В Одесу повернуться моряки із затриманого в Єгипті танкера

П'ять українських моряків зі складу команди затриманого в грудні минулого року в Єгипті танкера "Sea Shark" в понеділок, 27 травня, повертаються на батьківщину


 

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Ізбірком.

Судно з вантажем нафти з грудня 2018 року утримувалося збройними силами Єгипту в районі Айн-Сохна. Екіпаж складався з 31 людини, серед яких 19 українських громадян, 11 громадян Індії, Філіппін і Шрі-Ланки, один громадянин Азербайджану.

За інформацією екіпажу, танкер був затриманий через ненавмисного і випадкового входу у територіальні води Єгипту 18 грудня 2018 року. Пред'явлено позов за перетин вод Єгипту на 56 мільйонів доларів, які повинен заплатити судновласник. Власник судна і фрахтувальник вели переговори з флотом Єгипту, щоб звільнити судно і організувати зміну екіпажу.

19 травня від екіпажу надійшла інформація, що танкер з вантажем сирої нафти планується перемістити в невідомому напрямку. Представники ВМС на борту танкера попередили про можливе застосування сили, оголосивши про розвантаження судна з обмеженням руху екіпажу. За словами капітана, офіцери флоту Єгипту погрожували зброєю команді танкера. Вони наказали екіпажу розділитися на дві групи і зібратися в двох приміщеннях. Незважаючи на погане самопочуття деяких членів команди, військові відмовилися допустити лікаря у відповідь на прохання моряків.

Частина моряків (10 осіб, серед яких п'ятеро українців) була переміщена на іншу військову базу, і під контролем дипломатичних служб України та інших держав рано вранці в понеділок 27 травня вони прибувають в Одеський аеропорт.

ВМС Єгипту, утримуючи решту екіпажу в приміщеннях на судні, своїми силами перегнали танкер і вивантажили нафту, після чого чергова частина моряків була знята з борту, вони чекають оформлення документів і відправки додому. Пізно ввечері 25 травня надійшла інформація, що решта екіпажу разом з українським капітаном була звільнена і направляється у готель. Всі вони чекають оформлення документів і повернення додому.

Нагадаємо, стало відомо, до якого числа РФ має звільнити українських моряків.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса