Як за рік збагатилися та збідніли одеські нардепи

Через президентські вибори щорічні декларації народних обранців та інших високопосадовців майже проходять повз увагу. І дарма, бо цікавого у цих документах чимало
 

Народні депутати, як і водиться по закону, вчасно подали електронні декларації. За рік статки декого суттєво збільшилися, інші навпаки, стали дещо “біднішими”. Загалом у парламенті Одеську область представляють 17 депутатів. Depo.Одеса обрав декілька з декларацій, які мають найбільші зміни у їхніх власників.

Віталій Барвіненко — любитель дармового житла

Віталій Барвіненко / Фото: Facebook

Минулого року дружина нардепа Віра Барвіненко придбала квартиру у Києві площею 102,3 кв м майже за 4,2 млн грн та гараж у столиці площею у 13,6 “квадратів”, вартістю понад 1,1 млн грн, а також новенький Porsche Cayenne 9YA AS майже за 4,3 млн грн. А от Mercedes-Benz ML 250 CDI 4 MATIC 2014 року випуску Віра продала, отримавши за нього трохи більше 1,1 млн грн.

Власницею квартири дружина Барвіненка стала ще у серпні, проте народний депутат продовжує і досі отримувати з бюджету компенсацію на оренду житла у Києві. За 2018 рік на це йому виплатили 237 250 грн. Зазначимо, що і сам Барвіненко має невеличку квартирку у столиці, яку він придбав ще у 2016 році. 

Попри вартістні покупки, дружина нардепа офіційно має заробітну плату лише 7674 грн за рік. Варто зазначити, що у попередньому році вона декларувала таку саме суму. Можна припустити, Віра Барвіненко "розтринькала" 30 тис. доларів, які, згідно з попередньою декларацією, зберігала у готівці, а от 800 тис. грн "під подушкою" вона таки залишила. Що стосується статків самого нардепа Віталія Барвіненка, то його збереження у готівці скоротилися зі 150 тисяч до 90 тисяч євро, менше він тримає й доларів - 170 тис. проти 317 тис. попереднього року. А ось національній валюті він став довіряти видно більше — раніше він вказував суму 3,2 млн грн, а зараз — 4,1 млн. Окрім того, Барвіненко став менше довіряти і банкам — його банківській внесок з 250 тис. грн скоротився до 120 тис.

Дмитро Голубов — з криптомільярдера у мільйонери

Дмитро Голубов / Фото: Facebook

Ані Дмитро Голубов, ані його дружина Анастасія Лошкарьова будь-яких цінностей за рік не придбали, їхні готівкові рахунки теж залишилися майже без суттєвих змін. А от зниження вартості криптовалюти дуже сильно вдарило по статкам Дмитра Голубова. Так, у річній декларації за 2017 рік він задекларував різної криптовалюти на суму понад 2,051 млрд грн, а в декларації за минулий рік вся його криптовласність тягне “лише” на 490 млн грн. При цьому він не продав жодного біткойна, просто віртуальні гроші, що має Голубов, за рік, якщо вірити його декларації, суттєво знецінилися.

Євген Дейдей — нова дружина, нова родина

Минулого року Эвген Дейдей та Дарина Ледовських стали чоловіком та дружиною / Фото: Facebook

Однією із суттєвих змін у житті Євгена Дейдея стало розлучення з його дружиною Інгою та шлюб з Дариною Лєдовських. Нову дружину, а також її сина від першого шлюбу Ігоря нардеп вніс до своєї декларації. Зазначимо, що після одруження Дарина взяла прізвище чоловіка. Оскільки раніше дружини Дейдея не було у декларації, зупинимося трохи на тому, чим володіє донька прокурора з Генпрокуратури. У власності Дарини - квартира у Києві площею 66,7 кв м, різноманітні ювелірні вироби із діамантами, вартість яких не вказується, та пара наручних годинників Ulysse Nardin та CORUM. Минулого року Дарина Дейдей придбала Porsche Panamera 2016 року випуску, за який заплатила понад 1,9 млн грн; також у її власності є Toyota Land Cruiser Prado 150 2013 року випуску. 

Одруження нардепа співпало з питанням зняття з нього депутатської недоторканності, оскільки стосовно нього проводилося розслідування через незаконне збагачення. Проте нещодавно НАБУ вимушено біло закрити всі справи по цій статті, оскільки Касаційний суд декриміналізував її. 

Попри те, що дружина Дейдея має квартиру у Києві, нардеп декларує орендовану квартиру площею 117 "квадратів" та отримує від держави щомісячну компенсацію на її оплату. Також із березня минулого року він орендує автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2012 року випуску. Будь-яких цінних покупок нардеп минулого року не робив, проте його банківський рахунок "схуд" зі 162 817 грн до 57 057 грн. У готівці він, як і раніше, зберігає 25 255 євро.

Леонід Клімов — син закидав матір подарунками

Леонід Клімов / Фото: chernomorets.odessa.ua

Сам народний депутат якихось особливих покупок не робив, а ось його син Олексій Клімов, який є віце-президентом футбольного клубу "Чорноморець", потратив чимало грошенят.

Минулого року син Леоніда Клімова Олексій придбав в Одесі дві квартири: одну - площею 471,5 кв м за 7,544 млн грн, іншу - 300,4 "квадратів" за майже 6,8 млн грн. Також він купив садовий будинок у селі Дальник Овідіопольського району площею 749,5 кв м вартістю понад 4,9 млн грн. Ще одну квартиру син нардепа купив у Києві - 226,7 кв м за майже 9 млн грн. Окрім того, у власності Олексія з'явилися пара зупиночних місць в Одесі, пара в столичних автопаркінгах, 2064 кв м землі у тому ж селі Дальник, три ділянки загальною площею 1700 "квадратів" в Одесі, та садовий будиночок у Південній Пальмирі (158,6 кв м). 

Олексій Клімов / Фото: chernomorets.odessa.ua

Крім нерухомості на землі син нардепа придбав минулого року пару автівок — BMW Х6, 2011 року випуску, та Toyota Landcruiser 150, 2012 року випуску. На перший він витратив майже 756 тис. грн, а на другий — 617,5 тис. грн.

Але майже все, що придбав Олексій Клімов, він подарував матері — Тетяні Клімовій. Майже все, окрім двох "стареньких" іномарок. 

Володимир Куренной — проміняв три "стареньких" на одну "молодицю"

Володимир Куренной / Фото: Facebook

З грудня минулого року до народних депутатів приєднався Володимир Куренной. Він увійшов до складу фракції БПП замість Ірини Фріз, яка 22 листопада очолила Міністерство у справах ветеранів.

Минулого року, ще до того, як Куренной склав присягу народного депутата, він придбав автомобіль Toyota C-HR, 2017 року випуску, на який витратив майже 871 тис. грн. Більше будь-яких покупок він не робив, проте продав деякі цінні речі, що були у нього.

Протягом року Куренной подав декілька декларацій про суттєві зміни у майновому стані, в яких він вказав, що отримав дохід віж продажу рухомого та нерухомого майна. Ці ж зміни вказані і у щорічній декларації за 2018 рік. Так, до декларації за 2017 рік Куренной вніс швейцарський годинник Marine, виготовлений компанією Breguet, а ось у декларації за минулий рік його вже нема. Також Куренной продав три з чотирьох автівок, які перебували у його власності, залишивши собі лише Land Rover Discovery Sport, 2017 року випуску. Раніше він мав також Nissan Micra (2007 р. в.), Jaguar XF (2013 року випуску) та MINI Cooper D Countryman (2013 року випуску).

Що стосується грошей, то Володимир Куренной зняв 238 грн та $2972, які зберігав на банківських рахунках. У готівковій формі він тримає 100 тис. грн (80 тис. грн у попередній декларації ) та $45 тис. (у порівняні з 2017 роком сума зменшилася на $5 тис.).

Павло Унгурян — будинок під Одесою та безоплатне користування автівкою

Павло Унгурян / Фото: LB.ua

Минулого року Павло Унгурян разом із дружиною стали співласниками житлового будинку, якиї розташований у Таїрове Овідіопольського району. Загальна площа будинку складає 741,7 кв м. Також наприкінці грудня родина придбала новеньку Toyota Land Cruiser 200 за 1,678 млн грн., а сам нардеп у серпні отримав у безопалатне користування Land Rover Range Rover Voque, 2016 р. в. А ось Toyota Land Cruiser 200, 2013 р. в., яка належала дружині Юлії, родина продала. 

Крім того, Павло Унгурян задекларував авторські права на монографію "Зелена" економіка як підгрунтя екологізації місцевого розвитку", яку випустив у грудні минулого року у співавторстві ще з двома авторами.

"Безлошадний" Олександр Урбанський

Олександр Урбанський / Фото: Facebook

Родина Урбанських за рік продала обидві автівки, які були у її власності, і тепер є "безлошадними". Так, сам народний депутат продав AUDI А8 2011 року випуску, придбану ще у 2012 році, а його дружина Наталія — Wolrswagen Touareg, придбаний новеньким зовсім недавно, у 2017-му. 

Що стосується вартості криптовалюти, яку має Олександр Урбанський, то так же, як і у Дмитра Голубова, вартість однієї валюти зменшилася до 563 515 578 грн — рік тому ці гроші оцінювалися у 2 075 692 621, а іншої — до 23 462 597 грн з 382 462 806 грн. Але не тільки віртуальна валюта нардепа знецінилася, зменшилися і його реальні заощадження: готівкою він зберігає 20,47 млн грн проти 20,5 млн грн роком раніше; банківський рахунок Урбанського "схуд" з 16 906 грн до 1428 грн і він зняв $33, що зберігав у банку.   

Іван Фурсін — мінус одна автівка

Іван Фурсін / Фото: з відкритих джерел 

Чималий автопарк нардепа Івана Фурсіна поменшав на одну автівку — минулого року він розстався із Tayota HighLander, яку придбав новенькою у 2012 році. Тепер у нього залишилося сім транспортних засобів, серед яких мотоцикл Harley Davidson Ultra Classic.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook