Армія vs "тітушки": Хто стоїть за "віджимом" військової частини в Одесі

Вчора, 29 жовтня, місто сколихнула новина: невідомі "тітушки" у масках намагаються захопити військову частину в Одесі

Армія vs "тітушки": Хто стоїть за "віджи…

Depo.Одеса з'ясовував, що ж насправді відбувалося поблизу військової частини А3571 ("Шкільного" аеродрому) та через що сталася конфліктна ситуація, яка вже обросла чутками.

Невідомі "тітушки", військові та будівельники

Повідомлення про захоплення частини території військового об'єкту опублікувала на своїй офіційній сторінці у Facebook прес-служба Командування повітряних сил ЗСУ. Стало відомо, що у неділю, 29 жовтня, близько 08:45 приблизно "40 невідомих у балаклавах здійснили спробу рейдерського захоплення частини території війського об'єкту, який є власністю Міністерства оброни України". За інформацією військових, невідомі розповіли, що вони представники Торговельно-розважального. центру "CITI CENTER". Ці люди частково демонтували огорожу військової частини А3571, та здійснили вивіз військового майна в невідомому напрямку, повідомили у прес-службі.

У той же час радник начальника ГУ НП в Одеській області Руслан Форостяк спростував заяву військових та зазначив, що ніякого рейдерського захоплення не було, на місці працювали будівельники.

"Будівельникам почали перешкоджати військові, ті викликали приватну охорону, приїхала поліція, не дала протистоянню зайти у відкриту агресію та вгамувала обидві сторони, охоронцям поліція наказала відійти за межі паркану і не провокувати конфлікт, так само як і військовим", - зазначив Форостяк.

Обережно, ненормативна лексика (18+)

Проте військові продовжували наполягати на тому, що проводиться "віджимання" землі у Міноборони. За словами начальника Південного територіального відділу Міноброни Юрія Доброва, через конфлікти біля військової частини на місце інциденту прибули представники військової прокуратури Одеського гарнізону. Він стверджує, що будівельники не надали жодних документів, які б дозволяли проводити будівельні роботи.

Військова прокуратура Одеського гарнізону внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 418 КК України (порушення статутних правил вартової служби, вчинене в умовах особливого періоду). Наразі проводиться досудове розслідування.

Будівельники виправдовуються та кидаються обвинувачуваннями

У той же час генеральний директор City Center Андрій Халахур зазначив, що будівельники не проводили захоплення території військового об'єкту та не порушували його межі. Всі роботи проводилися на ділянці, яка належить місту, а не військовим, стверджує він. За його словами, вони тільки перенесли свій паркан на 12 метрів паркан, щоб на будівництво дитячого спортивного комплексу міг заїхати будівельний транспорт.

Халахур повідомив, що роботи ведуться півтора місяця, вся документація, яка дає на них дозвіл, у компанії є. Також у компанії є в наявності, за його словами, дозвіл на перенесення паркану. Наразі будівництво виходить на завершальну стадію. Окрім того, він пообіцяв, що після закінчення робіт паркан повернуть на місце.

У той же час Халахур звинуватив військових у тому, що вони чинили перешкоди будівельникам. "З військової частини, що розташована по-сусідству, до нас прийшли озброєні люди, були і люди в цивільному, і перешкоджали завершенню робіт. Був конфлікт, від якого ми намагалися піти, викликали поліцію", - розповів він під час прес-конференції.

Зазначимо, що на питання про те, ким були люди у балаклавах, яких помітили на місці конфлікту, Харлан не зміг дати відповіді. Він стверджує, що не може відповідати за людей, які представляються представниками компанії. "Наших представників в масках не було. Скоріше за все, це були громадські діячі, активісти, які прийшли на місце конфлікту", - сказав він.

Варто додати, що прес-конферецію предстаники забудовника зібрали наспіх: повідомлення про захід з'явилося сьогодні за пару годин до початку. А беручі до уваги те, що ніхто з журналістів не поставив "складного питання", приходить на думку те, що у залі були присутні тільки "карманні" ЗМІ, ті, кого навмисне заздалегідь запросили.

Хто стоїть за конфліктом

Здавалося б, сторони висловилися, кожен показав конфлікт зі свого боку і далі будуть розбиратися компетентні органи. Проте варто звернути увагу ще на декілька питань. У компанії заявили про те, що люди у балаклавах не представляли їх. Проте не спростували інформацію про те, що вони дійсно були на місці конфлікту.

Поки офіційні органи мовчать про те, ким були "активісти в балаклавах", одесити будують свої версії. Так, Марк Гордієнко написав на своїй сторінці у Facebook, що люди у балаклавах – це ветерани "Айдару". Протее батальон розділився і хто саме був біля "Шкільного" аеродрому – невідомо. Він вважає, що поліція та прокуратура з'ясують це питання.

Що стосується власника City Center, то тут у одеситів не виникає питань, бо всі давно знають, що за компанією стоїть найліпший партнер міського голови Геннадія Труханова Володимир Галантерик.

А ось власником військово-цивільного аеродрому "Шкільний" є Міністерство Оборони України і підпорядковується він військовій частині А3571. Нещодавно депутати міськради, під час чергової сесії, передали приватникам ділянку поблизу аеропорту для забудови межах вулиці Інглезі та проспекту Небесної сотні. Тут планується звести цілий мікрорайон. Право на проведення робіт без всіляких конкурсів отримала компанія "Будова", яку теж пов'язують з тим же Галантеріком. Також ЗМІ повідомляли про інші спроби заволодіти бізнес-структурою землями громади в Одесі. Наприклад, поблизу ринку "Успіх" та в інших районаї міста. І це тільки декілька прикладів того, як партнер мера міста грабує Одесу.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme