З полиць одеських магазинів зник хліб "Булкіна": До чого тут Росія

Замість торгової марки "Булкін", до якої звикли одесити, у торговельній мережі з'явилася хлібобулочна продукція "Черкасихліб"

Виробничі потужності найбільшого виробника хліба в Одеській області – "Одеського короваю" – з віднедавна контролюються новими людьми, пов'язаними з Російською Федерацією, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

Замість звичних етикеток з усміхненим пекарем днів десять тому на хлібобулочній продукції у торговельній мережі з'явилися непоказні фіолетові або жовті папірці, які проголошують, що відтепер цю продукцію випускає ТОВ "Черкасихліб ЛТД". Причому самі хлібобулочні вироби ті ж самі – ні зовні, ні на смак вони не відрізняються. Адреси теж не змінилися – це або одеський хлібозавод №4, що на Генерала Петрова, або "Білгород-Дністровська паляниця", або Котовський хлібозавод в Подільську.

Офіційно ні "Коровай", ні власники цієї юрособи – Lauffer Group Олександра Лещинського – ситуацію не коментують. "Черкасихліб" теж відмовчується. Однак ця історія тягнеться досить довго.

Lauffer Group купила "Одеський коровай" у 2012 році разом з ПАТ "Кримхліб" і ПАТ "Сімферопольський комбінат хлібопродуктів". При цьому, для придбання кримських заводів група використовувала кредитні кошти, отримані в "Сбербанку Росії".

Після захоплення півострова заводи в автономній республіці були захоплені і конфісковані на користь російської держави, яка, до слова, є власником того ж "Сбербанку". Групі Lauffer, законному власнику, нічого не компенсували, і до звільнення півострова вона навряд чи щось отримає.

Однак росіяни не обмежилися цим і продовжили наступ на материкові активи групи. У кредитному договорі ці активи, в тому числі три заводи "Одеського короваю", виступають в якості застави. Те, що війна і окупація – це завжди форс-мажор, – "Сбербанк" не зупинило. Разом з російською фінустановою в атаці бере участь холдинг "Формула смаку" екс-нардепа Олександра Табалова, обраного у 2012-му році від "Батьківщини" і тоді ж він перейшов до фракції Партії регіонів.

Саме Табалову належить згадане ТОВ "Черкасихліб ЛТД", продукція якого віднедавна продається в одеських торгових точках.

"Сбербанк" судився з Lauffer кілька років, але тільки після зміни влади в країні досяг відчутного успіху, зумівши взяти під контроль перераховані підприємства. 18 липня цього року Господарський суд Києва задовольнив клопотання російського (!) Державного (!) Банку і до прийняття рішення по суті наклав як захід забезпечення позову арешт на майно одеського, аккерманського і подільського хлібозаводів, заборонивши власникам ними розпоряджатися і передавши заводи на "відповідальне зберігання" (!) "Черкасихліб". Через кілька днів на підприємства зайшли нові менеджери з охороною.

Depo.Одеса писав, що Господарчий суд Києва відкрив провадження з питання банкрутства ПАТ "Одеський коровай" та заборонив підприємству віддавати крдиторам їхні кошти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook