ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд відмовив Боровику у позові до Одеського міськвиборчкому

Саша Боровик просив суд скасувати протоколи комісії про встановлення результатів голосування та виборів
Depo.
6 листопада 2015 11:54
ФОТО: depo.ua
Суд відмовив Боровику у позові до Одеського міськвиборчкому
Суд відмовив Боровику у позові до Одеського міськвиборчкому

Саша Боровик просив суд скасувати протоколи комісії про встановлення результатів голосування та виборів, постанови щодо визнання Геннадія Труханова обраним мером, його реєстрації як міського голови та інші, а також зобов’язати виборчу комісію встановити результати виборів та підсумки голосування, пише Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеського окружного адміністративного суду.

Протоколи і постанови, що, на думку позивача, підлягають скасуванню, були, за його словами, складені з порушенням виборчого законодавства. Так, Одеська виборча комісія не розглядала скарг та актів про виявлення порушення, оскільки мала "створити умови для реєстрації міським головою Г. Л. Труханова". Зокрема, вона всупереч приписам ст. 85, 86 ЗУ "Про місцеві вибори" "проігнорувала" порушення з боку Приморської районної ВК щодо встановлення підсумків голосування. У цьому позивач вбачає доказ політичної вмотивованості членів районних та міської виборчої комісії.

Однак відповідач стверджує, що ніяких скарг на дії комісії та актів про окремі порушення до нього не надходило. І оскільки позивач не надав до суду жодного доказу наявності таких скарг та актів, суд не встановив упередженості комісії. Також позивач не довів порушення відповідачем вимог закону щодо складання протоколів.

Крім того, позивач ставить під сумнів результати виборів депутатів міської ради. Він зазначив, що уже після оголошення результатів виборів міського голови та депутатів ради, реєстрації Труханова, Одеська ВК направила на уточнення протокол про підсумки виборів депутатів ради по одному з округів Приморської територіальної виборчої комісії. Причина уточнення – "розбіжність" у 19 301 голос.

Суд встановив, що у протоколі дійсно була неправильна цифра, однак не кількості виборців, що віддали свої голоси окремим кандидатам, а кількості зареєстрованих виборців. Відтак дана технічна описка ніяк не може вплинути на результати голосування. Тому твердження позивача, що уточнення протоколу Приморської виборчої комісії якимсь чином потягне за собою скасування відповідних постанов, є невмотивованими. Також встановлення результатів виборів до міської ради ніяк не порушує прав позивача, оскільки він не є суб’єктом чергових виборів у багатомандатному виборчому окрузі у депутати Одеської міської ради та депутати Одеської обласної ради.

Нагадаємо, що ЦВК офіційно визнала Труханова мером Одеси.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.