Чому жахає VIP-цвинтар Одеси, де поряд з Філатовим захороненений Галантерник (ФОТО) 

Друге християнське кладовище, на якому захороненні відомі одесити, руйнується на очах. Доповнює безрадісну картинку купа небезпечних безхатченків, які нападають на людей, що прийшли до могил родичів

Чому жахає VIP-цвинтар Одеси, де поряд з…

Осінь наводить на роздуми про вічне. Напередодні Хелловіну кореспондент Depo.Одеса прогулявся по "топ-кладовищу" Одеси, де лежать письменники і генерали, бандити і академіки, науковці і артисти. І ледве не скочив у халепу. Але про це згодом.

"У нас з одного боку лежать, з іншого сидять", – пожартував старий одесит на питання, де виходити, їдучи в трамваї №3 зі Старосінної площі. У такий спосіб він нагадав, що напроти Другого Християнського кладовища розташована в'язниця. Де можна побачити стару Одесу? "На кладовищі", - одразу ж спадає на думку ще один жарт, автором якого є Михайло Жванецький, котрий якраз завітає до Одеси цими вихідними.

Але при вході на цвинтар стає не до жартів: перетинаємо головні ворота та опиняємося на найвідомішому і найстарішому одеському некрополі, який має площу понад 50 гектарів. Засноване у 1885 році, Друге християнське кладовище вже більше, ніж століття служить останнім притулком для відомих і не дуже одеситів. Офіційно воно закрите, але на ньому досі за певну суму (подейкують, від $10 000) когось та й ховають. Саме тому між могилами зараз просто неможливо пройти: поряд з померлими у 1904 році спочівають ті, кого ховали у 2017-му.

У центрі некрополя – храм святого Димитрія Ростовського УПЦ МП, зведений в 1888 році. Настоятель, крім поховань, ще ходить до жіночої та чоловічої колоній, що розташовані неподалік на вулиці Краснова, та опікується в'язнями.

Біля церви можна швидко знайти місце останнього притулку відомого одеського офтальмолога, академіка Володимира Філатова.

А поруч спочіває не впливовий професор чи науковець того часу, як можна ні, це Ілля Володимирович Галантерник, похований у 2008 році, батько скандального одеського бізнесмена Володимира Галантерника. Останнього називають "неофіційним градоначальником" Одеси, який начебто контролює ринок "Привоз", живе у Лондоні і "вирішує" питання та має чималий вплив на мера Одеси Геннадія Труханова.

Поруч з Галантерником, також на центральній алеї, похований знаменитий одеській кримінальний авторитет Карабас, тобто Віктор Кулівар, який у "лихі" 1990-ті "тримав" всю Одесу. В 1997 році його застрелили біля входу до лазні. Деякі одесити пам'ятають, що у похоронній процесії тоді їхало 40 автобусів "Мерседес".

Поруч з могилою Віктора Кулівара спочиває не менш відомий одесит - футболіст, заслужений футбольний тренер і народний депутат Віктор Прокопенко. Трохи далі – науковець Володимир Мартиновський, колишній ректор Інституту холоду.

Але повернемося, все ж таки, до вічного. З іншого боку церкви у 1987-му році був похований знаменитий артист Михайло Водяний, іменем якого названий Одеський театр музичної комедії. На могилі бюст Водяного стоїть в оточенні фігур персонажів, яких він грав на сцені і в кіно.

Навпроти стоїть фігура з білого мармуру з янголом – ця могила належить жертві бандитських розборок. У 2005-му році в одному з гаражів було знайдено тіло, залите в бетон. Правоохоронці з'ясували, що це останки чиновника, викраденого ще в 1998 році. На могилі написано "Він загинув за Одесу".

Зазначимо, що за центральною алеєю цвинтар виглядає дуже запущеним, засміченим, деякі могили розтрощені, загублені в високих рослинах та в смітті.

Зрозуміло, що за таких умов на кладовищі досить впевнено почуваються безхатченки, які навіть просто посеред дня можуть напасти на відвідувачів. Так, під час нашої прогулянки напали на 30-річну жінку, вкрадено золоті прикраси і телефон. Виявляється, здалеку бомжі сюди не ходять, вони живуть через дорогу у такому ж занедбаному, як і цвинтар, парку. Там вони облаштували собі кілька халабуд з підручних матеріалів.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme