ВВС: Труханов входив до банди, яка вкладала прибутки в елітну нерухомість у Лондоні

Британське видання опублікувало великий матеріал стосовно минулого мера Одеси, в якому розповідається про його зв'язки зі злочинним угрупуванням і офшорні фірми

Як повідомляє Depo.Одеса, в матеріалі ВВС йдеться про те, що українське злочинне угруповання з Одеси використовувало офшорні фірми, завдяки яким таємно інвестувало мільйони фунтів у Велику Британію.

Журналісти посилаються на так звані "райські папери" (Paradise Papers), передає "Радіо Свобода".

Розслідувачі стверджують, що угруповання заробляло гроші в нафтовій індустрії. Воно з'явилося на радарі правоохоронців наприкінці 1990-х, членів групи підозрювали в контрабанді наркотиків та зброї.

За їхніми словами, угруповання використовувало Італію, "як свою базу".

Протягом чотирьох років спеціалісти з питань боротьби проти мафії відстежували пересування членів угруповання на всьому континенті. Поліцейські записували їхні телефонні розмови, і "те, про що говорили чоловіки, було жахливим", пише BBC.

"Вони описували вбивства, які були особливо жорстокими… "Я продовжував бити його по голові, поки вона не зламалась.. Я вбив його багатьма ударами…" Вони були надзвичайно жорстокими", – розповів заступник комісара державної поліції Італії Нунція Савіно.

Серед членів угруповання BBC називає трьох людей:

Олександра Ангерта на прізвисько Дон Одеси. Поліція заявляє, що одного разу його ув'язнили за вбивство;

Миколу Фомічева (описаний як "жорстока озброєна людина");

теперішнього мера Одеси Геннадія Труханова, який, за словами Савіно, навчав членів угруповання "рукопашному бою і снайперській стрільбі з високоточної зброї".

За словами журналістів, члени угруповання "шукали надійного прибутку для свого капіталу і бачили перспективу для їхньої готівки в лондонському ринку нерухомості". Зокрема, дочка Ангерта Анна придбала одну з квартир за 12,5 мільйона фунтів стерлінгів (наразі близько 460 мільйонів гривень).

Розслідувачі стверджують, що чоловіки приховали свої імена, використовуючи офшорні компанії на Британських Віргінських островах. За їхніми даними, Труханов мав значні частки в чотирьох з них, якими керувала юридична компанія Aplleby (журналісти отримали доступ до її документації).

Труханов наразі не коментував розслідування.

Depo.Одеса писав, що журналісти ВВС місяць "ганялися" за коментарем Труханова. 27 березня журналісту британського телеканалу BBC завадили взяти коментар у мера Одеси Геннадія Труханова з приводу квартири в Лондоні вартістю 4 млн фунтів стерлінгів, яка нібито належить міському голові.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов є підозрюваним у кримінальному проваджені, яке розслідують детективи НАБУ, стосовно розтрати бюджетних коштів.

Солом'янський районний суд Києва 16 лютого обрав меру Одеси Геннадію Труханову запобіжний захід, віддавши його на поруки. Спеціалізована антикорупційна прокуратура не погодилася з таким рішенням суду та подала апеляційну скаргу, проте Апеляційний суд Києва її не задовольнив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса