Повернення мера, дерибан землі та турбота про котів: Як засідала перша в 2018-му сесія Одеської міськради

Перше в році сесійне засідання депутатів міськради тривало близько шести годин

Повернення мера, дерибан землі та турбот…

У п'ятницю, 16 лютого, депутати Одеської міської ради нарешті зібралися на перше в 2018 році сесійне засідання. Спочатку воно було заплановане на 31 січня, проте через відсутність кворуму сесію перенесли. Depo.Одеса слідкував за перебігом сесії та ділиться з читачами найцікавішим.

Мер повернувся на роботу

З кінця грудня минулого року міський голова Одеси Геннадій Труханов не був у місті – подейкують, що його навіть не було в Україні. Закордонні відрядження мера протягом майже двох місяців чергувалися з відпустками. Ходили чутки, що Труханов ховається від НАБУ. І, напевне, ці чутки були не безпідставними, бо 13 лютого в Одеську міськраду принесли заочне повідомлення про підозру Труханову, а 14 лютого він повернувся до України з Чехії, і йому вручили документ вже прямо в руки. У четвер, 15 лютого, Солом'янський районний суд обрав для нього запобіжний захід, віддавши Труханова на поруки його товаришу, нардепу Дмитру Голубову. Справа, за якою НАБУ веде розслідування, і у якій мер Одеси став одним із фігурантів, стосується купівлі Одеською міськрадою у 2016 році адміністративної будівлі колишнього заводу "Краян". Depo.Одеса багато писав з цього приводу, більш детальну інформацію можете отримати з нашої хроніки.

І ось мер повернувся до міста.Вранці 16 лютого, о 8:30, він вже був в мерії, на вході його тепло його зустрічали чиновники.

Фото: Facebook/Владислав Балінський

Відео: Думська ТВ

У цей час на вулиці відбувався мітинг, на який зібралося порівняно небагато людей. Наприклад, коли у вересні минулого року в Одесі сталася трагічна пожежа, під час якої загинули три дівчинки, перед будівлею мерії було куди більше людей. Окрім того, виникали неодноразові сутички, учасники акції запалювали фаєри. Цього разу мітинг пройшов доволі тихо і без сутичок.

ФОТО: Depo.Одеса

Частину активістів, які були присутні на мітингу, до сесійної зали не пропустили, проте потім деяким з них таки вдалося потрапити до зали. Декілька активістів під час сесії ходили до очільника ОДА Максима Степанова, щоб просити про відставку Труханова. Проте їм повідомили, що голова облдержадміністрації у відрядженні і пообіцяли йому передати про їхній візит.

ФОТО: Depo.Одеса

Приємні та не дуже моменти сесії

Загалом на сесію було винесено понад 50 питань. На сесійне засідання зареєструвалися 52 депутати. Також у залі був присутній "труханівський рятівник" – нардеп Дмитро Голубов, що взяв міського голову на поруки.

Зустрічали мера у сесійний залі по-різному: активісти, яким дозволили-таки зайти до приміщення, кричали: "Ганьба!", "Геть Труханова", у той час як частина депутатів та традиційно запрошених бабусь плескали у долоні.

Фото: Depo.Одеса

Перед початком сесії мер виступив з промовою, у якій розповів, що готовий співпрацювати з НАБУ, подякував своїм прихильникам за підтримку та пообіцяв "працювати на благо одеситів і рідного міста". А під час сесійного засідання мер Одеси вручив трьом дітям із числа сиріт ордери на квартири.

Депутатка Ганна Позднякова попросила дати їй слово. Вона зазначила, що , в Одесі системно розпродається комунальна власність, розбазарюється "золотий" земельний фонд, за кошти бюджету живуть церкви Московського патріархату. "В очах одеситів ми всі – корупціонери, які відстоюють особисті інтереси та інтереси олігархів. Від цього ми вже не відмиємося до кінця каденції", - заявила вона і закликала депутатів не вносити з голосу земельні питання, які можуть стати підставою для чергового дерибану міських активів. Також Позднякова закликала правоохоронців всіх відомств розібратися в ситуації і дати правову оцінку тому, що відбувається в Одесі.

Депутати ж з голосу внесли декілька питань, які були включені до порядку денного. Зокрема, Дмитро Пеструєв запропонував розглянути питання щодо житлових прав мешканців гуртожитків.

З турботою про тварин

Вчергове мерія розглядала питання щодо допомоги безпритульним тваринам, а саме кішкам та собакам. Депутати підтримали внесення змін до Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин. Було вирішено придбати машину швидкої допомоги, яка буде рятувати постраждалих в ДТП та за інших обставин собак і котів. Також планується придбання термічної установки – інакше кажучи, крематорію для утилізації трупів бездомних тварин. Вона буде розташована в Німецькому притулку, який здасть частину своєї території в суборенду.

Фото: Котоманія

Також планується запуск програми зі стерилізації котів і кішок, в якій візьмуть участь понад 30 приватних клінік.

Поділили кошти

Також на сесії розглядалося питання розподілу коштів. Депутати підтримали проект рішення про внесення змін у бюджет міста на 2018 рік. Зокрема, 525 мільйонів гривень отримає Управління капітального будівництва. Ці гроші будуть витрачені на ремонт дитячого табору "Вікторія", у якому минулого року сталася пожежа, а також ремонти в міській лікарні №1 та Воронцовському палаці. Також з цих коштів частина піде на будівництво школи на вулиці Говорова та будинку на вулиці Бочарова.

Фото з відкритих джерел

Крім того, 132 мільйони гривень планують засвоїти в рамках програми "Громадський бюджет", причому 32 мільйони йдуть на дореалізацію минулорічних проектів. Нагадаємо, минулого року на проекти "Громадського бюджету" мерія виділяла 100 мільйонів гривень, проте засвоїти всі кошти не встигли, до кінця були виконані поодинокі проекти. Деякі зовсім заморозили, а деякі перенесли на поточний рік.

Ще 234 мільйони депутати погодилися направити на ремонт будинків, заміну та модернізацію ліфтів. І нарешті, 370 мільйонів гривень спрямують на ремонт дорожнього полотна та тротуарів, зокрема, будуть продовжені роботи на вулиці Рішельєвській.

Дерибан продовжується

Майже на кожній черговій сесії в Одеській міськраді розглядаються земельні питання і останнє сесійне засідання не стало виключенням з "правил". Незважаючи на суперечки між депутатами, врешті решт, певні питання були ухвалені. Найбільшої уваги, як завжди, заслуговують ділянки на узбережжі. Цього разу депутати погодилися віддати в оренду гігантську ділянку на схилі за адресою Французький бульвар, 85. Отримало ласий шматок у 3,5 гектари ТОВ "Чкаловський-інвест".

Скрін з odnodata.com

Депутатка Лідія Леонідова пропонувала зняти питання з порядку денного та доопрацювати його, проте її пропозицію не підтримали. Керівник управління земельних ресурсів пообіцяв, що на цьому місці капітального будівництва не буде, компанія начебто буде доглядати за територією та існуючими будівлями.

Також в оренду у приватні руки віддана земля площею 1,3 га на Отраді, 13. Вона опинилася у "руках" приватної фірми "Інкам Плюс".

Також депутати підтримали проект рішення щодо ділянки біля готелю по вулиці Львовській, 1. Власник об'єкту, який купив її, попросив змінити цільове призначення з індивідуального будівництва на об'єкти рекреації.

Деякі депутати виступили проти, бо сам готель був побудований із великими порушеннями. "Він мав побудувати 4 поверхи, а замість них тепер вісім. І ми замість того, щоб покарати порушника, продовжуємо йому допомагати", - обурився депутат Олександр Орлов. А от голова земельної комісії Олег Бриндак, навпаки, почав захищати забудовника, назвав його чесною та порядною людиною і заявив, що прохання змінити цільове призначення – майже героїчний вчинок. "Це його ділянка, і він взагалі міг до нас не звертатися, але поступив чесно", - заявив Бриндак, після чого депутати підтримали рішення.

І ще одна ділянка, яка заслуговує уваги. На 20 років депутати віддали в оренду землю біля Грецької площі в історичному центрі міста. Орендарем, якому дісталися 20 "соток" у Червоному провулку, 3, став ТОВ "Біла акація". Компанія планує побудувати на цьому місці торговий центр.

Цей проект викликав чимало суперечок під час сесії. Проти нього виступив депутат Олексій Єремиця, котрий зауважив, що зараз у провулку не те, що проїхати, пройти неможливо. Проте мер Одеси Геннадій Труханов заступився за проект, та заявив, що цей провулок має стати пішохідним, як у Європі.

Подорожчання води та новий сквер

Під час сесії виступив представник компанії "Інфоксводоканал", який повідомив, що філія вимушена збільшити тариф на воду. Це викликане начебто тим, що компанії доводиться платити на 48% більше за електроенергію та паливо. Наскільки саме дорожче обійдеться вода одеситам та з якої дати доведеться платити за новими тарифами, поки не повідомили. Але пообіцяли у найближчий час представити всі розрахунки – після того, як Нацкомісія, що здійснює контроль у сферах енергетики та комунальних послуг, все прорахує.

Також депутати затвердили назву для скверу, який розташований у межах вулиць Старопортофранківської, Пішоновської та Мечнікова. Ця територія називатиметься "Сквер Регенсбург" на честь німецького міста-побратима Одеси.

Також депутати затвердили проект реорганізації Центрів медико-санітарної допомоги: відтепер їх буде у місті лише п'ять замість одинадцяти. В мерії стверджують, що зменшення кількості центрів не буде шкідливим для пацієнтів.

Взагалі сесія, як це часто буває, пройшла під тихе сопіння бабусь, яких "запросили" до сесійної зали. А одеські депутатки, приймаючі рішення, не забували робити селфі.

Фото на головній: ІзбірКом

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme