"Улюбленець" активістів: Ким є колишній шеф поліції Одещини, який "погорів" на продажі речових доказів

Зранку у четвер, 25 липня, спочатку Одесу, а потім і всю Україну сколихнула новина: колишнього начальника ГУ НП в Одеській області генерала Дмитра Головіна затримали працівники НАБУ та департаменту внутрішньої безпеки. По обіді з'явилися подробиці справи

"Улюбленець" активістів: Ким є колишній…
Екскерівник поліції Одеської області Дмитро Головін / Фото: Facebook

Колишньому начальнику ГУ НП в Одеській області Дмитру Головіну та його заступнику Констянтину Гейку оголосили про підозру одразу по трьом статтям Кримінального кодексу. Зокрема, йдеться про статті 191, 364, 209 КК України - "розтрата, привласнення майна", "зловживання владою або службовим становищем", "легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом". Головіна сьогодні затримали в Одесі, а от його ексзатупник втік і його розшукують.

Як заявив під час брифінгу заступник начальника одеського територіального управління НАБУ Олексій Нижниченко, ще у 2017 році Головін, Гейко та два керівника приватних підприємств заволоділи контрафактними цигарками, які проходили у якості речового доказу по одній із справ. Вартість партії цигарок не маленька – 50 мільйонів гривень. У травні за місцем мешкання Головіна та Гейка відбулися обшуки. Правоохоронці тоді підтвердили факт, що да, таки були, проте будь-яких подробиць не повідомлялося і все затихло. Розслідування з цього приводу було розпочатоу минулому році. Головіну та Гейку мають обрати запобіжний захід, проте зроблять це не в одному з одеських судів, а у столичному. Де саме – поки не відомо. Depo.Одеса вирішив нагадати, чим запам'ятався одеситам генерал Головін.

Колишній заступник головного поліціянта Одещини Констянтин Гейко / скрін відео 7kanal.com.ua

На посаду начальника поліції Одещини Дмитро Головін був призначений у листопаді 2016-го, замінивши Георгі Лорткіпанідзе із грузинської команди реформаторів. Останній залишив одеську поліцію після того, як тодішній президент Петро Порошенко звільнив керівника Одеської ОДА Михайла Саакашвілі.

Ось як згадує прихід у поліцію Головіна колишній позаштатний радник начальника ГУ НП в Одеській області Лорткіпанідзе Владислав Сердюк, який звільнився за три дні після призначення нового керівника поліції. "Я знав, що буде відбуватися при Головіні у ГУНП, і до чого це призведе. І бути причетним не хотів. Коли наприкінці 2016 року почали "мочити" грузинську команду в системі МВС України, багато старих міліцейських начальників стали ділити між собою місця, які займали грузини в Національній поліції і в МВС. Дмитро Головін, на той момент директор департаменту карного розшуку Національної поліції, рвався на посаду начальника ГУНП в Одеській області, тому що він знав, що при будь-якій владі посада начальника одеської міліції або поліції, ну дуууже "солодка", і гарантувала необмежені можливості для "вирішення питань", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Сердюк зазначив, що разом з призначенням Головіна на посаду начальника ГУНП в Одеській області, туди повернулася системна коррупція. "І про це знали всі "інформовані" особи в Національній поліції і в МВС України від Одеси до Києва", – заявив він.

Зазначимо, що про корупцію Головіна повідомляли деякі ЗМІ. Так, наприклад, минулого року Слідство.Інфо писало, що Головін має елітні апартаменти на узбережжі Чорного моря, які, начебто, належать йому, хоча за документами їхнім власником є 86-річний дідусь дружини генерала Анастасії Головіної.

Але найбільше одеситам Головін запам'ятався не цими апартаментами, а тим, що у час його керівництва одеськими копами була здійснена купа нападів на одеських активістів та журналістів, які і досі не розкриті. Так, жертвами нападів стали Аліна Радченко, Оксана Підпала, Михайло Кузаконь, Григорій Козьма, Віталій Устименко, посеред вулиці стріляли у Олега Михайлика, який чудом вижив, та тричі відбивався від нападників Сергій Стерненко. Щодо останнього, то у нього з Головіним був особистий конфлікт. Під час подій по захисту від забудови Літнього театру у Міському саду у 2017 році Головіну у голову прилетіла чи то камінюка, чи ще якийсь "твердий предмет". Після подій головний поліціянт подав на Стерненка за те, що наче активіст його поранив, а коли не "вигоріло", звинуватив в організації масових заворушень. Справа проти Стерненка перебувала в суді з лютого 2018-го, проте не розглядалася, бо потерпілий – Дмитро Головін, зовсім не відвідував засідання. Врешті 28 березня 2019 року суд вирішив не розглядати справу та повернути обвинувальний акт прокурору.

Головіну "дісталося" під час "штурму" Літнього театру

Що стосується стрілянини у Михайлика, то тут активісти були не згодні з тим, що поліція, якою керував Головін, взяла саме причетних до нападу, а не перших, хто був скраю. Згодом і справу Михайлика, і Стерненка, і ще деяких активістів передали до столиці, проте з місця розслідування так і не зрушилося, принаймні, офіційно про хід справ вже давно не повідомлялося. Активісти постійно звинувачували Головіна, що він працює на мера Одеси Геннадія Труханова та його партнера Володимира Галантерника. Громадські діячі неодноразово виходили на пікети під будівлю поліцейського главку, вимагали від Головіна результатів розслідування, проте майже все це було марно. Не дали ніяких результатів і вимоги звільнити начальника одеської поліції. Зазначимо, Головін і сам був не в захваті від громадських діячів, та казав, що в Одесі діють "псевдоактивісти".

Проте казати що Головін ось такий поганий у всьому, було б не правильно. Ще до того, як він став начальником поліції Одещини, Головін отримав з рук президента орден "За мужність" ІІІ ступеню. Таку нагороду йому дали за те, що він березні 2015 року, коли в одеському торгівельному центрі "Новий Привоз" зловмисник взяв у заручники двох працівників аптеки, умовив його обміняти жінок на себе, а потім, ставши заручником, переконав того здатися. На той час Головін працював начальником УБНОН.

Чим закінчиться ця справа – поки що невідомо. Але не всі вірять у те, що Головін сидітиме. "З цією справою проти Головіна і його заступника взагалі якась мутна історія. 30 травня саме по цьому провадженню в ГУНП в Одеській області проводили обшуки. І проводили обшуки не співробітники НАБУ, а співробітники генпрокуратури, УВБ Нацполіції і, увага, СУ ГУНП в Одеській області. Тобто слідчі слідчого управління одеської поліції проводили обшуки, по суті, у своїх керівників", – зазначив Владислав Сердюк.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme