Футбольні поля та інноваційні зупинки: Що одесити хочуть отримати за громадські кошти

У місті триває голосування за проекти, запропоновані одеситами для здобуття коштів Громадського бюджету на 2018 рік

Футбольні поля та інноваційні зупинки: Щ…

Одеса вдруге обирає проекти, які мають змінити життя мешканців міста та саме місто. На Громадський бюджет-2017 для голосування було запропоновано 147 проектів, і зараз одесити мають обрати найкращі зі 118 ініціатив, які пройшли "відбірковий тур".

Переможців, як і минулого разу, буде 40 проектів. Незмінною залишилася і сума, яку місто планує витратити на реалізацію проектів, а саме - 100 мільйонів. Бюджет кожного проекту не має перевищувати 5 мільйонів. Голосування за проекти триватиме до 19 грудня. Після того як будуть перевірені всі голоси, комісія з Громадського бюджету при міськраді оголосить переможців. Так що у одеситів ще є досить часу, щоб проголосувати за проекти, які їм найбільше подобаються. Depo.Одеса розбирався, які проекти цього разу представлені на платформі "Соціально активний громадянин", та за які на час підготовки статті зареєстрована найбільша кількість голосів.

Одеса – футбольне місто

Найбільше проектів, допущених до голосування, належать до розділу "Спорт". Таких ініціатив на сайті – 27. Зараз у цьому розділі лідирує проект, яким пропонується побудувати футбольне поле у мікрайоні "Курсаки". Для реалізації проекту, за розрахунками авторів, потрібно понад 4,6 млн грн.

Другий за кількістю голосів проект розділу – реконструкція футбольного поля на території загальноосвітньої школи № 41, що по вулиці Мічуріна.

Менш за все одеситів зацікавив проект щодо встановлення у місті велосипедних парковок. На його реалізацію автори просять 825 тисяч, проте поки що таку ініціативу підтримали менше 10 одеситів.

Благоустрій та нові зони відпочинку

Розділ "Навколишнє середовище" – другий за кількістю зареєстрованих проектів: тут до голосування допустили 19 ініціатив. Переважно одесити пропонують покращити благоустрій у різних районах міста. Найбільше голосів набрав проект, який стосується сквера Жюлі Лассан, що у мікрорайоні "Золотий берег".

Також за кошти Громадського бюджету одесити хочуть навести лад у сквері на 7-й станції Великого Фонтану, у Хаджибеївському парку, парку "Юність" та інших зонах відпочинку. А ще у цьому розділі зареєстровані проекти, якими пропонується створити майданчики та центри для дресирування собак - зокрема такі місця пропонують відкрити в районі Меморіалу 411-ї батареї та на селищі Котовського.

Разом з тим, мало кого з одеситів зацікавили проекти по створення в Одесі двох нових парків: мистецтв та чудес світу в мініатюрі.

Європейський дворик та оаза на Адміральському

Третій розділ за кількістю зареєстрованих проектів – "Комунальне господарство". З поданих на конкурс пропозицій комісія допустила до голосування 17. Сюди віднесли проекти щодо створення у місті Європейського дворику в районі вулиць Бреуса та Бабаджаняна. А за адресою вул. Пастера, 44-44-а пропонують створити зону активного сімейного відпочинку з дитячим та спортивними майданчиками.

Європейський дворик

Зона відпочинку на Пастера

Окрім того, одесити ініціюють будівництво бюветного комплексу в районі Меморіалу 411-ї батареї, реконструкцію вулиць Карпатська і Ризька зі зміною водопостачальної мережі та інше.

Здоров'я – не понад усе

У нинішньому Громадському бюджеті зареєстровано набагато менше проектів у розділі "Охорона здоров'я", ніж у попередньому: 8 проти 32. Таке зменшення кількості проектів пов'язане з тим, що до умов подання ініціатив були внесені зміни стосовно саме медичних пропозицій. Зокрема, автори тепер не можуть пропонувати проекти про посилення матеріальної бази медзакладів, хіба що це буде йти як засіб для реалізації ініціативи.

Ось декілька пропозицій одеситів з цього розділу. Один з проектів стосується створення центру раннього втручання на базі дитячої поліклініки №6 для консультацій дітей з особливими потребами різними спеціалістами. Іншим проектом пропонується створити відділення екстреної допомоги на базі міської лікарні №1. В міській лікарні №1 пропонують модернізувати лабораторний комплекс відділення інтенсивної терапії.

Клумби, сяючі зупинки та переходи

Зупинимося ще на декількох цікавих, проте не надто популярних поки проектах. Зовсім мало набрали голосів проекти у розділі "Безпека та громадський порядок". Тут зареєстровано лише три проекти: про встановлення відеонагляду у школах Одеси, створення красивих клумб у центрі міста та освітлення пішохідних переходів. Що стосується останнього проекту, автори пропонують встановити додаткові ліхтарі біля дитячих навчальних закладів та на нерегульованих переходах. Ця ініціатива зацікавила менше 50 одеситів. А ось проект щодо встановлення автоматичного освітлення пішохідних переходів, який запропонував інший автор, вже набрав понад 1400 голосів. Зазначимо, що цей проект поданий не у розділі "Безпека та громадський порядок", а в "Дорожньо транспортній інфраструктурі".

Зацікавив одеситів і проект про створення енергонезалежних зупинок громадського транспорту з автономним освітленням у Київському районі. За нього віддано понад тисячу голосів. Ідея, звісно, доволі цікава, проте, на жаль, нерідко зупинкові комплекси в Одесі стають об'єктом нападу вандалів, тому невідомо, як довго зможуть "протриматися" такі інноваційні зупинки.

Серед дев'яти проектів у розділі "Культура" найбільшу підтримку одеситів мають ініціативи щодо інноваційних ігрових інсталяцій Dreamland, які пропонують розмістити на центральних вулицях міста та створення культурного центру у мікрорайоні "Куяльницький". А от встановлення пам'ятного знаку "Діти війни", міні-театр під відкритим небом та "Поляна казок" у сквері Шклярука майже нікого не зацікавили.

У розділі "Туризм" понад 1300 голосів набрав лише один проект – історико-туристичний гід доповненої реальності. Автор проекту пропонує розробити додаток до гаджетів, з допомогою якого можна буде більше дізнатися про різні туристичні пам'ятки Одеси.

У розділі "Соціальний захист" найбільше одеситів зацікавив проект про створення громадського центру мікрорайонів "Крива Балка", "Нова Слободка" і "Слобідський".

Лідери та аутсайдери

Скільки остаточно голосів знадобиться для перемоги поки що не відомо, проте авторам проектів, за які віддана занадто мала кількість голосів, необхідно докласти зусиль, аби їхні ідеї були побачені та підтримані іншими. Проте враховуючи те, що деякі проекти мають від одного до 10 голосів, стає зрозуміло, що ініціатори ніде не піарять, а чекають, що голоси набіжуть.

Загалом зараз найбільше голосів мають проекти щодо проведення благоустрою території двору між будинком №26 по вул. Жоліо-Кюрі та будинками №22,22-А та 24/26 по вул. Генерала Бочарова. Також до лідерів відносяться проекти щодо будівництва футбольного поля у мікрорайоні "Курсаки" та створення Європейського дворика. У п'ятірку лідерів також входять і проекти, якими пропонують зробити велодоріжку на вулиці Краснова та організувати зону відпочинку біля будинку №139-А по проспекту Добровольського. Для реалізації кожного з цих проектів автори просять майже по 5 мільйонів гривень.

Проект велодоріжки на Краснова

Мінімум голосів мають декілька проектів. Один з них стосується друку карт добрих справ, в яких буде перелік інтернатів, дитячих будинків та інших міст, які потребують допомоги від небайдужих людей. Другим пропонується провести реконструкцію фасадів деяких будинків на селищі Котовського. Зазначимо, що проект іншого автора, який теж пропонує провести ремонт фасадів на Поскоті, навпаки, набрав понад 1600 голосів, проте, на відміну від аналогічного проекту, тут не вказані адреси, де саме ці роботи пропонується виконати. Ще один аутсайдер – проект про створення вуличної арт-галереї, на якій свої роботи зможуть виставляти художники.

Найдешевші та найдорожчі проекти

Ну і на останок декілька цифр. Комісія допустила до голосування 11 проектів з бюджетом до 500 тисяч гривень, проте всі ці ініціативи зараз "пасуть задніх". Серед 12 проектів, на реалізацію яких потрібно від 500 тисяч до мільйона гривень, лише один набрав понад тисячу голосів – створення центру раннього втручання у дитячий поліклініці, про який ми казали вище.

21 проект має бюджет 1-2 мільйони, проте жоден з них поки не дотягує до тисячі голосів.

Ініціатив, на реалізацію яких автори просять максимальний розмір коштів, а саме 5 мільйонів, - шість. Ще 26 проектів потребують понад 4,9 млн кожен. І серед них мало таких, які сподобалися одеситам - як, наприклад, будівництво спортивного майданчика на базі школи №51 або створення зупинкових комплексів з диспетчерською та туалетом на кінцевих зупинках громадського транспорту.

За останні дні голосування все ще може змінитися, адже проекти, які зараз не дотягують до перших сорока у рейтингу, можуть ще піднятися, якщо їм поможуть одесити своїми голосами та автори активною рекламою.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme