В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір"

На території музейного комплексу Білгород-Дністровської фортеці продають брошури, які висвітлюють її виключно як об'єкт "російської слави"

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шан…

В Білгород-Дністровській фортеці продаються брошури про історію фортеці, в яких сама історична пам'ятка розглядається в якості об'єкту "російської слави", пише Depo.Одеса з посиланням на "Інфопростір Одеси та області".

Про це пишуть обурені білгород-днестровці. У брошурі, яку можна придбати на території самого музейного комплексу, лише три рядки сказано про те, що на цій території мешкали і вели боротьбу знамениті українські гетьмани. Зате в іншій її частині міститься оповідання лише про "перемоги російської зброї", "героїзм російських солдатів", славу Російської Імперії, про її перемоги військові і дипломатичні.

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір" - фото 1

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір" - фото 2

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір" - фото 3

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір" - фото 4

В фортеці Білгород-Дністровська дуже шанують "русскій мір" - фото 5

У той час як майже ні слова не сказано про роль фортеці в українській історії, пережитих нею війнах і потрясіннях. Як стало відомо від місцевих жителів, до створення брошури доклала руку Наталія Штербуль - колишня начальник управління з охорони об'єктів культурної спадщини. Саме за її сприяння була розроблена комплексна програма реставрації та використання Акерманської фортеці у місті Білгороді-Дністровському. Справа добра, але деякі з жителів міста кажуть, що до відновлення фортеці Наталія Штербуль ставилася, як до власного бізнес-проекту.

У ті часи, коли Наталя Штербуль отримувала свої численні нагороди від колишніх представників влади, "російська слава" в Одеському регіоні була в тренді. Однак, зараз це здається, м'яко кажучи, недоречним. Крім того, це привід переглянути історичний "контент", який пропонується відвідувачам в музеях - від розповідей екскурсоводів до таких брошур.

Так, за розповідями туристки з Києва Ганни, її "здивували" в Одеському археологічному музеї. "Стоячи біля карти, присвяченій часів Київської Русі, вона розповідала нам, що "хохли придумали собі історію і тепер наші хлопчики за фашистів кров проливають", - розповіла Ганна.

Все це говорить лише про те, що рівень патріотичного виховання в Україні залишає бажати кращого.

Більше новин Одещини читайте на Depo.Одеса.

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme