ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Землю на узбережжі в Одесі розпродали за безцінь

Аукціон Одеської обласної ради продавав землю за копійки
Depo.
18 серпня 2015 10:02
ФОТО: depo.ua
Землю на узбережжі в Одесі розпродали за безцінь
Землю на узбережжі в Одесі розпродали за безцінь

Відкриті аукціони, які в липні-серпні провела Одеська обласна рада, вже викликали багато питань у громадськості. Зокрема, бентежить, як занижена стартова вартість об'єктів нерухомості, так і компанії, які перемагають у конкурсі, пише Depo.Одеса з посиланням на "368медіа".

Облрада продала приміщення старої бази відпочинку на дунайському острові Лімба площею 268 кв. метрів. При стартовій ціні в 430 тис. гривень їх придбали, доплативши всього 93 тис. гривень. Також з молотка пішло т.зв. "Свайне поле" за Палацом спорту на проспекті Шевченка, площею в 18 соток. Його купили за 1,16 млн. гривень. Таємничим покупцем виявилася фірма "Геродот", яку заснували 18 липня 2015. Її статутний фонд складає всього одну тисячу гривень, а сферою діяльності є надання майна в оренду.

Приміщення знаменитої "Дачі Маразлі", що на Французькому бульварі, 85, при стартовій ціні в 14 млн. гривень продали за 22,5 млн. гривень. Власник отримав комплекс споруд площею в 1,28 тис. кв. метрів. Новим власником приміщень стало ТОВ "Менеджмент інвестментс", яке зареєстровано в будинку №50 по вулиці Пастера. Тут же знаходиться і ТОВ "Укртрансбуд ЛТД".

Примітно, що обидві фірми зареєстровані на кіпрські офшори - "PIMOLSEN HOLDINGS LTD" і "PINKETTO TRADING LTD". Адреси засновників фірми також однакові. Відзначимо, що статутний капітал "Менеджмент інвестментс" складає всього 10 тис. гривень, а статутний фонд другої фірми набагато більший і складає 17 млн. гривень.

Ні для кого не секрет, що на аукціони облради приходили купувати не будівлі, а право захопити земельні ділянки під ними і навколо них. Незважаючи на те, що чиновники в один голос стверджують, що цього не буде, ми вже були неодноразовими свідками подібних випадків. У тому числі, і знаменитих "приватизацій туалетів".

Зокрема, в облраді промовчали про те, що "Дача Маразлі" розташована на земельній ділянці площею більше одного гектара, причому в першій лінії забудови узбережжя. Середня вартість квадратного метра землі в даному районі становить 12,82 тис. Гривень. Таким чином, ділянку можна придбати за 128 200 000 гривень.

Результати аукціону вже викликали безліч питань з боку обласної адміністрації.

Перший віце-губернатор Володимир Жмак повідомив, що в даний момент ОДА витребувала всі документи в облради за даними угодам.

"Рішення про те, щоб облрада передала облдержадміністрації повноваження з приватизації об'єктів, що перебувають у спільній власності громад регіону було ініційовано відразу після того, як ми дізналися про результати даних "аукціонів". Це було зроблено, щоб не допустити такого надалі. В даний час ми плануємо вивчити всю документацію даних угод, щоб потім відправити запити в компетентні органи, щодо їх законності, особливо в частині оцінки майна", - пояснив Володимир Жмак.

Цікаво й те, що оголошення про початок аукціону з'явилися на сайті управління майнових відносин 27 липня, тобто за чотири дні до його проведення, а після також таємниче зникли, тоді як за законом публікації повинні бути за 30 днів. Тепер на сайті доступні публікації лише за січень 2015 року.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.