Вибори 2019: Як старі політики борються з "новими обличчями" за одеську Бессарабію

У трьох виборчих округах, які умовно можна назвати південною частиною Одеської області, не така вже й велика кількість кандидатів порівнянно з іншими. Проте боротьба за мандат нардепа у деяких з них все ж таки може стати запеклою

Вибори 2019: Як старі політики борються…
Фото: Вадим Чуприна, Вікіпедія

Depo.Одеса продовжує аналізувати кандидатів, яких ЦВК зареєструвала для участі у позачергових парламентських виборах. Цього разу йтиметься про округи №№ 141, 142 та 143. Найменше кандидатів зареєстровано по останньому з них – лише сім претендентів на мандат. Це не тільки найменша кількість у цих трьох округах, а й в цілому по всій Одеській області. На 141-му та 142-му балотуються кандидатами чинні нардепи, що ніяк не хочуть поступатися місцем у Раді новим обличчям, а на 143-му замість чинного народного обранця до Ради йде його рідний старший брат.

Округ №141, центр – Татарбунари

До меж округу входять місто Білгород-Дністровський, а також Білгород-Дністровський, Татарбунарський та частина Кілійського району (виборчі дільниці № 510407 – 510423, 510425 – 510428, 510431, 510435, 510439, 510440). З 13 зареєстрованих кандидатів шестеро були подані від партій.

На минулих позачергових парламентських виборах у 2014-му перемогу в окрузі отримав Віталій Барвіненко. Він знову зареєструвався для участі і у виборах 2019 року. Тоді по округу балотувалися одразу чотири Барвіненка, проте виграв таки "оригінальний", який на той час вже був чинним нардепом. Головну конкуренцію йому склала Алла Гінак, яку згодом обрали мером Білгород-Дністровського. Вона програла Барвіненку близько 5% голосів. Цього разу мер теж вирішила позмагатися з нардепом за мандат та зареєструвалася по 141-му. Обидва кандидати балотуються в якості самовисуванців.

Зазначимо, що для Барвіненка це вже п'ятий похід до Ради: у 2006 році він йшов за списками Блоку Юлії Тимошенко, але його номер був 154-й і він не пройшов, у 2007-му таки потрапив від цієї ж політичної сили за списками, але у 2011-му перебіг до "Партії регіонів". У 2012 році Барвіненко вже йшов як мажоритарник від цієї ж політичної сили, а після Революції гідності знову "перефарбувався" та перейшов у Раді до групи "Економічний розвиток". Додамо, що спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення у проведенні передвиборчої активністі Барвіненка: то його фонд надавав допомогу до офіційної реєстрації кандидата, то він безкоштовний концерт Наталії Могилевської організував, і знову ж таки, до офіційної реєстрації. Також порушення були зафіксовані і з боку фонду Гінак.

Між Барвіненком та Гінак очікується запекла боротьба

"Слуга народу" вирішила висунути по 141-му адвоката Олександра Ткаченка із Татарбунарів. На диво, "клона" у кандидата на цьому окрузі немає, як і немає різних працівників ТОВ та інших компаній з ідентичною до президетської партії назвою. Напевно, суперники не дуже вірять у перемогу мало кому відомого кандидата від Зеленського.

Від "Опозиційної платформи – За життя" в окрузі балотується депутат Білгород-Дністровської міськради, адвокат Віталій Граждан. Від "Опоблоку" йде Ілля Манітенко. На місцевих виборах до Одеської облради у 2015-му він балотувався від "Аграрної партії України", проте програв. Цього разу шанси на перемогу стати нардепом у нього теж дуже примарні.

"Батьківщина" висунула по округу безпартійного доцента кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін одеської Військової академії Ігоря Папушу. Редактор газети "Лиман" із Татарбунар Петро Рибін іде від партії "Патріот".  "Сила і честь" висунула по 141-му аккерманця Ігора Усова, в анкеті якого вказано, що він є помічником генконсула Румунії в Одесі. Він був також помічником у народного депутата VІІ скликання від ВО "Свобода" Павла Кириленка, та довіреною особою кандидата у президенти Олега Тягнибока на виборах у 2014-му, а також очолював місцевий осередок "Свободи" у Білгород-Дністровському.

Є ще два кандидати-самовисуванці, на яких варто звернути увагу. По округу №141 балотується безробітний та безпартійний Павло Іванович Бойченко, ПІБ якого повністю збігається з даними голови Кілійської ОТГ, от тільки сам голова свою кандидатуру на вибори не виставляв. Ще один "клон" – Олександр Миколайович Дубовий, який також безпартійний та безробітний, проте його ім'я та прізвище збігаються з ім'ям та прізвищем колишнього народного депутата від цього округу, у того тільки по-батькові було інше – Федорович.

Округ №142, центр – Арциз

До виборчого округу входять Арцизький, Саратський, Тарутинський райони, частина Болградського (виборчі дільниці № 510283 – 510290, 510296, 510298 –510315, 510317, 510318), частина Кілійського (виборчі дільниці № 510424, 510429, 510430, 510432 – 510434, 510436 – 510438) районів. Тут кандидатами у народні депутати зареєстрували 12 бажаючих отримати мандат, з яких чотирьох висунули різні політичні сили.

Головним претендентом на місце у Раді є нардеп Антон Кіссе, який декілька разів поспіль отримував перемогу у парламентських перегонах. На минулих позачергових виборах у 2014-му йому вдалося набрати майже 53% голосів виборців, у той час, як його найближчий конкурент Сергій Паращенко отримав 35,84%. Нещодавно спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА направили до поліції одразу чотири заяви стосовно передвиборчої агітації кандидата: на автовокзалі висіла і його реклама, що заборонено законом, а сам нардеп брав участь у заходах, на яких роздавав подарунки, у тому числі, і дітям.

Кіссе запідозрили у роздачі подарунків та сувенірів / Фото: Facebook/Антон Кіссе

Конкуренцію Кіссе від партії "Слуга народу" складатиме одесит Руслан Плохой, який є гендиректором ТОВ "Жилстройсервис-2". Але відомий кандидат не своєю роботою у будівельній компанії, а батьком – колишнім нардепом Ігорем Плохим. Він у 2002 році потрапив у парламент від арцизького округу під прапорами "БЮТ", але потім його виключили з фракції. У 2007-му він знову став нардепом, але цього разу як член "Партії регіонів". Зазначимо, що по округу також зареєстрований Ігор Плохой, підприємець з Одеси, який пішов на вибори у якості самовисуванця. От тільки це не батько Руслана та колишній нардеп, я черговий "клон".

Плохой активно взявся за передвиборчу агітацію / Фото: Facebook/Руслан Плохой

Від "Опозиційної платформи – За життя" балотується мер Болграду Сергій Димитрієв. У грудні минулого року прокуратура повідомила йому про підозру у підробленні документів, розтраті майна та хуліганських діях із застосуванням фізичної сили. Проте сам мер заперечує всі звинувачення та пов'язує їх з виборами та опонентами у депутатському корпусі. А нещодавно суд, у якому розглядається справа Димитрієва, повернув прокуратурі обвинувальний акт, бо той не відповідає вимогам Кримінально-процесуального кодексу України. 

"Батьківщина" висунула по округу Олега Капсамуна, директора ТОВ "Юггранстрой". 

Самовисуванцем по округу балотується Денис Карташев, лідер парамілітарної організації "Лівий берег". Пару років тому він став чоловіком відомої в Одесі волонтерки Наталії Пранжу. 

Округ №143, центр – Ізмаїл

До меж округу входять Ізмаїл, Ізмаїльський, Ренійський райони, частина Болградського району (виборчі дільниці № 510291 – 510295, 510297, 510316). Із семи тут зареєстрованих кандидатів – четверо висунуті партіями. 143-й – один з небагатьох округів Одещини, де не балотується чинний нардеп, проте тут є явний лідер парламентських перегонів.

Анатолій Урбанський, старший брат нардепа Олександра Урбанського, вирішив балотуватися у Раду. Чому саме Олександр не йде на вибори – не відомо, сам він каже, що у нього є причини особистого характеру. Що стосується Анатолія Урбанського, то він є головою Одеської облради, до якої йшов як член "БПП". Цього року він їздив на об'єднаний форум "Довіряй ділам" у Харків та ходили чутки, що він балотуватиметься від партії Труханова-Кернеса, проте на вибори Урбанський пішов як самовисуванець. Під час останньої сесії облради його опоненти запропонували йому піти у відставку, проте голова облради порадив не займатися їм політичним популізмом на продовжив проводити сесію. У кандидата доволі високі шанси на перемогу, адже протягом тривалого часу він разом із братом виїздив до округу та брав участь у різноманітних заходах. Зазначимо, що ОПОРА зафіксувала проведення незаконної агітації на користь Урбанського по 143-му округу, коли кандидат ще не був зареєстрований ЦВК. Зараз Урбанський пішов у відпустку, щоб у повній мірі віддатися передвиборчій роботі на окрузі.

Анатолій та Олександр Урбанські регулярно відвідують округ, підприємства, розташовані на його території, та різноманітні заходи / Фото: pridunavie.od.ua

Від "Слуги народу" по округу балотується киянин Віктор Куртєв. Сам він родом із Болграду, напевне саме тому його і висунули по цьому округу. Зараз Куртєв працює директором ТОВ "НТК Метрополія", а раніше працював у виконавчій дирекції АК "Київенерго" та заступником начальника НЕК "Укренерго". Член ГО "Центр розвитку Бессарабії". Крім того, його пов'язують із колишнім керівником ОДА та екс-міністром топлива і енергетики Іваном Плачковим. 

"Опоблок" висунув  безпартійного та безробітного Федіра Куртєва.

Від "Опозиційної платформи – За життя" балотується пенсіонер Вадим Шкарівський, який є депутатом Одеської облради. "Батьківщина" висунула по округу депутатку Одеської облради, голову фермерського господарства Аллу Стоянову.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme