"Замок монстрів" в руках волонтерів: Дачу Анатра збираються відродити з руїн (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Волонтери БФ "Корпорація монстрів" найближчим часом планують законсервувати, а потім повноцінно відреставрувати старовинну дачу Анатри на Французькому бульварі, 28/30, яку їм нещодавно подарували

Кореспондентка Depo.Одеса побувала на руїнах садиби та поспілкувалася з директором фонду Катериною Ножевниковою. 

За словами Катерини, меценат, який подарував благодійному фонду старовинну дачу і побажав залишитися невідомим, працює з волонтерами ще з 2014 року. "Він не живе у цій країні і не має тут бізнесу, але коли потрібно було допомагати першим переселенцям з Луганської та Донецької областей, він серйозно "впрягся"", – розповіла Ножевнікова.

На думку заступника директора Одеського художнього музею Олександри Ковальчук, з часів подарунка мецената Григорія Маразлі будинку на Софіївській для заснування в ньому музею, нічого подібного в місті давно не відбувалося.

Зараз дача, він же один з корпусів колишнього санаторію Чувиріна, він же віднедавна "Замок монстрів", вимагає серйозної реставрації: на першому поверсі провалюється підлога, а на другому – стеля. Стіни у середині будівлі теж виглядають не краще: все руйнується та осипається. Для того, щоб дати садибі нове життя, знадобиться чимало сил та грошей. 

"Ми хочемо не просто реконструювати будівлю, а реставрувати її, а це набагато дорожче і складніше", – розповіла Ножевникова. За її словами, всі роботи обійдуться приблизно у мільйон доларів. Збори коштів планується провести на краундфандинговій платформі "Моє місто". "Ми поки що готуємо кошторис, але нас у фонді лише п'ятеро, тому нам потрібна допомога фахівців в цих питаннях", – зізнається Катерина.

Вона також розповіла, що "монстри" відчувають велику відповідальність за відновлення колишньої величі замку, що боїться, що нічого не вийде, не зберуть грошей, а вночі їй сняться кошмари, що будівлю підпалили, щоб зганьбити репутацію волонтерів.

Тому зараз волонтери планують знайти охоронців для покинутої будівлі, в якій постійно ночують бомжі. Також навколо садиби треба буде встановити паркан. Пізніше будинок буде необхідно законсервувати на зиму, і встигнути все це зробити треба до жовтня, тому зараз "монстри" очікують реставраторів, які погодяться взятися за цю роботу. У найближчі дні один волонтерів фонду, Вікторія Біла, планує запросити "Міськзелентрест" та прибрати захаращену прилеглу до замку територію.

Поки що чітко не визначено, що саме буде в будівлі. "Я бачу там і центр міської благодійності, і хаб для медиків, студентів, а також батьків особливих дітей. Реабілітаційний кабінет, кабінети психологів, комп'ютерні класи для пенсіонерів і так далі. Концерти симфонічної музики, художні виставки та ярмарки рукодільниць, дитячий майданчик і відкритий парк для одеситів", – каже Ножевникова. Зараз вона закликає на допомогу все місто, оскільки попереду волонтерів чекає довгий шлях відновлення красивого архітектурного історичного об'єкта.

"Одеса – мільйонне місто, якщо кожен дасть по долару, ми врятуємо цю будівлю для усіх", – каже Ножевнікова, називаючи дачу "своєю підопічною", яку пора виводити з реанімації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса