Жахи одеської "Вікторії": Голодні діти, потопи і відсутність вихователів

У таборі "Вікторія" в нинішньому році різко погіршилися умови: дітей весь час недогодовували, а стежити за ними було просто нікому

Такі шокуючі факти про роботу дитячої установи озвучила член робочої групи Одеської ОДА з розслідування подій в таборі "Вікторія" Світлана Підпала, передає кореспондент Depo.Одеса.

За її словами, ситуація у таборі становилася все гірше і гірше. "У нинішньому році умови утримання і харчування дітей погіршувалися. В результаті махінацій зі штатним розкладом і небажанням батьків подавати скарги, недбалість стала нормою. Були випадки отруєння дітей, а також відсутність багатьох продуктів, наприклад, курячого і яловичого м'яса та риби. Страждали вагові характеристики. З м'ясних продуктів був тільки фарш. І то діти помічали, що деякі продукти подавалися повторно. Наприклад, деякі котлети складалися з двох недоїдених, а також траплялися надкушені огірки. Фрукти були недостиглі, а закуплену за рахунок бюджету воду видавали лише кілька разів. Батьки щодня були змушені її підвозити", - зазначила вона.

Підпала була обурена тим, що ще багато інших фактів свідчать про системні проблеми в безпеці. Так, замість 77 працівників, які мали працювати у таборі згідно штатного розкладу, за фактом було близько 30 осіб.

"Існувала загроза безпеки, оскільки не вистачало вихователів і охорони, а також електриків і сантехніків. Був відсутній старший вихователь, помічники, тривалий час не було електриків і робочих з обслуговування будинків. Керівництво табору створювало видимість благополуччя, демонструючи достатню кількість співробітників", - зазначила вона.

У випадку з колективом "Адель" ці порушення стали фатальними: на півсотні дітей, які відпочивали у таборі, на час пожежі була лише одна вихователька Ганна Чернова, яка ночувала в таборі з дітьми. По суті, цей обов'язок виконувала за співробітницю установи худрук колективу Тетяна Єгорова. Сама Чернова не просто ігнорувала обов'язки, а не брала телефон, посилаючись на те, що він поламаний.

"Нічного вихователя не було в корпусі, а під час пожежі - жодного дорослого, оскільки Єгорову викликали на "планерку"", - розповіла вона.

Пожежна сигналізація в "Вікторії" спрацьовувала часто, тому до неї серйозно ніхто не ставився. У вересні це відбувалося щодня. "Вихователь Олена Адамська попередила, що вона відключала її кожен день, а 10 вересня, мабуть, її вирубали зовсім, оскільки вона більше не спрацьовувала. При цьому в корпусах вода билася струмом. Єгорова говорила вожатій Черновій про це з проханням викликати електрика, проте дітям тільки рекомендували використовувати гумові килимки і тапки", - розповіла на підставі даних свідків Світлана Підпала.

Найпоказовішим і можливою причиною пожежі став випадок з ремонтом непрацюючого бачка в санвузлі 5-ї кімнати. "Діти виявили, що в ньому постійно текла вода, і кожні 2 години виливали відро води. Вони поскаржилися керівнику, та обстежила кімнату і побачила, що протік шланг бачка. Витік був такий, що вода переливалася, а вночі текла, оскільки діти спали. За день до пожежі кімнати сильно затопило, тому що хтось прибрав відро. Вода текла струмком", - розповідає член робочої групи. У підсумку, бачок так і не полагодили, який міг, мабуть, стати причиною короткого замикання, якщо вода дійшла до електропроводки.

Фото: Facebook/Владислав Балінський

Нагадаємо, пожежі у дитячому таборі "Вікторія" сталася в ніч з 15 на 16 вересня. Під час події загинули три дівчинки, які входили до складу хореографічного колективу "Адель".

У справі оголошено про підозру чотирьом особам: директорові табору "Вікторія" Петросу Саркісяну, наразі він утримується під вартою; виховательці, яка за документами відповідала за пожежну безпеку Наталії Янчик, (її взяли на поруки народні депутати); колишній заступниці мера Одеси Зінаїді Цвірінько, якій обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання та керівникові Київського райвідділу ДСНС Одещини.

Depo.Одеса писав, що громадські активісти вимагають покарання чиновників ДАБК за трагедію в "Вікторії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #пожежа