ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чим одеські музеї заманюють відвідувачів на "Ніч музеїв"

Незабаром Україна відзначатиме Міжнародний день музеїв, а тому 18 та 19 травня всім зацікавленим буде, куди сходити і на що подивитися

Depo.
16 травня 2018 17:15
ФОТО: depo.ua

Вперше "Ніч музеїв" була проведена у Берліні ще у 1997 році. З того часу вона стала популярною у багатьох містах по всьому світу. В Одесі такі акції проводяться не один рік і зазвичай вони присвячені саме Міжнародному дню музеїів. Ось і цьогоріч у багатьох одеських закладах вирішили приєднатися до світової акції. Depo.Одеса дізнавався, чим будуть заманювати музеї відвідувачів.

Одеський історико-краєзнавчий музей

Міжнародний день музеїв відзначать в Одеському історико-краєзнавчому музеї акцією "Museum. Мистецтво. Місто". Заходи проводитимуться не у нічні години – працівники музею підготували денну святкову програму.

Відвідувачам пропонують відвідати "Фотоательє", помандрувати таємничим Хаджибеєм, побувати на пленері разом зі студентами "Грековки", зустрітися з творчістю одеського архітектора Юрія Дмитренка. Також будуть проводитися майстер-класи та буккроссинг і лунатиме музика та вокал артистів Одеської Опери.

Коли: 19 травня, 12:00-20:00.

Де: вул. Гаванна, 4.

Вартість: Безкоштовно.

Літературний музей

Тут теж вирішили відзначити Міжнародний день музеїв у денний час і влаштували на честь свята Музейний марафон. Організатори заходу пропонують здійснити вояж захоплюючий вояж по Одеському літературному музею та його двом філіям - Меморіальному музею О. С. Пушкіна та Меморіальному музею К. Г. Паустовського.

"Марафонщикам" які відвідали всі три екскурсії (по одній в кожному музеї), обіцяють подарунок, який вручать при наявності флаєрів з трьох музеїв. Самі флаєри роздаватимуть у музейних касах та на рецепції в Одеському літературному музеї.

Де і коли: 19 травня

11:00, 14:00 - Меморіальний музей К. Г. Паустовського, вул. Чорноморська, 6
12:00, 15:00 - Меморіальний музей А. С. Пушкіна, вул. Пушкінська, 13.
13:00, 16:00 - Одеський літературний музей (екскурсія по Саду скульптур), вул. Ланжеронівська, 2

Записатися на екскурсії можна за телефоном: (048) 722-33-70.

Вартість у марафоні: Безкоштовно.

Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. А.В. Блещунова

Тут вирішили здивувати відвідувачів одразу декількома незвичними заходами. У самому музеї планують встановити інтерактивні інсталяції з використанням AR, провести квести "Оцифровані: Прийди. Знайди. Дізнайся" і "Затребуваний музей", а також створити зони творчості для дорослих і дітей "Автопортрет". Окрім того, цього дня в музеї відкривається новий комунікаційний простір "Квартира № 6", на якому відбудуться виставка автопортретів сучасних українських художників "Я-дзеркало" та перформанс від групи "P.L.O.T." Andrey Utenkov.

Друга частина заходів - виїздний фестиваль-інтервенція "Ніч музеїв в Одесі". Вона відбудеться у різних районах міста, щоб охопити найбільшу кількість відвідувачів. На відкритих прохідних майданчиках протягом дня встановлять цікаві конструкції-маркери для доповненої реальності. Команда волонтерів та інформаційні стенди розкажуть про подію і допоможуть встановити електронний додаток для взаємодії з експонатами. Для легкості переміщення між локаціями курсуватимуть безкоштовні автобуси відповідно до графіка.

Графік роботи виїздних локацій 19 травня:
12:00-16:00 - Зелений театр у парку Шевченка (автобус курсуватиме не буде).
14:00-19:00 Кримський бульвар (біля Ротонди) та площа Незалежності.
18:00-22:00 Музей Блещунова, Польська 19.

Одеський художній музей

"День музеїв - Ніч музеїв" під такою назвою відбудеться захід в Одеському художньому музеї. Відвідувачам пропонують подивитися на експозиції по-новому, оцінити роботи, які ще донедавна зберігалися у запасниках, взяти учась в авторських екскурсіях, майстер-класах та інших цікавих заходах. Окрім того, у музеї виступатиме гурт Pokaz Trio.

Докладно про авторські екскурсії та інші заходи можна дізнатися на сторінці події у Facebook.

Де: вул. Софіївська, 5-а.

Коли: 19 травня з 13:00

Вартість: Відвідування музею 19 травня - безкоштовне, участь в авторських екскурсіях - 50 грн, майстер-класах - 200-250 грн, концерт Pokaz Trio - 200 грн.

Музей кіно

В рамках акції "Ніч музеїв" тут запрошують на три екскурсії, під час яких обіцяють розкрити таємниці, які зберігає Одеська кіностудія.

Де: Одеська кіностудія, Французький бульвар, 33.

Вартість: Безкоштовно.

Початок: 19 травня 19:00, 20:00 і 21:00

Запис на екскурсію обов'язковий за телефоном: + 38 (098) 294 71 50.

Одеський музей західного та східного мистецтва

Для відвідувачів в приготували дійство під назвою "Ніч в музеї. Генії та злодії Декаданса". Під час заходу організатори проведуть спіритичний сеанс, і всі, хто буде в музеї, зможуть стати свідками боротьби Добра зі Злом та зустрітися з музикантами, поєтами та іншими геніями та злодіями минулих часів.

Глядачів попереджають, що захід розрахований на відвідувачів не молодше 12 років.

Де: вул. Пушкінська, 9.

Коли: 18 травня о 19:00.

Вартість: 150 грн.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook