Як отримати в Одесі ID-карту та біометричний паспорт: Процедура, ціни, нюанси

Зима – саме час спланувати відпочинок улітку та зазделегить замовляти лоукости. Якщо ще немає закордонного біометричного паспорту, то варто поквапитися, бо черги перед відпустками у міграційних відділеннях завеликі

Як отримати в Одесі ID-карту та біометри…
Фото з відкритих джерел

Вже не перший рік в Україні діють внутрішні та закордонні біометричні паспорти, проте все одно у людей нерідко виникають питання: де та хто має отримувати ІD-карту, яка є внутрішнім паспортом громадянина України та закородонні паспорти. Часто люди, яким виповнилося 25 та 45 років не знають, чи отримувати їм новий документ, чи просто вклеїти фотокартку у паспорт-книжечку" Depo.Одеса дізнавався, як подавати документи на отримання "біометрики" та скільки це коштуватиме. 

Як отримати внутрішній паспорт громадянина України

Почнемо з того, що паспорт-книжечку, яка є паспортом громадянина України, змінюють на ID-карту у наступних випадках:

1. Сталася втрата, крадіжка або псування паспорту;

2. Людина змінила прізвище або інші данні;

3. Людина не вклеїла фото у паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

Тобто, якщо своєчасно вклеїти фотокартку у паспорт-книжичку, міняти її на ID-картку ніхто не примушуватиме.

Зазначимо, що зараз підлітки отримують ID-карту у 14 років, яка має термін дії лише чотри роки. Наступний паспорт, що виготовлятимуть молоді люди вже у 18 років, буде чинним десять років. Таким є термін дії усіх ID-паспортів для дорослих. Через кожні десять років їх треба міняти.

Важливий нюанс: разом із ID-карткою видають виписку з реєстру про місце проживання. Це не означає, що її необхідно носити разом із ID-карткою, паспорт і без виписки цілком чинний. Просто при потребі власник картки зможете візуально підтвердити місце реєстрації, бо досі не всі державні інституції обладнанні приладами для зчитування електронної інформації. 

Варто ще мати на увазі, що старий паспорт вилучають під час подачі документів і видають про це довідку. Але функціонал в ній вкрай обмежений – державні органи і приватні банки не готові її розглядати у якості посвідчення особи, що відкривають власнику доступ до банківських рахунків. Тому до отримання на руки ID-картки краще не планувати жодних операцій, що вимагають пред'явлення документів.

Як отримати біометричний закордонний паспорт

Що стосується біометричного закордонного паспорту, то він оформляється дитині від самого народження, якщо батьки планують здійснити подорож за кордон разом з малюком. Цей документ теж видається не довічно, це варто мати на увазі. Для громадян, віком до 16 років такий паспорт буде чинним чотири роки, для громадян віком понад 16 років — десять років з дати видачі. Далі потрібно буде оформлювати його знову.

Фото з відкритих джерел

Де в Одесі отримати паспорт

У районних відділеннях міграційної служби оформляють документи одразу за двома напрямками: видача ID-паспортів (внутрішніх) і видача біометричних закордонних паспортів, які дають право на безвізовий в'їзд до країн Євросоюзу.

Отримати паспорт жителі районів Одеси можуть за наступними адресами:

- Київський район: вул. Академіка Філатова, 15-а;

- Малиновський район: вул. Академіка Філатова, 23-в;

Приморський район: вул. Канатна, 101-в;

Суворовський район: бульвар Десантний, 16 - для закордонного паспорту і вул. Кримська, 62 - для паспорта громадянина України.

Відзначимо, що в Одесі є і універсальне місце, у якому містяни, незалежно від адреси реєстрації, можуть отримувати всі паспорти – Центр надання адміністративних послуг на Косівській, 2-д. Прийом ведеться за попереднім записом за телефонами 15-35 або (048) 705-55-55.

У головному відділенні міграційної служби на Преображенській, 44 можна оформити тільки біометричний закордонний паспорт.

Також можна звернутися у Центр обслуговування "Паспортний сервіс" на пл. Віри Холодної, 3, за тел. (048) 710-00-85, де працюють за підвищеними тарифами, однак без черг, як це відбувається в інших відділеннях. Запис на подачу документів відбувається на сайті сервісу  

Заяву на оформлення біометричного закордонного паспорта ще можна подати через онлайн-сервіс міграційної служби. Проте це не повне оформлення документів через інтернет. Потім людині необхідно особисто прибути у міграційну службу, надати необхідний пакет документів, сфотографуватися і відсканувати відбитки пальців. Але сервіс скоротить час очікування на оформлення паспорта. Тому варто спробувати для початку зробити заявку на сайті Міграційної служби, де формується електронна черга. Після цього людині повинні запропонувати дату та час електронної черговості. Найчастіше вільних місць у черзі немає. Але є хитрість. Кожен день після опівночі база оновлюється і з'являється можливість запису. Після 24 годин потрібно постійно оновлювати сторінку, щоб встигнути вихопити вільне вікно. Також можна записатися через термінал у районному відділенні міграційної служби, але знову ж таки, будьте готові до черг навіть після того, коли ви отримаєте інформацію, коли вам приходити та подавати документи.

Які документи потрібні для виготовлення паспортів

Для того, щоб оформити ID-паспорт громадянина України потрібні наступні документи:

• свідоцтво про народження (оригінал та копія) та довідки про належність до громадянства України (якщо один із батьків іноземець);
• довідка про реєстрацію місця проживання/перебування;
• оригінал та копія ІПН (за наявності);
• оригінали та копії паспортів обох батьків;
• за відсутності батька або матері подається оригінал та копія одного з таких документів:
– свідоцтво про смерть одного з батьків;
– рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;
– рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;
– витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька;
• посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних);
• довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для внутрішньо переміщених осіб);
• знадобляться документи, що підтверджують змінну інформацію, яка вноситься в ID-карту (не потрібно, якщо проводиться заміна паспорта старого зразка):
- свідоцтво про народження дітей,
- свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу,
- свідоцтво про зміну імені.

Для виготовлення біометричного закордонного паспорта потрібні:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісти відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;

- оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Якщо батьки оформлюють документ дитині до 12 років або такий документ потрібен людині, що за станом здоров'я не може пересуватись (і про це є відповідна довідка) — то фото можна принести готове: розміром 10x15 сантиметрів.

У Міграційній службі радять також мати при собі раніше видані та не здані паспорти громадянина України для виїзду за кордон. Людина зможете вирішити: чи повертати їх державі, анулювати чи залишити для виїзду за кордон (наприклад, якщо є у "старому" паспорті чинна віза до країни з візовим режимом). Якщо оформлюється паспорт для виїзду за кордон дитині до 16 років, що проживає з одним із батьків, додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісти відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;

- оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Скільки коштують паспорти в Україні

Офіційно ID-карта, яка є паспортом громадянина України, за 20 днів очікування обійдеться у 345 гривень, за десять – 471 гривню. Для 14-річних громадян, які отримують перший паспорт, – послуга безкоштовна.

Біометричний закордонний паспорт до 20 робочих днів виготовлять за 682 гривні, до 10 днів – 1024 гривні.

Однак треба бути готовим, що чекати, у будь-якому випадку, доведеться довше, навіть в прискореному варіанті, тому варто набратися терпіння.

Паспорт у смартфоні

Нещодавно уряд презентував мобільний додаток "Дія". Зараз у застосунку доступні водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Далі буде можливість оцифрувати свою ID-картку та закордонний біометричний паспорт. Тобто можна буде використовувати свої документи безпосередньо у смартфоні, а поки завантажити додаток можна в App Store і Google Play.

Фото: Державна міграційна служба

Також з останніх новин: у підрозділах міграційної служби можна безкоштовно записати Кваліфікований електронний підпис (КЕП) на ID-картку, у тому числі раніше видану.Термін дії електронного підпису на ID-картці триває загалом протягом 10 років (кожні два роки треба продовжувати дію). Послуга є безкоштовною.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme