Замерзлі одесити, діряві маршрутки та закриті табори: Чому Труханов переніс річний звіт

Чиновники традиційно звітують про свою роботу, проте є речі, якими вони не поспішають хизуватися

Замерзлі одесити, діряві маршрутки та за…

Мер Одеси Геннадій Труханов 14 грудня повинен був звітувати перед одеситами за свій другий рік роботи на посаді міського голови, але не склалося. Присутні бабусі дарма чекали у залі півдня. На цей же день було призначено останню у цьому році сесію Одеської міськради, яка затягнулася, тож звіт перенесли на іншу дату. Тому Depo.Одеса вирішив не чекати з моря погоди, а відзвітувати замість мера та назвати 10 досягнень одеської міської влади за рік.

1. Пересип у пробках

Міська влада вирішила з'єднати два великих райони Одеси, що розташовані у різних кутках міста, трамвайним маршрутом. Між селищем Котовського та Таїрова було вирішено запустити прямий трамвай, який проходитиме центром міста. Новий маршрут навіть отримав назву – "Північ – Південь". Тривалий час комунальні служби готувалися до майбутнього ремонту та переробки трамвайних колій, і ось, у минулому році, роботи нарешті стартували. Проте одесити, які мешкають на селищі Котовського, поки окрім незручностей, нічого не отримали. Весь рік, з листопада 2016 та до осені теперішнього року, люди чекали, коли ж закінчиться ремонт дороги та трамвайної колії на Пересипу, в районі Пересипського мосту.

Фото: Південний кур'єр

В мерії декілька разів перекривали рух на цьому найвужчому місці траси з селища Котовського до центру міста. Після першого перекриття в листопаді минулого року місто стало в мертвих заторах, тому ремонт відклади на весну, а схему перекриття перепрацювали так, що дорожнього колапсу не було. Врешті решт, біля Пересипського мосту ремонт завершили, рух поновився, проте досі тривають роботи на одній зі стратегічних вулиць міста – Преображенській, яка також є частиною запланованого маршруту "Північ-Південь".

Фото: Олеся Калайтович

Що тут скажеш: ані швидкого трамваю, який обіцяла влада, та що там казати - ніякого трамваю з Пересипу в центр та на Залізничний вокзал зараз нема. До того ж, частину трамвайного маршруту траси "Північ-Південь" - аварійну колію на узвозі Маринеска та вулиці Софіівській - навіть не відремонтували. Тому чекати доведеться наступного звітного року, щоб влада відзвітувала про досягнення.

Зараз одесити кожен день годинами добираються або додому ввечері на селище Котовського, або вранці у центральний район міста.

2. Маршрутки-"скотовози" та не куплений електробус

Провалили в мерії й реформування пасажирського транспорту. Вже декілька років в Одесі обіцяють старт програми "Електронний білет" та приведення транспорту до ладу. Ще два роки тому голова департаменту транспорту Олександр Ілько обіцяв встановити jps-трекери на всі маршрутні таксі, але цього не сталося. По місту ганяють маршрутки у вкрай жахливому стані з водіями- гастарбайтерами, а білети не видає ніхто взагалі.

В автобусі замість розбитого скла встановили фанеру

Електронного білета нема, які і нових тролейбусів, що мали закупити за кредитом ЄБРР. Також двічі провалили тендер із електробусів, а тролейбуси, куплені у Білорусі, застрягли на кордоні.

Окрім того, вже декілька місяців одеситів готують до підвищення плати за проїзд в маршрутних автобусах до 7 гривень. Новий тариф обіцяють ввести на початку наступного року.

3. Кредит для своїх

Після десяти років без кредитів в мерії не витримали та влізли у нову кабалу у банку. Хоч це був і державний "Укргазбанк", але відсотки – 17,5 - буде платити все місто. За найскромнішими підрахунками, з новою позикою і планами на інвесторські запозичення (ще 700 мільйонів в програмі енергоефективності) місто буде винне кредиторам більше двох річних бюджетів розвитку. Найсумніша деталь в тому, що суму, яку місто переплатить за кредитами, не знає ніхто. Зате відомо на що витратять гроші. Так, на ремонт теплотрас, які належать комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеса", вирішили направити 292 мільйони, на ремонт ліфтів – 100 млн. Найбільшу суму у 458 мільйонів гривень отримає управління комунального будівництва міськради - те саме, яке проводило роботи у сумнозвісному дитячому таборі "Вікторія". На ремонт доріг витратять 148 мільйонів. Також до списку потрапила вже відкрита після ремонту на значній частині вулиця Преображенська, на яку хочуть пустити 87 мільйонів. Ще 60 мільйонів потребує тротуар частини Рішельєвській.

Фото: Слово

Відомо також, що п'яту частину кредиту отримає фірма, прямо пов'язана з мером – "Ростдорстрой".

Фірми, пов'язані з мером Одеси Геннадієм Трухановим

4 та 5. Зелений – гудбай, Літній – прощавай

За рік одесити практично залишилися без двох знакових місць – Літнього та Зеленого театрів.

За Літній театр боротьба розвернулася в листопаді, хоча в мерії землю в оренду для приватника оформили ще в грудні минулого року - на 49 років, а влітку підписали декларацію на будівництво приватного торгівельного центру.

Одесити піднялися проти забудови території та вирубки дерев у Міському саду. Так чи інакше, поки що тут нічого не будують, але землю громаді не повернули - ввона залишається в бізнес-імперії партнера Труханова Володимира Галантерніка та його компанії "Солінг".

Фото: Олеся Калайтович

"Зелений театр" у тому вигляді, що був, не повернеться до одеситів вже ніколи. Його також віддали приватній структурі - 11 вересня 2017 року у Зеленого театру помінялися власники.

Зараз, згідно з даними Єдиного держреєстру підприємств і організацій України, "Світ атракціонів" і Зелений театр належать кіпрській компанії "Котімано інвестментс ЛТД", формальними власниками яких є кіпріоти Константінос Пармаксіс і Антрула Хатцілоці. Ці ж люди входять до складу бенефіціарів ряду компаній, що входять в бізнес-групу братів Суркісів, в тому числі футбольного клубу "Динамо Київ". За данними ЗМІ, Суркіси і купили Зелений театр.

Нові власники різко "накрутили" орендну плату за об'єкт, змусивши піти людей, які відродили його як майданчик для концертів та інших культурно-мистецьких заходів. Як стверджують в мерії, тепер "Котімано інвестментс ЛТД" має намір вкласти в реконструкцію театру 20 мільйонів гривень, але поки що в статутному капіталі фірми є лише 5,6 мільйонів гривень.

6. Замерзаюча Шкодова гора

Два місяці з початку опалювального сезону в одеському мікрорайоні Шкодова гора чекали на тепло у батареях. Люди навіть виходили перекривати дорогу, щоб привернути увагу до своїх проблем. В мерії все "годували" обіцянками, але факт лишається фактом: за рік обіцяних котельних так і не побудували, тож вимагають запуску старої, яка розташована на непрацюючому Нафтопереробному заводі.

Між тим, ще 25 травня 2015 року виконком зобов'язав побудувати котельні для району, проектування яких триває досі. Тобто чиновники провалили завдання. Питання щодо опалення одеського мікрорайону довелося вирішувати на рівні Кабінету міністру. І нарешті, після перевірки систем у котельній, люди отримали довгоочікуване тепло.

Фото: Facebook/Максим Степанов

Провально стартував і опалювальний сезон в центрі міста. Три тижні одесити чекали, поки мерія домовиться з НАК "Нафтогаз України", а "Одеська ТЕЦ" отримає номінації. На додачу, після старту опалювального сезону в мерії почали латати труби, оскільки в процесі виявилися нові пориви та проблеми із запуском.

7. Хокей – Києву

Міська та обласна влади так і не змогли утримати за Одесою чемпіонат з хокею з шайбою серед юнаків вікової категорії до 18 років в дивізіоні IB. Міжнародна федерація з хокею з шайбою (IIHF) задовольнила клопотання Федерації хокею України про перенесення турніру до Києва. Справа в тому, що реконструкція одеського Палацу спорту, де повинні були грати команди, затягується: в будівлі знайшли якісь дефекти, усунути які до весни можуть не встигнути, хоча голова Одеської облради Анатолій Урбанський і запевняє, що все під контролем і всі роботи встигли б виконати. Проте одеській владі вже не хочуть вірити і, щоб не було соромно перед міжнародною спільнотою, відібрали у Одеси можливість вперше в своїй історії провести міжнародні хокейні змагання.

Весь період підготовки чиновники сварилися та шукали винного. Облрада не могла зібрати сесію, міськрада затягувала з благоустроєм території навколо палацу. Тож, врешті решт, чемпіонат пішов з Одеси.

8. Провал громадського бюджету

Перший "пробний" громадський бюджет у 2017 році також виявився провальним. Третина грошей на нього не була освоєна, а більшу частину проектів одеситів не виконали. Одеська міськрада виділила на втілення проектів містян 100 мільйонів гривень, але 33 вже забрали назад та віддали за борги теплопостачальників.

Громадський бюджет був однією з головних піар-новинок одеської мерії, і став показовим у тому, як працюють чиновники. З 40 проектів менше половини реалізуються активно. Головна "поважна причина" тому, що реалізація одеських громадських проектів відчайдушно і безнадійно буксує, – це те, що їхню долю міські депутати вирішували аж у... серпні. Тож не дивно, що за чотири місяці встигнути вдалося небагато.

Що стосується вже реалізованих проектів, то серед них ті об'єкти, які зажадали найменших зусиль. Так, на офіційному сайті мерії з помпою презентували реконструкцію дитячого майданчика на вулиці Героїв оборони Одеси. На численних фото щасливі дитячі обличчя, однак видно, що особливих складнощів тут бути і не могло - за 202 тисячі гривень крихітна територія була оснащена декількома простецькими гойдалками, гірками та пісочницею.

Також були реалізовані два проекти, які стосувалися благоустрою скверу Героїв оборони Одеси та мікрорайону Жеваховський на вільній ділянці у межах вулиць 1-а лінія, 8 Березня та Жевахова. Нещодавно стало відомо ще за один проект, а саме ігровий майданчик для дітлахів з інвалідністю біля дитячої поліклініки.

Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

А ось проекти, які потребували значних зусиль, такі як "Пам'ятники з заплющеними очами" (для потреб людей з вадами зору), не реалізували.
В мерії вже заявили, що те, що не зможуть реалізувати лише частково, перенесуть на 2018 рік. Інші просто... забудуть.

9. Реформа ЖКГ

Не отримали одесити в цьому році і нової якості послуг ЖКГ. Проведені в місті вибори керуючих компаній перемогли все ті ж ЖКСи, які за більші гроші відтепер роблять те, що і раніше.

ЖКС просто змінили вивіску і збільшили тариф. На виборах вони фактично отримали привілеї, тому що райони були розбиті на великі лоти, і в них не було практично конкурентів.

Отже, істотних змін на практиці не відбулося. Додамо, що після проведення конкурсу в міськраді скасували пільги для жителів аварійних будинків, які протягом декількох років взагалі не платили квартплату. Тепер одесити, у яких течуть стелі та руйнуються стіни, будуть платити чималі кошти за напіврозвалені будинки, в яких ніхто і ніколи не прибирав. Не дивно, що одесити влаштовували лежачій протест проти таких "виборів" керуючих компаній.

Фото: Думська

10. Пожежа в "Вікторії" та закрита "Ластівка"

Найпоказовішим результатом роботи міськради стало відношення до трагедії в таборі "Вікторія" (в ніч на 16 вересня в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля, троє дітей загинули, - Редю). В місті не був звільнений жоден посадовець, причетний до трагедії. Навіть віце-мера Зінаїду Цвірінько просто "пішли" з посади - не вигнали, а відправили з почестями на пенсію.

Всі посадовці, які фальсифікували документи та не контролювали роботу табору, працюють і надалі. Мер не оголосив до сьогодні результатів службового розслідування та не визнав ні свою провину, ні провину підлеглих. І все так же впевнено почувається на посаді.

Пожежа у "Вікторії" сталася в ніч на 16 вересня, винні досі не покарані

Фото: Facebook/Владислав Балінський

Єдиний важливий результат пожежі в Вікторії - закриття назавжди протитуберкульозного санаторію "Ластівка". Після перевірок в ньому знайшли численні порушення. Як дитячій протитуберкулезний заклад він не буде вже працювати ніколи. Закладу обіцяють знайти інший профіль.

Ось такі підсумки роботи міської ради та мера Одеси. Зачекаємо на звіт самого Геннадія Труханова про його роботу.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme