В Одесі створили експертну раду з інфекціоністів та анестезіологів для боротьби з коронавірусом

Експертна рада розроблятиме рекомендації щодо боротьби з коронавірусом, а також займатися стратегічним плануванням

В Одесі створили експертну раду з інфекц…
Фото: Одеська міськрада

У середу, 1 квітня, відбулося перше засідання Експертної ради з питань зниження ризику інфікування і попередження поширення COVID-19. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу Одеської міської ради.

До складу ради увійшла головна спеціалістка відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Одеського міського управління Ольга Барановська, директор КНП "Міська клінічна інфекційна лікарня" та заслужений лікар України Світлана Лаврюкова, головний позаштатний спеціаліст з анестезіології та реанімації Олександр  Петелкакі, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Одеського державного мед університету Юрій Харченко та завідуюча кафедрою інфекційних хвороб Одеського державного медичного університету Тетяна Чабан. На засіданні також був і сам мер Одеси Геннадій Труханов та директор департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Олена Якименко. 

 "Експертна рада з позиції наявного досвіду і знань зможе запропонувати максимально вірне рішення, що значно підвищить ефективність нашої роботи в боротьбі з поширенням і лікуванням коронавируса", – зазначив Геннадій Труханов.

На засіданні члени ради обговорили поточну ситуацію, створення кадрового медичного резерву, а також питання, пов'язані з лікуванням важких випадків коронавірусної інфекції, зокрема протоколу лікування і обслуговування апаратів штучної вентиляції легенів.

Присутні відзначили, що на даний момент в Одесі є необхідні витратні матеріали та фахівці, які зможуть проводити ШВЛ-лікування на наявних апаратах. У разі закупівлі нових апаратів необхідно передбачити питання підготовки відповідних фахівців.

Також на Одещині на даний момент існує нестача молодшого медичного персоналу. У зв'язку з цим, рада вирішила направити звернення до профільних установ вищої освіти про складання списку студентів, які готові та бажають працювати в міських медустановах, які проводять прийом хворих з підозрою на коронавірус і лікування пацієнтів з COVID-19.

Також Експертна рада братиме участь у засіданнях Комісії ТЕБ та НС, робота якої перекладається в онлайн-режим, тобто передбачає дистанційне участь в засіданні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"