#YearsChallenge: Якими були Гурвіц, Гончаренко та Труханов 10 років тому

Українські політики не люблять згадувати про своє минуле, адже їхнє головне на сьогодні вміння – "перевзутися" на льоту

#YearsChallenge: Якими були Гурвіц, Гонч…

Флешмоб-порівняння себе 10 років тому і сьогодні набув неабиякої популярності в соцмережах, але одеські очільники не поспішають брати в ньому участь. Кореспондент Depo.Одеса вирішив поринути у минуле та нагадати, ким були одеські мери та інші відомі політики 10 років тому.

Максим Степанов: від бізнесмена до голови ОДА

Нинішній голова Одеської ОДА за освітою – хірург. Але "клятва Гіппократа", вочевидь, не здавалася Максиму Степанову достатньо привабливою, тож прославився він зовсім в іншій царині. За повідомленнями ЗМІ, саме його компанія, "Республіканський правовий союз", яка досі надає послуги консультування з питань комерційної діяльності та управління, оподаткування та права, фінансувала на перших порах політичний проект Арсенія Яценюка "Фронт змін" і його президентську кампанію – в 2009 році. На той час Максим Степанов працював заступником голови Одеської ОДА Миколи Сердюка, аж до приходу до влади Віктора Януковича, після чого і Степанов, і Сердюк були звільнені.

Максим Степанов (на задньому плані зліва) під час роботи на посаді заступника голови Одеської ОДА у 2009 році / Фото: Думська

Зараз, у 2019 році, Степанов повинен "підхопити" весь Одеський регіон і принести президентській команді переконливі перемоги.

Зазначимо, що на своїй сторінці у "Фейсбук" він вирішив приєднатися до #10yearsChallenge, але обрав фото 20-річної давнини, на якому тримає ще маленьку донечку. Вважає, що не сильно змінився. "Рівно 20 років різниці... Мені здається, моя Анютка змінилася сильніше", - написав він.

Скрін зі сторінки Максима Степанова у "Фейсбук"

Геннадій Труханов: від фахівця по роботі з ветеранами до мера міста

Нинішній мер Одеси після школи навчався в артилерійському училищі. Його цивільна спеціальність – інженер з ремонту та експлуатації автомобільної техніки. Але за пару років по закінченню навчання він став директором охоронної фірми "Капітан і Ко", а пізніше – депутатом Одеської міськради. У 2008 році Труханов вже радник директора зі зв'язків з державними органами та громадськістю у приватному підприємстві "Укртрансконтейнер". Тоді ж він отримав ступінь кандидата психологічних наук, захистивши дисертацію на тему "Основні конструкти симптомокомплексу психологічної жертви". У 2009 році Труханов працював головним фахівцем відділу з роботи з регіонами Департаменту з роботі з ветеранами Державного комітету України у справах ветеранів.

До 2014-го Труханов любив чипляти георгіївську стрічку на заходи із вшанування ветеранів. Таким він був у 2009-му / Фото: truhanov.od.ua

На конкурсі "Міс Одеської Академії Харчових технологій 2009" / Фото: truhanov.od.ua

За рік він очолить фракцію Партії регіонів, знову ставши депутатом Одеської міської ради та активним учасником руху "За Одесу! За Януковича!". Мине ще два роки, і він стане народним депутатом, а ще за два – мером, який потім навіть заговорить українською. Відзначимо, що він, як і Степанов, повинен забезпечити офіційному Києву результи президентських виборів. Попри те, що його нещодавно "підбили" кримінальними справами від НАБУ, він тримається, наче нічого не було.

У сідовій залі Малиновського районного суда Одеси / Фото: Малиновський райсуд

Сергій Ківалов: від ордена Дружби з рук Медведєва до власника вишів

Майбутній одеський нардеп та голова двох одеських вишів, Юридичної академії та Міжнародного гуманітарного університету, починав слюсарем і тільки з часом закінчив Свердловський юридичний інститут. У 2004 році, як голова ЦВК, був звинувачений у фальсифікаціях під час президентських виборів, які вилилися у Помаранчеву революцію. Саме тоді він і отримав прізвисько "підрахуй". Незважаючи на все, у тому ж році був обраний почесним громадянином Одеси.

У 2009-му Ківалов став членом президіума "Партії регіонів". У тому ж році політик прийняв у своєму храмі Великомучениці Тетяни при Юридичній Академії лідера "Партії регіонів" Віктора Януковича. Тоді промосковський митрополит Агафангел відверто агітував за те, щоб до влади прийшов саме Янукович.

Ківалов молився разом із Януковичем / Фото: Думська

Також 2009-й для Ківалова знаний тим, що він поїхав на Росію – отримувати, як голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, орден Дружби від тодішнього президента РФ Дмитрія Медведєва. Тоді Ківалов заявляв, що нове покоління українських лідерів "розгледить у братській дружбі з російським народом майбутнє України".

Медведєв вручає Ківалову орден Дружби / Фото: Думська

Також у 2009 році Ківалов став переможцем конкурсу "Юрист року - державний діяч", який проводила Спілка юристів України.

За три роки одеський політик спільно з Вадимом Колесниченком напишуть українофобний закон "Про засади державної мовної політики". Недарма потім, у 2013 році, президент Росії Володимир Путін на церемонії у Кремлі вручить йому медаль Пушкіна за великий внесок у збереження та популяризацію російської мови та культури за кордоном. Майже за рік Ківалов голосував за "диктаторські закони" уряду Януковича. У той же час він перемагає на одному з одеських округів з мінімальним відривом від своїх суперників, знову стає народним депутатом і, хоча є членом власної "Української морської партії Сергія Ківалова", у парламенті вирішує приєднатися до фракції "Опозиційний блок".

Зазначимо, що зовсім недавно, у 2018-му, він був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Ківалов на врученні дипломів випускникам Юракадемії, 2019 рік / Фото: "Фейсбук"/Сергій Ківалов

Микола Скорик: від голови Одеської облради до проросійського нардепа

Одеський нардеп після закінчення політехнічного вузу піднявся до голови правління "Імексбанку". Пізніше обирався депутатом Одеської облради за списком "Партії регіонів". У 2009 році обіймав посаду голови Одеської обласної ради. Все як годиться: вручав "афганцям" нагороди, поспішав на день народження тодішнього одеського мера Едуарда Гурвіца, молився разом з митрополитом Агафангелом про пришестя президента Віктора Януковича.

Микола Скорик в очікуванні Януковича, 2009 рік / Фото: Думська

Микола Скорик нагороджує "афганців" / Фото: Думська

У 2013 році, вже на посаді голови Одеської обласної державної адміністрації, Скорик протримався трохи більше ста днів. Одесити пам'ятають і тодішні напади на журналістів після "ватного" шабашу під стінами ОДА, і отримане прізвисько "Коля-блок", коли чиновник намагався забарикадуватися від "майданутих" з Києва, встановивши біля дверей запасних виходів бетонні блоки. У 2014 році, після втечі Віктора Януковича, він вийшов з "Партії регіонів", а потім був обраний до парламенту за списком "Опозиційного блоку". Після розколу останнього перейшов на бік Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна, які об'єдналися з Вадимом Рабиновичем.

До флешмобу #10yearsChallenge Скорик приєднався – швидше за все, тому що його "Фейсбук" веде, за наявною інформацією, його молода піарниця. "Приєднаюся і я. #10 років по тому", - написано на сторінці і викладена симпатична фотографія тодішнього голови облради.

Скрін зі сторінки Миколи Скорика у "Фейсбук"

Олексій Гончаренко: від підримки російської мови до патріота України

Після навчання в Одеському медуніверситеті Олексій Гончаренко, син колишнього міськголови і відомого поплічника "русского міра" Олексія Костусєва, працював на міській станції швидкої допомоги. Пізніше він вступив до "Партії регіонів" та став депутатом міськради, опонуючи тодішньому меру Едуарду Гурвіцу. У 2009 році виступав на підтримку Віктора Януковича та російської мови в Одесі. Політик активно відвідував проросійські акції, а під час передвиборчих кампаній активно використовував георгіївську стрічку на своїх агітнаметах. За рік був обраний депутатом Одеської облради, а потім – заступником голови облради.

Олексій Гончаренко входив у партію, яку очолював Віктор Янукович / Фото: Думська

Після подій у Києві у 2014 році позиція Олексія Гончаренка кардинально змінюється – він бере на озброєння проукраїнські гасла. Політик вийшов з "Партії регіонів" і звільнився з посади першого заступника голови Одеської облради. З цього моменту починається яскрава піар-кампанія Гончаренка, який, що називається, "перевзувся на льоту". Але молодий політик свого добився: під час президентських виборів 2014 року він був довіреною особою кандидата у президенти Петра Порошенка. На парламентських виборах обраний народним депутатом. Зараз, як і раніше, є заступником голови фракції БПП в парламенті.

Через згадане вище вміння "перевзуватися на льоту" у рамках флешмобу #10yearsChallenge багато блогерів "пройшлися" по одеському нардепу, добряче з нього поглузувавши.

Едуард Гурвіц: від найвпливовішого одесита до затишшя

Майбутній мер Одеси закінчив Ленінградський інженерно-будівельний інститут, працював різноробочим, вантажником, майстром на будівництві. Через пару років Едуард Гурвіц створив в Одесі будівельну фірму-кооператив, а потім пішов у політику – був обраний головою Жовтневої райради. Мер міста Одеси у 1994-1998 та у 2005-2010 роках. Обирався народним депутатом України в 1994 і 1998 роках (самовисуванець); а у 2002 році – за списком блоку "Наша Україна", у 2012 – за списком партії "УДАР".

За даними журналу "Фокус", мер Едуард Гурвіц, станом на 2009 рік, посідав 60-ту сходинку в рейтингу "найвпливовіших українців" та друге місце серед "найвпливовіших одеситів".

Едуард Гурвіц у 2009 році / Фото: Думська

Зараз Едуард Гурвіц не особливо помітний в медіа-просторі. Раніше, у 2017-му, він пророкував Одесі позачергові вибори, критикував мера Геннадія Труханова та давав зрозуміти, що має намір знову балотуватися на пост мера Одеси. Зазначимо, що на виборах, які відбулися в 2015 році, Гурвіц прийшов лише третім і набрав 8,3% голосів.

Едуард Гурвіц, 2018 рік / Фото: "Фейсбук"/Едуард Гурвіц

Світлана Бедрега: від головного фінансиста до заступника мера

Майбутня одеська чиновниця, яка протрималася на посадах за усіх одеських мерів, починаючи з Руслана Боделана, отримала вищу освіту у "Наргоспі" за спеціальністю "Фінанси та кредит". Спочатку працювала заступником голови Державної податкової адміністрації в Одеській області, а вже потім була призначена на посаду начальника управління фінансів Одеської міськради. У 2009 році вона працювала головним фінансистом у Гурвіца.

Світлана Бедрега у 2009 році працювала головним фінансистом мерії / Фото: Думська

Бедрега готувала бюджет, наголошувала, що він страждає через заборону ігрового бізнесу, паркувальні збори не виконані, вирішувала постійні проблеми з заборгованостю по заробітній платі комунальному підприємству "Одесміськелектротранс". Зараз вона займається тими ж самими питаннями, але окрім голови фінансового департаменту також є заступником міського голови Геннадія Труханова.

Головний фінансисит, як і належить красивій жінці, майже не змінилася за 10 років, навіть зачіска незмінна / Фото: Одеська мерія

Світлана Фабрикант: від журналістики до політики

Майбутній проросійський політик та журналіст вступила до Одеського державного університету імені Мечникова, але так і не закінчила виш, через що є єдиним народним депутатом 7-го скликання від "Партії регіонів" без вищої освіти. У 2009 році Світлана Фабрикант закінчила працювати головним редактором телекомпанії "Ріак-інформ", та перейшла генеральним директором на ТК "Моя Одеса". Також у цьому році вона очолила Одеську обласну організацію "Сильної України" Сергія Тігіпка.

У 2009 році Фабрікант встигала і політикою займатися, і працювати у журналістиці / Фото: Думська

10 квітня 2009 року Світлана Фабрикант, надівши георгіївську стрічку, брала участь у святковому концерті, присвяченому 65-й річниці визволення Одеси від фашистських загарбників / Фото: Думська

Вона відома як депутат Одеської міської ради V и VI скликання, пізніше стала нардепом. Зараз вона, як і раніше, займається "Фондом допомоги морякам "Ассоль", а також може повернутися у політику - не дарма ж її помітили на останньому з'їзді "Опозиційного блоку".

Світлана Фабрикант (крайня зліва) на форумі "Опозиційного блоку" / Фото: "Фейсбук"/Світлана Фабрикант

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme