ТОП-5 найцікавіших та маловідомих музеїв Одеси

Мабуть, у кожного ще з дитячих років в голові відклалася думка, що музей - це нудно. Але це міф. 

ТОП-5 найцікавіших та маловідомих музеїв…

Зараз в Одесі відкриваються нові музеї, де дуже цікаво представлені незвичайні експонати і їх не тільки можна подивитися, а ще й послухати та доторкнутися. Depo.Одеса підготували цікаву подорож до незвичайних одеських музеїв. Саме в нашому місті є такі музеї, яких не знайти більше ніде. Отже, екскурсія починається.

В музеї цегли можна вивчати історію міста

Хобі у людей можуть бути найрізноманітніші: хтось збирає марки, хтось монети, а от комусь до вподоби колекціонувати цеглу. І найголовніше в тому, що ця людина зовсім не проти показати свою колекцію всім охочим. Понад рік тому відомий одеський краєзнавець Олександр Фрідман заснував такий музей. Його колекція цеглин може розповісти історію всього міста. Але не кожен камінь потрапляє в музей. Олександр колекціонує цеглини з клеймом. Колекція музею постійно поповнюється, і побачити її може кожен охочий.

Музей знаходиться в дворі по вулиці Новосельського, 58. Код воріт — 7:40.

В музеї звуку розглядають та слухають музику

Цей музей розміщується лише в двох кімнатах, але в ньому сила-силенна усіляких цікавих музичних експонатів. Тут можна побачити прилади для запису звуку, а також для його відтворення та передачі. Є грамофони та патефони, музичні шкатулки, радіоли, магнітофони та транзистори. Також зібрано дуже багато пластинок для грамофону та винилових дисків. І що найцікавіше — можна послухати музику на різних пристроях.

Музей звуку розташований на вулиці Дворянській, 25. Працює в усі дні, крім суботи, з 12:00 до 18:00.

Музей контрабанди навчить поганому

В підвалі на одній із одеських вулиць розташувався перший в Україні музей контрабанди. Експонати музею — конфіскат з митниці, який був вилучений в різні часи існування міста.

Серед вилучених товарів є навіть різнокольорові фломастери, сонцезахисні окуляри та парасольки. В музеї кажуть, що такий товар контрабандисти перевозили в період з 1970 по 1990 роки, тому що він був дефіцитний в Радянському Союзі.

Також в музеї представлені муляжі тарілок з кокаїну, а також наглядно показано як контрабандисти перевозили наркотичні речовини в жіночому взутті, хлібині чи в протигазах.

Словом, у цьому музеї всіх навчать, як перевозити контрабанду та підкажуть найкращий варіант для будь-якого випадку.

Музей знаходиться на вулиці Катерининській, 6. Працює без вихідних з 11:00 до 21:00.

Музей кіно запрошує в світ кінематографу

В музеї кіно історія кінематографу переплітається з історією Одеси. У цьому музеї зберігається рукавичка зірки німого кіно Віри Холодної, плащ та головний убір Володимира Висоцького з фільму "Місце зустрічі змінити не можна", а також представлена колекція кінокамер Олександра Довженка.

Загалом в музеї представлено більше 10 тисяч експонатів.

Музей знаходиться на Французському бульварі, 33.

Музей вогню додасть гаряченького

Цей музей вважається найнезвичайнішим не тільки в Україні, а і в усій Європі. У ньому представив свою колекцію запальничок колекціонер Євгеній Борисков. В колекції музею нараховується майже три тисячі оригінальних запальничок.

Ідея збирати незвичайні запальнички виникла у колекціонера після того, як у 2007 році в Євросоюзі було підписано документ, який забороняв виготовляти запальнички у вигляді будь-яких оригінальних фігур.

В музеї можна побачити запальнички схожі на овочі, фрукти, є й мініатюрні музичних інструментів. Зустрічаються також і рекламні. Є в музеї і відділ суто для дорослих. Там представлена серія еротичних запальничок.

Колекція цього музею внесена до Книги рекордів України.

Музей вогню знаходиться на Воєнному спуску, 6. Працює з 10:00 до 19:00.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme