Адвокат з Одеси добився через суд дозволу на усиновлення дітей ВІЛ-інфікованими

Окружний адміністративний суд Києва визнати незаконним і нечинним п. 3 Переліку наказу захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, а саме хворобу, зумовлену вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ)

Адвокат з Одеси добився через суд дозвол…

Судове засідання за позовом до Міністерства охорони здоров’я Украіїни про визнання незаконним та нечинним наказу МОЗ від 20.08.2008 року №479 у частині, що стосувалася усиновлення дітей ВІЛ-інфікованими відбулося у понеділок, 28 жовтня. Про рішення суду на своїй сторінці у Facebook написав одеський адвокат Олег Бєлов, який працював над справою разом із адвокатом з Одеси Віталієм Матвєєвим передає Depo.Одеса.

У червні минулого року Віталій Матвєєв в інтересах свого клієнта, який є інвалідом 2-ї групи, звернувся до Окружного адмінсуду Києва з позовом до МОЗ. "Більше ніж рік ця справа перебувала на розгляді у суді, однак права людини все ж таки було захищено. Завдяки цьому унікальному судовому рішенню, люди, які живуть з ВІЛ, будуть мати можливість бути опікуном, піклувальником чи усиновлювачем", – написав Олег Бєлов.

Суд вирішив, що пункт про заборону всиновлення дітей ВІЛ-інфікованими носить дискримынаційний характер. " Держава гарантує надання всім людям, які живуть з ВІЛ, та особам, які належать до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ, рівних з іншими громадянами можливостей для реалізації їхніх прав, зокрема в частині можливості адміністративного та судового захисту своїх прав (ч. 2). Дискримінація особи на підставі наявності в неї ВІЛ-інфекції, а також належності людини до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ забороняється. Дискримінацією вважається дія або бездіяльність, що у прямий чи непрямий спосіб створює обмеження, позбавляє належних прав особу або принижує її людську гідність на підставі однієї чи кількох ознак, пов`язаних з фактичною чи можливою наявністю в неї ВІЛ, або дає підстави віднести особу до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ (ч. 3)", – йдеться у тексті рішення суду, яке опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, в Одесі з початку року виявили понад 400 ВІЛ-інфікованих.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"