У справі "Краяну" кількість підозрюваних зросла: НАБУ оголосило про нові підозри

На даний момент кількість фігурантів справи зросла з восьми осіб до 12

У справі "Краяну" кількість підозрюваних…

Детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру чотирьом учасникам – фактичним організаторам та контролерам схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ "ХК "Краян". Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу НАБУ.

Таким чином, загальна кількість осіб, задіяних в схемі, зросла до 12: вісім із них є обвинуваченими, справа стосовно них слухається в суді.

Серед нових підозрюваних – фізична особа, як здійснювала фактичний нагляд за ТОВ "Девелопмент Еліт" у схемі; двоє фізичних осіб, які координували взаємодією учасників схеми; фізична особу-пособниця, представниця групи осіб, які мають вплив на низку посадовців Одеської міської ради. Їхні дії кваліфікували за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України. 

Як встановило слідство, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2016 року.

В жовтні 2018 року до Малиновського районного суду міста Одеси скеровано обвинувальний акт стосовно восьми осіб – виконавців схеми, серед яких — чинний міський голова Одеси. Суд розглядав справу  безпрецедентними темпами для української правосудної системи, та врешті-решт майже всі докази, надані стороною обвинувачення, судом не були враховані під час винесення виправдувального вироку, посилаючись на їх недопустимість.

На даний час прокурори САП наполягають на тому, що представлені суду докази у кримінального провадженні мають бути оцінені в повній мірі, і на їх підставі ухвалено обґрунтоване рішення.

Справу розглядає Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду.

Водночас, слідство триває, встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд запланував судове засідання, на якому розглядатиметься апеляційна скарга Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виправдувальний вирок фігурантам справи про заволодіння бюджетними грошима при купівлі адмінбудівель колишнього заводу "Краян".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme