Будівля колишнього "Краяну", яку хочуть викупити одеські бізнесмени, має "підводні камені"

Одеські підприємці, за ініціативою ресторатора Алекса Купера, зібрали необхідну суму, щоб викупити руїни колишнього заводу "Краян", проте, виявляється, не так просто буде на цьому місці щось зробити

Вчора, 5 січня, одеські бізнесмени заявили про намір викупити руїни великого паровозного цеха вагоноремонтних майстерень барона Унгерна-Штенберга. Проте архітектор Микола Чепелев вважає, що з цією будівлею не все так просто, як здається на перший погляд, передає Depo.Одеса.

Свої думки з приводу руїн колишньго заводу "Краян" Микола Чепелев написав на своїй сторінці у Facebook. За його словами, ділянка із напівзруйнованою будівлею розташована між залізничними гілками. А під'їзд до неї можливий тільки через залізничний переїзд. "Це складності з логістики. Вирішити можна декількома способами. Залишити як є\естакада\тунель. Залежить від того, наскільки комплексним буде рішення по всій території", – пояснює він.

Крім того, Чепелев звернув увану на те, що в історичній будівлі всі внутрішні металеві елементи типу колон і сходів демонтовані, а їхня доля невідома. Він вважає, що, швидше за все, ці елементи відновленню не підлягають, хоча можна поставити копію, якщо так захоче власник.

Третій момент, про який розповів архітектор – це земля та містобудівна документація. "На фото видно, що по зонінгу пляма будівлі не входить в зону забудови. Чому? Тому що за Генпланом тут пройде вулиця або естакада через залізничні колії. Вулиця 11 Проектна. Згідно із законом, ні міськумови, ні відведення землі зробити не можна", – каже він, проте вважає, що все буде залежати від чиновників. Чепелев пропонує два варіанти вирішення питання – Детальний план території (ДПТ) або при коригуванні Генплану, яке відбудеться не раніше 2021 року вирішувати, цей вузол.

"Коротше, з будівлею все непросто. Хоча територія потенційно дуже перспективна. На мою скромну думку – тільки при об'єднанні власників всіх будівель і комплексному вирішенні. Але це таке, урбаністічні забаганки.

Нагадаємо, вчора бізнесмени Одеси зібрали гроші, щоб викупити будівлі колишнього заводу "Краян".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"