Влада в руках: ТОП успішних молодих чиновників Одеської області

В останній рік серйозно помолодшала Верховна Рада, а слідком за нею і в цілому політика по країні. Сьогодні, молоді кадри все активніше входять у держуправління одеського регіону

Влада в руках: ТОП успішних молодих чино…
Фото: muypymes.com

Якщо вік топ-чиновників Одеської мерії більш серйозний, то практично всі топ-чиновники Одеської ОДА – досить молоді. І все-таки, незважаючи на критику, молоді кадри у політиці не такі вже юні та недосвідчені, і беруть на себе відповідальність за багато ключових напрямків як в Одесі, так і у регіоні загалом. Depo.Одеса підготувало добірку молодих чиновників Одещини.

Наймолодший губернатор 

За останні як мінімум 10 років зараз в Одеській області – наймолодший голова Одеської ОДА. Максиму Куцому лише 37 років. Він народився у Києві 21 грудня 1982 року. Закінчив Національну академію внутрішніх справ України. 

Фото: Facebook/Максим Куций

За своє життя Куций зміг "сколотити" не поганий статок. Лише за 2018 рік, якщо вірити його е-декларації, він отримав 3,7 млн ​​грн доходу, у тому числі майже 2 млн – від підприємницької діяльності. 

До Куцого висувають чимало претензій у зв'язку з відсутністю у нього досвіду у держуправлінні, позаяк поки що йому вдається тримати досить "мирну" ситуацію в області. Втім, він піддається дуже серйозній критиці за ситуацію з танкером "Делфі"  і пожежею на Троїцькій, де ініціативу "перехопила" одеська мерія.

Читайте також: Закритість від ЗМІ та невдала війна з Трухановим: Як Куций провів перші 100 днів на посаді голови Одещини

Молода команда Куцого

Трьох заступників Максима Куцого також можна назвати молодими чиновниками. Наймолодший з них – Денис Ванаш. Йому нещодавно виповнився 31 рік. Він народився 3 лютого 1989 року у Львові, навчався в Києво-Могилянській академії за спеціальністю "право" та Львівському національному університеті на юридичному факультеті, потім – Віденському університеті. Його політичний досвід не такий вже великий: у 2014-2016 роках – радник в Київській міській раді та Київської державної адміністрації, а потім пішов в адвокатуру. Призначили Ванаша заступником голови Одеської ОДА у листопаді  2019 року заступником голови Одеської ОДА.

Фото: vanash.com.ua

В'ячеслав Овечкін, якого теж призначили у листопаді, але вже першим заступником голови Одеської ОДА, також досить молодий –  йому 36 років. Він народився 14 червня 1983 року у Харкові. Закінчив Національну юридичну академібю імені Ярослава Мудрого, і навчався у Харківському національному економічному університеті. Також здобував освіту у Central European University (Будапешт, Угорщина) і T.M.C. Asser Institute, Asser College Europe (Гаага).

До призначення керував торговою компанією "Сонора-Харків".

Фото: Одеська ОДА

Заступнику голови Одеської ОДА, який залишився Куцому у "спадок" від попередника Максима Стеманова, – 34 роки. Він народився 19 червня 1986 року.

Фото: Facebook/Віталій Свічинський

Свічинський почав свою політичну кар'єру як прихильник Едуарда Гурвіца. У 2015 році, з ініціативи тодішнього губернатора Михайла Саакашвілі, 29-річний Свічинський був призначений на посаду голови Савранської райадміністрації. У жовтні 2015 року обраний депутатом Одеської облради сьомого скликання. Член фракції Блок Петра Порошенка "Солідарність". У жовтні 2018 року очільник Одещини Максим Степанов призначив Свічинського на посаду свого заступника.

Зазначимо, що в Одеській ОДА досить мало жінок на топ-посадах, але, безумовно, однією з наймолодших і не менш привабливих є Евгенія Волинець. Вона народилася 1 листопада 1985 року у Бердянську. Волинець обіймає таку важливу посаду, як директор департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської ОДА. Вона – юрист за освітою, у 2003 році закінчила одеську Юракадемію за спеціальністю "правознавство", а у 2007-му – Одеський регіональний інститут державного управління при президенті України, кандидат наук з державного управління.

Фото: Facebook/Євгенія Волинець

Вона працювала на різних посадах, а з лютого 2012 року почала займати топ-посади: начальника Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Одеської ОДА, а потім працювала заступником Білгород-Дністровського міського голови, а з грудня 2018-го Волинець – директор департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської ОДА.

