Вперше онлайн: Які сюрпризи чекають на Одеському міжнародному кінофестивалі

Урочиста церемонія відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю розпочнеться сьогодні, 25 вересня, о 19:00. Уперше побувати на ній зможуть усі охочі

Вперше онлайн: Які сюрпризи чекають на О…

Через пандемію Одеський міжнародний кінофестиваль цьогоріч змінив час і формат проведення. Уперше він відбувається не влітку, а восени, й вперше – в онлайн форматі. Утім, не виключено, така "дістанційність" надасть можливість "побувати" на заходах фестивалю – не лише показах, а й майстер-класах та пресконференціях – тим, хто раніше про це лише мріяв.

Церемонія відкриття

Яніна Соколова – ведуча фестивалю

Ведуча кінофестивалю Яніна Соколова

Урочисте відкриття 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю транслюватиметься на кількох платформах, зокрема, на офіційних ресурсах фестивалю, платформі oiff.online, в Youtube та Facebook. Уже почався відлік до події. Організатори також трохи відкрили завісу тайни навколо церемонії, виклавши її тізер. Тож відомо, що вестимуть її телеведучі Яніна Соколова та Олег Панюта, а відбуватиметься відкриття, судячи з кадрів, у незмінній локації – Одеському національному академічному театрі опери та балету.

 

Упродовж десяти років існування фестивалю головною подією церемонії відкриття була "червона доріжка" – прохід до театру відомих персон. Для декого "доріжка" була куди більш цікавою, ніж власне конкурсна програма, тим більше, що давала поживну їжу для обговорення смаку та несмаку "віпів". Чи реалізують організатори і як саме "червону доріжку" в онлайн-форматі, поки невідомо. Але почекати залишилося кілька годин.

А ось фільм відкриття вже відомий. Це – політична комедія "Босий імператор" Пітера Бросенсона та Джессіки Вудворт. Стрічка – сиквел до їхнього попереднього фільму "Король бельгійців" 2016 року, який отримав на 8-му ОМКФ головну нагороду – "Золотого Дюка".

Стрічку можна буде переглянути за цим посиланням.

Конкурсна програма 11-го Одеського міжнародного фестивалю

Кадр зі стрічки "Номери", яку продемоструют в межах "Спеціальних показів"

Фестиваль триватиме з 25 вересня по 3 жовтня. На участь у конкурсних програмах було подано понад  900 стрічок. Звісно, глядачі побачать найкращі. Фестиваль складається з кількох позаконкурсних та конкурсних програм.

Зокрема, до Національної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли сім повнометражних фільмів – ігрові, документальні та анімаційна картини. Серед них, "Бєс" – документальна стрічка режисера Єгора Трояновського про пошуки добровольця Олексія Кудрявцева, який зник на Донбасі. Останнє відео з ним викладено в інтернет 15 липня 2014-го, хлопця допитує терорист Ігор Безлер на прізвисько "Біс". Трояновський разом із батьком зниклого розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця.

У Конкурсі європейських документальних фільмів візьмуть участь вісім стрічок із дев’ятьох країн світу.

У Національній конкурсній програмі "короткого метру" буде показано 11 стрічок, серед яких ігрові картини та кіноесе.

У позаконкурсній програмі "Спеціальні покази" на глядачів чекають три знакові роботи. Серед них – стрічка Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва "Номери" про ув’язнене суспільство за п’єсою Сенцова. Перший український фільм, який знімався без присутності на майданчику автора і режисера, адже Олег Сенцов тоді перебував у російській буцегарні.  

У межах позаконкурсної програми "Фестиваль фестивалів" відбудуться покази 14 фільмів-учасників та переможців Каннського, Берлінського, Венеційського, Польского фестивалів, а також кінофестивалів у Локарно й Карлових Варах.

У позаконкурсній секції "Візії", яка з’явилася на фестивалі вперше,  демонструватимуть 10 стрічок "з особливим візуальним підходом" режисерів.  

Міжнародна конкурсна програма

Кадр зі стрічки "Атлантида"

Найбільша увага традиційно прикута до Міжнародної конкурсної програми. Тим більше, що вже відомо: одна з її стрічок – українська "Атлантида" висунута на премію "Оскар". Загалом у Міжнародній конкурсній програмі фестивалю представлені 12 повнометражних стрічок із Німеччини, Італії, Аргентини, США, Судану, Франції, Єгипту, Норвегії, Катару, Словакії, Румунії, Чехії, Ірландії, Південної Кореї, Ливти, України, Латвії, Іспанії, Угорщини (враховуючи країни копродукції). Саме вони змагатимуться за Ґран-прі ОМКФ – "Золотого Дюка".

  • "Атлантида" (Atlantis) режисера Валентина Васяновича, доступна до перегляду з 26 до 28 вересня

  • "Невидимий" (Nematoma) режисера Іґнаса Йонінаса, доступна до перегляду з 26 до 28 вересня

  • "Звірі, які чіпляються за соломинку" (Beasts clawing at straws) режисера Кіма Йон-Хуна, доступна до перегляду з 27 до 29 вересня

  • "Служителі" (Servants) режисера Івана Остроховського доступна до перегляду з 27 до 29 вересня

  • "На абордаж!" (À l'abordage) режисера Ґійома Брака, доступна до перегляду з 28 до 30 вересня.

  • "Ти помреш у двадцять" (You will die at twenty) режисера Амджажа Абу Алали,  доступна до перегляду з 28 до 30 вересня.

  • "Арабський блюз" (Arab blues) режисерки Манель Лабіді, доступна до перегляду з 29 вересня до 1 жовтня

  • "Материнство" (Maternal) режисерки Маури Дельперо, доступна до перегляду з 29 вересня до 1 жовтня

  • "Волонтерський рік" (A voluntary year) режисерів Ульріха Колера і Геннера Вінклера, доступна до перегляду з 30 вересня до 2 жовтня.

  • "Вечеря в Америці" (Dinner in America) режисера Адама Ремейєра, доступна до перегляду з 30 вересня до 2 жовтня

  • "Обожнювання" (Adoration) режисера Фабріса дю Велза, доступна до перегляду з 1 до 3 жовтня

  • "Товариш Дракуліч" (Comrade Drakulich) режисера Марка Бодзсара, доступна до перегляду з 1 до 3 жовтня.

Які ще події чекають на глядачів Одеського кінофестивалю

Потьомкінські сходи під час ОМКФ у 2016 році

Потьомкінські сходи під час ОМКФ у 2016 році

Організатори фестивалю вирішили не відмовлятися від однієї з його головних родзинок – традіційного open-air кіноперформансу на Потьомкінськіх сходах. Тут 2 жовтня відбудеться показ німого художнього фільму "Ґолем, як він прийшов у світ". Цього року стрічці Карла Бьозе та Пауля Вегенера, яка вважається провідним зразком раннього німецького експресіонізму, виповнюється 100 років. Тож стрічка відібрана у відповідності до формату open-air, початок якого був покладений на першому фесті, коли на Потьомкінськіх сходах просто неба була продемонстрована відреставрована копія легендарної картини Сергія Ейзенштейна "Броненосець Потьомкін".

Окрім того, на глядачів чекають зустрічі з відомими представниками світу кінематографу, серед них із режисерами Аґнєшкою Голланд, Роєм Андерссоном, Романом Балаяном, композитором Говардом Шором, майстер-класи, книжковий пітчинг Book Pitch тощо.

А ще організатори обіцяють додатковий фестивальний тиждень: з 3 по 11 жовтня буде подовжений термін перегляду тих фільмів, які користуватимуться найбільшим попитом серед глядачів.

Стрічки для онлайн переглядів доступні лише на території України, доступ до них платний, але ціни прийнятні – від 60 грн.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme