Чи змінять в новому році Одесу так, як того хочуть одесити
Мерія виділила майже 100 мільйонів гривень для того, щоб втілити у життя проекти, які перемогли на здобуття коштів Громадського бюджету
З нового року в Одесі почнуть реалізовувати ініціативи містян, які отримали найбільшу кількість голосів на платформі "Соціально активний громадянин". В 2017-му одесити вдруге обирали найкращі, на їхню думку, проекти Громадського бюджету. І якщо на реалізацію переможців попереднього року через постійні затримки з боку міської влади було лише декілька місяців, то нові найкращі ініціативи, на які виділять кошти, обіцяють втілювати протягом всього 2018 року. Depo.Одеса дізнавався, які саме проекти сподобалися одеситам найбільше.
100 мільйонів на 22 проекти
Цього разу переможцями стали 22 проекти одеситів, у той час як у 2017 році кошти розподілили на 40 ініціатив. Сума Громадського бюджету залишилася незміна – 100 мільйонів гривень, проте перемогу отримали найдорожчі проекти, і тому їх майже вдвічі менше. Зазначимо, що лише три проекти-переможці для реалізації потребують менше чотирьох мільйонів гривень, кошторис же багатьох з проектів наближається до граничного розміру суми у п'ять мільйонів.
Найдешевшим став проект, автори якого просять виділити 2,7 млн. Йдеться про ініціативу щодо автономного освітлення пішохідних переходів. Реалізувати проект пропонують за наступними адресами: вул. Фонтанська дорога, 7 (ЗОШ № 38 І-ІІІ ст.); вул. Фонтанська дорога, 26 (ЗОШ №81 І-ІІІ ст.); 6 ст. Великого Фонтану; на розі вул. Петрошевського та Фонтанської дороги.
Як і минулого разу, найбільше проектів – а саме п'ять – перемогли у категорії "Спорт". За ними слідують ініціативи, які відносяться до категорій "Комунальне господарство" та "Екологія" – по чотири. Три проекти – у розділі "Транспорт", по два – у "Культурі" та "Освіті", ще по одному проекту перемогли у категоріях "Соціальний захист" та "Туризм".
П'ятірка найкращих
Найбільшу кількість голосів набрав проект "Іноваційні ігрові інсталяції Dreamland". Автори проекту запропонували створити у різних районах міста нові інтерактивні міські локації для культурного відпочинку і всебічного розвитку. Для реалізації ініціативи знадобиться 4,772 млн грн. У рамках проекту пропонується встановити десять світлових динамічних капелей-балансерів.
На другому місці проект, автори якого пропонують створити високотехнологічну лабораторію на базі Одеської національної академії харчових технологій. Ініціатива має назву "MiRONAFT — FabLab лабораторія для кожного". Передбачається, що це місце буде відкритим для всіх, хто цікавиться вивченням сучасних технологій робототехніки, інженерії і мейкерства. Реалізацію проекту автори оцінили майже у 4,3 мільйони.
Третій за кількістю набраних голосів – проект ремонту тротуарів та облаштування велодоріжок на вулиці Краснова. На його реалізацію потрібно понад 4,9 мільйонів гривень.
Четвертим у п'ятірці найкращих, за оцінкою одеситів, став проект, яким пропонується організувати зону відпочинку в межах вул. Ген. Бочарова - пр. Добровольського - вул. Жоліо-Кюрі - вул. Паустовського. Нині ця територія перебуває у занедбаному стані. Приватне підприємство "Керуюча компанія "Сервіс-Паустовський" запросила на виконання проекту понад 4,6 мільйони гривень. За ці кошти пропонується створити дитячий, футбольний та баскетбольний майданчики, облаштувати огородження, встановити лавочки та урни, провести благоустрій тротуарів та паркувальних карманів, а також відновити освітлення території.
Замикає п'ятірку лідерів Громадського бюджету проект створення Європейського дворику у межах вулиці Бреуса, 61/5, 61/6, 61/7 та вулиці М. Бабаджаняна 15, 17, 17-а. На реалізацію цієї ініціативи планується витратити понад 4,8 мільйона гривень, за які у дворі влаштують зони відпочинку та зроблять благоустрій території.
Ще за тиждень до закінчення голосування п'ятірка найкращих проектів мала дещо інакший вигляд. Наприклад, найбільше голосів мав проект щодо благоустрою території на селищі Котовського в одному з дворів, проте переможцем він так і не став. Ще один проект-лідер опустився з першої п'ятірки на 11 сходинку рейтингу. Йдеться про будівництва футбольного поля у мікрорайоні "Курсаки".
Варто додати, що багато з проектів-переможців Громадського бюджету-2017 з різних причин так і залишаться на папері. Хочеться вірити, що всі 22 проекти, які мають реалізуватися у 2018 році, таки будуть завершені, а люди потішаться хоч якимсь позитивним змінам.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса