В Одеському художньому музеї відбувся ніжний та красивй перформанс

До музею завітали балерини у сценічному вбранні

В Одеському художньому музеї відбувся ні…
Фото: Public Art

В Одеському художньому музеї відбувся ніжний та красивий перформанс "Артисти балету у музеї". Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на організаторів заходу.

Захід був присвячений Міжнародному жіночому дню.

Десять балерин, одягнені у сценічні костюми, пройшлися залами музею і стали глядачами основної експозиції Одеського художнього. Перформанс уявляв собою балетний слоу-арт: неголосно звучить класична музика, балерини не поспішаючи ходять по залу і насолоджуються представленими картинами. Якщо ж якийсь з полотен особливо зацікавило танцівницю, вона завмирала біля нього в балетній позі, намагаючись передати пережиту емоцію. В руках кожна балерина тримала по червоній гербері – символу весни, свята, цвітіння і краси.

Сам автор перформансу, Андрій Любов, каже, що ідея проєкту з'явилася, коли він прийшов в Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва подивитися на роботи Едгара Дега: "Як відомо, він був великим любителем і співаком балету. І ось я дивлюся на ці невеликі полотна: так, вони заворожують, і навряд чи є хтось, хто так само здорово може зобразити балерин. До того ж мені абсолютно зрозуміло, що в недалекому майбутньому не вдасться побачити ці картини в Одесі. І ось тут би відчути справжнє естетичне задоволення і радість. Але в той же час я розумію, що в моїй системі координат будь-яка жива балерина завжди буде цінніше і прекрасніше, ніж ті, що зображені на картинах Дега чи кого б то не було".

Форма перформансу обрана автором не випадково. Краса цієї форми мистецтва в тому, що кожен учасник дійства може побачити тут свій особливий сенс. І кожна з версій буде вірна. Так, з одного боку, перформанс "Артисти балету в музеї" заявляє: жива людина завжди краще і важливіше, ніж будь-який твір мистецтва. У той же час, уважний глядач міг помітити й інший сенс. На думку Андрія Любова, танцівники балету і взагалі артисти на сцені часто сприймаються нами як люди без емоцій.

Реакція глядачів відповідала формі заходу. Відвідувачі музею не приховували свого захоплення, коли бачили танцівниць. І в той же час глядачі ніби намагалися вгадати – що ж станеться далі. "Ми припускали, що відвідувачі музею, побачивши в залах балерин, чекатимуть від них якихось особливих дій. Але суть перформансу була якраз в тому, щоб ці очікування не виправдати. Я хотів показати, що людина цінний сам по собі. І сам по собі він уже – мистецтво, а робити щось особливе він абсолютно не має", –  каже автор.

Довідка. Андрій Любов - арт-інженер, скульптор. Займається популяризацією таких видів сучасного мистецтва як перформанс, інсталяції, скульптурні композиції (паблік-арт, ленд-арт), а також різних літературних жанрів.

Нагадаємо, одеські комунальники привітали одеситок з 8 Березня квітами та піснями.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme