Як привид комунізму в Одеській міськраді розгойдує місто перед 2 травня

Під соусом збереження історії мер Одеси Геннадій Труханов з депутатами намагається зондувати комуністичні настрої в місті

Як привид комунізму в Одеській міськраді…

26 квітня на черговій сесії Одеської міської ради 46 депутатів з 65 підтримали проект рішення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, парків, скверів та інших географічних об'єктів на території міста Одеси. Але не в рамках Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а навпаки, вирішивши повернути деяким одеським вулицям комуністичні назви.

На розгляд сесії міської ради проект про перейменування вулиць і провулків міста, "декомунізірованних" минулоріч тодішнім губернатором Міхеілом Саакашвілі, виніс колишній виконуючий обов'язки міського голови Одеси та голова фракції "Довіряй ділам" Олег Бриндак. Буквально за півгодини до початку засідання депутатам було запропоновано ознайомитися з великим документом, який складався з сорока аркушів і нібито був призначений для впорядкування топоніміки міста і численних перейменувань вулиць. З цим документом, звісно, майже ніхто з депутатів не встиг ознайомитися в повній мірі.

За результатами голосування, 56 топонімічних об'єктів були перейменовані згідно з рекомендаціями історико-топонімічної комісії. Ці рекомендації двічі виносилися на громадські слухання, але їх обговорення не вдалося через втручання активістів. Що не означає, що їх не можна б було провести.

Таким чином, міськрада повернула старі назви вулиці і провулку імені більшовицького діяча Бабушкіна, вулиць імені комуніста Бадаєва, радянського письменника Бірюкова, першої жінки-космонавтки Валентини Терешкової, а також Гончарова, Обнорського, Бєлінського та Богданова. Згідно з рішенням топонімічної комісії, вони не підпадають під дію закону "Про декомунізацію". Чапаєвські провулки, які розпорядженням Саакашвілі були названі на честь захисників України, що загинули в АТО, стали Старокозацькими.

На честь Небесної Сотні міська рада вирішила назвати вулицю Карла Лібкнехта, яка розташована на околиці Одеси між меморіалом 411-ї батареї та Чорноморкою. На честь Героїв Крут депутати вирішили назвати провулок того ж Карла Лібкнехта.

Своєрідною "вишенькою на торті" стало повернення проспекту Небесної Сотні старої назви – проспект Маршала Жукова. На думку топонімічної комісії, назва проспекту на честь радянського міністра оборони не підлягає перейменуванню через те, що Жуков брав участь у вигнанні нацистських окупантів з території України. Крім того, депутати перейменували ще низку вулиць, які "декомунізував" до цього грузинський реформатор.

Минула сесія міської ради Одеси стала своєрідним лакмусовим папірцем, який показав реальне ставлення місцевих можновладців до "червоного режиму". Так, показовими стали ще кілька виступів депутатів. Перед завершенням сесії депутат від "Оппоблоку" Богдан Гіганов завів партійну мантру про необхідність встановити в Одесі у 2017 році пам'ятник жертвам трагічних подій 2 травня 2014 року, заявляючи про те, що "таке важливе питання для всіх одеситів" начебто лишається і "досі відкритим".

На виступ Гіганова відреагував сам мер Труханов, посоромивши опозиціонера за те, що він та його політична партія намагаються заробляти собі політичні бали на трагедії. Можна сказати, що поставив його на місце. Мовляв, не потрібно тут розкачувати і без того хитку ситуацію в місті. А депутати не підтримали ініціативу опозиціонера.

Між тим, в сесії міської ради без попередження взяла участь народний депутат Світлана Заліщук, яка підняла дуже незручні для місцевої влади питання: застосування опричниками мера фізичної сили до активістів, невчасне оприлюднення проектів рішень, тендер з купівлею та ремонтом будівлі заводу "Краян", у якій планується відкрити нову "європейську мерію". А також нагадала про те, що Одеська міськрада перебуває на 107 місці за рівнем економії коштів та закликала депутатів і очільника Одеси збільшити кількість конкурсних допорогових тендерних закупівель.

На цьому тлі цілком очікуваним стало те, що в мерії вирішили терміново викликали до зали "свого" нардепа від БПП - Дмитра Голубова. Виступаючи після своєї колеги по цеху, Голубов вибухнув істерикою про те, що це "ми народилися і живемо в цьому місті", "одесити самі будуть вирішувати, що їм потрібно, а що - ні", "ніхто з приїжджих нам не буде вказувати, як жити". Такими ж очікуваними були і шалені овації більшої частини депутатів.

Вже на наступний день слідом за проукраїнськими активістами та головою Інституту нацпам'яті України рішенням про таку "декомунізацію" вулиць обурився губернатор Одещини Максим Степанов. Він назвав рішення провокацією, яку влаштовують депутати напередодні "сакральних" для московських колаборантів дат - 2 та 9 травня. Степанов висловив сподівання, що у депутатів міськради відбулося тимчасове помутніння розуму і вони оговтаються. Втім, вірити в це якось не доводиться.

Також Степанов нагадав, що космонавт Валентина Терешкова, на честь якої, хочуть знову назвати одну з вулиць Одеси, голосувала за анексію Криму, а він не готовий ходити такими вулицями.

Пізніше за всіх на "комуністичне" рішення депутатів відреагували СБУ та прокуратура. Не може не тішити те, що ця реакція була досить адекватною і з цього приводу було порушено справу за ч. 2 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Але щось підказує, що і тут народні мужі вкотре вийдуть сухими з води, а сам Труханов і далі буде наводити "лад" однією рукою і розгойдувати соціально-політичну ситуацію в місті - іншою.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme