В українське Причорномор'я прилітають на зимівлю рідкісні червонокнижні птахи

Чорвоноволі казарки, дуже рідкісні гуси, занесені до Червоної книги України та Міжнародного союзу охорони природи, летять зараз на зимівлю до Чорноморського узбережжя України

В українське Причорномор'я прилітають на…
Фото: Peter Cranswick

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник науково-дослідного відділу Національного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв, передає Depo.Одеса.

"Ще у перші дні вересня гуси, позначені цією весною супутниковими датчиками в рамках міжнародного проекту LIFE "Збереження червоноволої казарки на глобальному пролетном шляху", розпочали свою міграційну подорож, покинувши свої гніздові території російського Таймиру. Наразі шість гусей, оснащених супутниковими передавачами вже біля кордону України і скоро будуть в Українському Причорномор'їі", – розповів науковець. 

За словами Русєва, одна казарка пролетіла недалеко від Харкова у Білгородської області Росії, потім крізь Луганську область і знову полетіла до Росії у Ростовську область. Він припускає, що птах там зустрівся з іншими казарками з супутниковими датчиками. "Ми бажаємо безпечного польоту червоноволим казаркам і будемо раді зустрітися з ними на осінніх місцях та місцях зимівлі у Національному природному парку "Тузлівські лимани", де вони зазвичай зимують на кордоні "Тузлівська Амазонія" та інших місцях Азово-Чорноморського регіону", – зазначив Русєв.

Маршрути казарок зі супутниковими датчиками

Нагадаємо, на Одещину прилетіли на зимівлю тундрові лебеді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"