Лікбез для виборців: Що треба знати про вибори до тергромад на Одещині

У неділю, 29 жовтня, в 11 об'єднаних територіальних громадах Одеської області відбудуться вибори до місцевих рад

Depo.
18 жовтня 2017 14:30
ФОТО: depo.ua

Кожного разу вибори мають свою особливості. Щоб виборцям Одещини було простіше розібратися з тонкощами виборів до об'єднаних територіальних громад (ОТГ) Depo.Одеса підготував невеличку інструкцію.

Де відбудуться вибори

Рішення про проведення виборів було прийнято на черговому засіданні Центральної виборчої комісії.

Перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів відбудуться в наступних 11 об'єднаних територіальних громадах Одеської області:

 • Авангардівська селищна об'єднана територіальна громада;
 • Березівська міська об'єднана територіальна громада;
 • Вилківська міська об'єднана територіальна громада;
 • Дальницька сільська об'єднана територіальна громада;
 • Знам'янська сільська об'єднана територіальна громада;
 • Куяльницька сільська об'єднана територіальна громада;
 • Лиманська сільська об'єднана територіальна громада;
 • Маяківська сільська об'єднана територіальна громада;
 • Старокозацька сільська об'єднана територіальна громада;
 • Цебриківська селищна об'єднана територіальна громада;
 • Шабівська сільська об'єднана територіальна громада.

Хто має та не має право голосу

Виборець може взяти участь у виборчому процесі тільки за наявності в нього відповідної реєстрації місця проживання. Тобто якщо людина проживає на території громади, в якій проводяться вибори, проте у паспорті в неї вказане інше місце реєстрації, вона не може прийти на дільницю та віддати свій голос.

Проте навіть якщо людина зареєстрована у якійсь громаді, вона не завжди має право голосу. Наприклад, голосувати на місцевих виборах не можуть військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном. Також такого права не мають ті, кого суд визнав недієздатними або ті, що за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.

Що робити, якщо не внесли до списку

Кожен виборець може перевірити, чи внесене його ім'я до списку і чи не має ніяких помилок, бо якщо хоча б одна літера у прізвищі не збігається, виборчий бюлетень не видадуть. У тому випадку, коли імені виборця немає в списках або є якісь неточності, до дільничної виборчої комісії або до відділу ведення Державного реєстру виборців подається відповідна заява. До заяви додаються копії документів та оригінали, які підтверджують зазначені в заяві відомості.

Написати та подати заяву необхідно не пізніш як за п'ять днів до дня голосування. Тобто, якщо цього року вибори призначені на 29 жовтня, звернутися необхідно не пізніше, ніж 25 жовтня. Виборча комісія повинна протягом одного дня розглянути заяву.

За якою системою проводитимуться вибори

Вибори сільських та селищних голів ОТГ відбуватимуться за мажоритарною системою відносної більшості. Тобто, за тією системою, яка була в попередні рази. Наразі на Одещині зареєстровано понад 1400 кандидатів на різноманітні посади. Найбільше з них зареєстровано у якості самовисуванців. Серед політичних партій в Одеській області по кількості висунутих кандидатів лідирує "Батьківщина". Далі йдуть "Аграрна партія", "Опозиційний блок", "Наш Край", "БПП "Солідарність", УМП Сергія Ківалова, "Відродження", "Самопоміч", "За життя", "Народний фронт", "УКРОП", Радикальна партія Олега Ляшка, "Рух нових сил Михайла Саакашвілі" та "Нова Держава".

За інформацією "Ізбіркому", на пости голів у селах, селищах і містах у виборчу гонку включаються 41 кандидат. По п'ять кандидатів на посаду керівників місцевих зареєстровано в Куяльницькій, Цебриківській та Знам'янівській сільських виборчих комісіях. В Старокозацькій сільській виборчій комісії у кандидати на пост сільського голови подав свою кандидатуру лише один громадянин.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса