Український супергерой Василь Гупало трощить ворожі танки, а вільний час присвячує мистецтву

Дев′ять місяців кропіткої роботи та 89 картинок, намальованих вручну, - і новий національний супермен Гупало Василь, про якого заспівала українська група ТНМК, нарешті рятує світ

Український супергерой Василь Гупало тро…

Яскравий анімаційний персонаж б′ється з ворогами, що напали на Батьківщину - нищить їхні танки та літаки. З′єднує закоханих, нейтралізує гігантський астероїд, що несеться на шаленій швидкості до Землі, а у вільний від подвигів час гасає на мотоциклі по хайвею та малює натюрморти. Автор цього казкового кліпу - 26-річний Сашко Даниленко, який родом із Лозової на Харківщині.

 

Пропозицію намалювати ролик для ТНМК він отримав, ледве струсив дорожній пил після мандрівки до Франції. Там Сашко разом зі своєю дівчиною майже півроку працювали над анімаційним кліпом "Swan" для французької групи Kwoon. Ролик зібрав купу силенну різних нагород на фестивалях в Німеччині, Франції, Португалії, Греції та США.

 

- З Фоззі ми спілкувались у Facebook. І коли вийшов мій фільм "Swan", я звернувся до різних людей та попросив їх подивиться роботу та оцінити її. Після перегляду Фоззі написав, що було б класно щось зробити разом, - розповідає Сашко Даниленко.

З ТНМК було дуже цікаво та легко співпрацювати, зазначив Сашко. Музиканти надали художнику повну свободу дій та постійно обмінювалися ідеями.

"Студію вожу за собою в рюкзаку"

Ролик про мужнього Гупало Василя досить складний: у ньому більше малюнків, ніж у попередніх (у "Swan" їх було 50 - прим. авт.) через швидкий темп музики. А ще - велика концентрація різноманітних подій і покадрової графіки - деякі образи з′являлись на 1/12 секунди, зазначив художник. Усі малюнки Сашко робить вручну, використовує акварель, чорнила та олівці, створюючи майже втрачену атмосферу тепла, простоти і натуральності.

Український супергерой Василь Гупало трощить ворожі танки, а вільний час присвячує мистецтву - Фото 1

- Малював я переважно ночами, коли жив чи подорожував містами України. За 9 місяців ми з моєю дівчиною Касею Забавко, яка є співавтором усіх роликів, працювали у Харкові, Львові, Києві - усюди, де була вільна хвилина. Тут став у нагоді досвід, який ми набули у Парижі - до резидентури наша робота займала кімнату, а щоб поїхати за кордон треба було все "стиснути" до розмірів рюкзака, аби вільно пересуватись. З великого комп′ютера я перейшов на лептоп - і тепер я вожу свою студію за собою. А маленький фотоапарат зараз знімає краще, ніж велика камера ще п′ять років тому. І такий підхід до праці мені дуже подобається, - розповів Даниленко.

"Герої, як Гупало, існують поза часом"

Один із найяскравіших моментів в ролику - хайвей, яким прямує на захід сонця на мотоциклі Гупало, а його за спиною висить бандура.

- Коли я малював ще на чернетках, мені кортіло якнайшвидше почати працювати саме над цим епізодом, змішати тут незвичайні образи. А ще мені дуже подобається фінал фільму - я хотів показати, що надія залишається завжди. Що такі, як Гупало існують поза часом, - Проблеми, які допомагає подолати Гупало Василь, були, є та будуть, поки існує людина, розмірковує художник.

Український супергерой Василь Гупало трощить ворожі танки, а вільний час присвячує мистецтву - Фото 2

- Через це я навмисно поєднав у кліпі елементи з різних часів. Наприклад, у будинків солом′яні стріхи, а над ними літають космічні човни, є мотоцикли та по сусідству - хребти драконів, танки та літаки. Змішані автентичні образи та сучасні гаджети - це ніби альтернативний розвиток історії. Такий погляд на проблему - загальний, краще допомагає зрозуміти сучасну ситуацію. І головна ідея цього кліпу - потужна сила добра.

Анімаційний герой Гупало Василь задовго до офіційного релізу кліпу почав жити самостійно. Він зареєструвався на самому початку роботи в соцмережах - і Василеві почали писати діти. Хтось з малечі дивився на картинки та малював самостійно, хтось ліпив з глини, розповів Олександр. А ще цими днями ми опублікуємо макети паперової іграшки Гупало Василя, яку зможе роздрукувати будь-яка людина на принтері, пообіцяв художник.

Український супергерой Василь Гупало трощить ворожі танки, а вільний час присвячує мистецтву - Фото 3

На запитання, чи стало більше заказів після виходу кліпу для ТНМК, Сашко відповідає посмішкою:

- Гроші - не головна мета. Якщо художник-аніматор хоче заробити, то йде в рекламу або малювати комп′ютерні ігри. Проте зараз дійсно спостерігаємо, як збільшується кількість не лише замовників, а й споживачів. У Києві, Харкові, Луцьку та Львові ми проводили відкриті заняття: показували власні роботи та розповідали, як їх створили. І усюди стикалися з тим, що люди дуже зацікавлені, чого не було ще два роки тому. Вони намагаються навчитися та робити анімаційні фільми самостійно.

З кліпом «Swan» потрапив на ринок анімації США

Спеціальної освіти зі створення анімації у мене немає, але останні п′ять років анімація - моя основна робота. Завжди малював і шукав спосіб перетворити картинку в фільм, розповідає про себе Олександр Даниленко.

- Мультиплікація - це всього лише одна з технік анімації, де малюють кадр за кадром. А ми робимо "перекладку". Спочатку я малюю кожен образ на папері, потім сканую. За допомогою програми ріжу відскановані зображення на шари - і вони оживають і пересуваються. Потім - знімаємо, - докладно пояснює анімаційні процеси.

Український супергерой Василь Гупало трощить ворожі танки, а вільний час присвячує мистецтву - Фото 4

Роботи Олександра - колоритні й поетичні, як полотна примітивістів. Чумак шукає гармонію з душею-рибою, а гігантська павучиха полює на козаків-суперменів, серед яких влучний стрілець, універсальний музикант і людина, що здатна відкрити будь-який замок.

В анімацію Даниленко закохалися музиканти гуртів "Очеретяний кіт", "Даха Браха", "MORJ" та французький колектив Kwoon. І тепер кожна з цих команд може похвалитися яскравим і самобутнім кліпом.

Більше новин про культурне життя Одеси і України читайте на odesa.depo.ua

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme