Як Одеса зустрічає гостей: "Шервудський ліс", рай для книгоманів та залізні дельфини

Одеський залізничний вокзал - одна з візітівок міста, але те, що розташоване поруч з ним, дає перше уявлення про Одесу та людей, які тут живуть

Враження від будь-якого міста складається з низки факторів та моментів, але закладається воно з перших хвилин знайомства. Ці відчуття лягають в основу думки, яка формується поступово. Більшість гостей потрапляють в Одесу залізничним транспортом, і перше що вони бачать, – це вокзал та його околиці. Depo.Одеса вирішив проаналізувати та показати, яке враження Одеса справляє на тих, хто вирішив її відвідати.

Покинути залізничний вокзал Одеси можна через три виходи: головний та покові, що виходять на вулицю Середньофонтанську та Старосінну площу. Історично склалося, що більшість гостей обирає другий варіант, адже шлях через головний вихід передбачає прохід через приміщення вокзалу, а це довго і незручно.

Біля центрального входу постійно чергують люди, які пропонують в оренду житло

Тому більша частина гостей міста, уникнувши настирливих агентів нерухомості та таксистів, суне через боковий вихід на вулицю Середньофонтанську. Тут вони можуть сісти на тролейбус чи автобус, що домчить їх на Фонтан чи Таїрова.

Боковий вихід на вулицю Середньофонтанську

Зупинка громадського транспопрту біля виходу із залізничного вокзалу, коммунальні служби не поспішають вивозити сміття

У холодну пору року газон виглядає, як купа бруду

Тих, хто хоче прогулятися околицями, очікує захоплююча подорож через Італійський бульвар повз Куликове поле – тут туляться торговці книжками, які реалізують літаратура на будь-який смак і вік. Крім того, на цій "барахолці" можна придбати значки, іграшки, монети та інше. Далі – кінцева зупинка трамвая №18, де безліч кафе та магазинчиків – випити, закусити різномантітним фастфудом від шаурми до класичних пиріжків з горохом. Після комплексного ремонту разворотного кола тут стало досить затишно і чисто.

На Італійському бульварі торгують книжками на різний смак

Залізничний вокзал можна покинути і у бік Старосінної площі. Після комплексної реконструкції вона є найпривабливішим місцем для приїжджих, адже саме тут – царство фастфуду. В центрі площі фонтан, який працює у теплу пору року, а біля нього – залізні дельфіни, які ніби вистрибують з асфальту. Поціновувачі урбанізму жахаються від цієї композиції, мовляв таке могло прийти в голову наркоману зі стажем, проте діти тих дельфінів полюбляють.

Ще один боковий вихід із залізничного вокзалу

Гігантський кораблик, встановлений неподалік залізничного вокзалу

Діти дуже люблять гуляти біля дельфінів, а у теплу пору року тут працює фонтан

Не тільки гості міста, але й Одеси полюбляють фотографуватися на фоні літер

Трамвайна зупинка на Старосінній площі

Через дорогу від площі – автостанція, а за нею – знаменитий "шервудський ліс". Так цю велику зелену зону називали ще за часів міліції. Раніше тут був страшний безлад та захащенність, яку полюбляли гопники, пияки та безхатченки. Прогулюватися увечері тут було небезпечно, адже ці "робін гуди" могли легко підійти та заявити: "Життя або гаманець". Власне, звідти й назва. Проте зараз тут все застелено плиткою, безліч лавок, велетенський дитячий майданчик – в цілому, досить цивілізовано. Проте вештатись тут в нічний час у самотності правоохоронці все одно не радять.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса