбирати смачних сморчків. Тамтешні господині дуже смачно їх тушать зі сметаною та зеленню. Нам довелося побувати там та покуштувати смачних ширяєвських грибів. Також сморчки можна запасати на зиму: для цього їх треба вимити та заморозити в морозильній камері. Потім готувати, як зазвичай.

Якщо раптом отруїлись…

Для того, щоб насолодитися смаком грибів, та не потрапити на лікарняне ліжко, медики рекомендують дотримуватись певних правил.

Варто запам'ятати:

  • не можна купувати гриби на стихійних ринках;
  • не варто їсти гриби, походження яких невідоме;
  • не треба лінуватися готувати гриби за рецептом. Якщо в рецепті, наприклад, сказано варити тричі по півгодини — треба так і робити;
  • розігрівати повторно страви з грибів не бажано;
  • не варто намагатися перевірити отруйність грибів в домашніх умовах. Такі способи є не досить надійними. Якщо нема впевненості в якості грибу, краще їх просто викинути і не спокушайте долю.

Медики радять при перших же симптомах отруєння грибами звернутися до лікарні, не зволікати. Перші симптоми отруєння грибами з'являються вже через 1-10 годин, рідше - за добу. Серед основних симптомів визначають біль в животі, нудоту, блювання, сильну спрагу, слабкість та судоми.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme