В Одесі відкрили новий музей: Відвідувачів чекають по закінченню карантину

Засновниками музею стали драматург і скульптор Андрій Любов і керівник Театру на Канатній Олександр Перуцький

В Одесі відкрили новий музей: Відвідувач…
Фото: Public Art

У п’ятницю, 27 березня, до Всесвітнього дня театру на Канатній, 71, відкрили Музей театру. Про це повідомили куратори Public Art, розповідає Depo.Одеса.

У зв'язку зі встановленим в Україні карантином, відкриття Музею театру було більше схоже на закриту презентацію або передпоказ. Самі організатори музею називали це "закритим відкриттям". "Сьогодні нам вдалося домогтися того, що на наш захід не прийшов жоден чоловік. І це успіх!" – розповів Олександр Перуцький. За його словами вони спеціально не розсилали запрошення і оголошення у мережі і на вулицях міста та тримали відкриття музею у таємниці.


 
Всі експонати музею можна чіпати руками, а при особливому бажанні – навіть придбати. При цьому кожен предмет музею розповідає свою особисту історію, стає елементом чергової театральної байки. У новоствореному музеї є стенд з експонатами, які показують кримінальну складову театральної діяльності, коли актори заради успіху вистави змушені були порушувати закон. Або ж експонат, який одразу помічаєш при вході у музей, – картина із зображенням М. Заньковецької.


 
"Наш музей не обмежує себе класичним театром і експонатами, що відносяться до нього. Тут можна побачити предмети, пов'язані з одеськими, львівськими, київськими та іншими театрами, оперою, перформативним мистецтвом, документальним театром, сучасними експериментальними майданчиками, навіть ляльковим театром і балаганами. А ще тут можна прочитати багато цікавих книг, присвячених цьому виду мистецтва, і навіть взяти участь у читанні п'єс", – поділився Олександр Перуцький.

Музей театру створили на основі колекції Андрія Любова. "У нашому музеї ми плануємо проводити екскурсії та лекції, познайомити гостей з історією театру і організовувати освітні програми з мистецтва", – додав Любов.

Відвідати музей можна буде одразу після скасування карантину з п'ятниці по неділю з 18:00 до 21:00.

Фото: Public Art

Читайте також: Як не деградувати у самоізоляції: 20 корисних ідей для карантину

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"