Ще один молодий економіст – Дмитро Радулов. Він перейшов на роботу з мерії в ОДА. Йому лише 33 роки. У минулому він – викладач Одеського національного економічного університету, цю роботу у 2014 році він вже поєднував з посадою директора департаменту економічного розвитку Одеської міськради. З квітня 2015-го Радулов потрапив у список люстраційної комісії  як чиновник, який підлягає звільненню. 

З 2014 по 2017 рік працював на посаді директора департаменту економічного розвитку Одеської міськради, а потім перейшов на аналогічну посаду в ОДА.

Фото: odessitua.com

"Оновлена" мерія

У мерії з молодими кадрами на топ-посадах гірше. Наймолодшому віце-меру Павлу Вугельману – 36 років. Він закінчив економічний університет і одеську Юракадемію. Свою політичну кар'єру розпочав у 2003 році як депутат Молодіжної ради при виконкомі Одеської міської ради. З 2005-го по 2006-й був студентським мером. І в цей же час почав працювати в банку "Пiвденний", де змінив кілька посад. 

Фото: Facebook/Павло Вугельман

Був директором компанії з експлуатації будівель і споруд ТОВ "Морський Бізнес-Центр", а у 2010 році його обрали депутатом Одеської міськради та одразу ж головою постійної комісії Одеської міськради з планування, бюджету та фінансів. У лютому 2016 року міський голова Одеси Геннадій Труханов призначив Вугельмана своїм заступником. На цій посаді він працює і донині. Подейкують, що Вугельман хоче стати першим віце-мером, поки чинний Анатолій Орловський два місяці перебуває у відпустці.

Натомість у мерії вельми непогано молодими топ-чиновницями. Зокрема, варто відзначити нещодавно призначену керівницю міської служби у справах дітей Юлію Никандрову. Їй 33 роки, вона –  журналіст. Закінчила відділення журналістики філологічного факультету Одеського національного університету імені Мечникова, а потім довгий час працювала у ЗМІ. Згодом очолювала прес-службу, була спікером муніципальної онлайн -платформи "Соціально активний громадянин".

Фото: Facebook/Юлія Нікандрова

У неї жвавий характер, а в роботі служби одразу стала помітна "нова рука". Юлія – вельми активний блогер. Тому про її роботу знають якщо не всі, то майже всі.

І ще одна жінка-керівниця, нехай не топ-чиновник, але керівник одного з найбільших КП і теж молодий політик – Ганна Позднякова. Вона трохи старша за Юлію. У 2015 році була обрана депутаткою Одеської міської ради сьомого скликання від "Самопомочі". Була головою фракції цієї політичної сили, але залишила партію в травні 2019 року. Також до недавнього часу очолювала фракцію цієї партії у міськраді. 11 грудня 2019 року міський голова Одеси призначив її  на посаду в.о. директора КП "Теплопостачання м Одеса", а з 5 лютого вона очолила це підпиємство вже без приставки "в.о.".

Фото: Facebook/Ганна Позднякова

Уже четвертий рік, і це рекорд, в мерії виконує обов'язки начальника управління державного архітектурного контролю Одеської міськради Олександр Авдєєв. Йому 33 роки, але при цьому досить значний стаж роботи в органах влади, причому в основному в мерії.

Фото: Facebook/Олександр Авдєєв

Молодий чиновник встиг отримати кілька вищих юридичних освіт, а ще ступінь кандидата юридичних наук. З біографії відомо, що майже одразу після вишу його взяли на роботу в юрдепартамент, а потім він перейшов в Госархінспекцію. З невеликою перервою на роботу в інших відомствах він повернувся у міський ДАБК. І буквально за пару місяців по тому його очолив.

Він дуже активний у соцмережах, часто відповідає там на питання журналістів і, мабуть, є найбільш відкритим з чиновників будівельної сфери Одеси.

А ось повна йому протилежність – теж молодий голова і теж виконуючий обов'язки, але вже головного архітектора міста, Михайло Шайденко. Він навіть не має сторінки у Фейсбук, приховує свій вік, а в біографії – тільки робота на посаді заступника директора департаменту архітектури і потім його керівника.

Фото: odessitua.com

Також молодим топ-чиновником можна вважати начальника управління охорони пам'яток культурної спадщини Одеської міськради Павла Остапенка. Він народився 15 березня 1980 року.

Фото: Facebook/Павло Остапенко

До призначення керівником управління, він працював 15 років у відділі археології Північно-Західного Причорномор'я Інституту археології НАН України.  У червні 2018 року призначений начальником управління охорони пам'яток культурної спадщини Одеської  міськради. Він також не проявляє активність у соцмережах, а коментарі дає через прес-службу.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme