ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Справа "Вікторії": Допит неповнолітніх дітей відбудеться у режимі відеоконференції (ФОТО)

Також під час засідання заслухали і свідчення батьків потерпілих дітей

Depo.
25 червня 2018 18:04
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 25 червня, у Київському райсуді Одеси відбулося чергове засідання у справі директора табору "Вікторія" Петроса Саркісяна, якому інкримінують порушення правил пожежної безпеки, що спричинило загибель дітей, пише Depo.Одеса з посиланням на "Пушкінську".

Під час засідання продовжили заслуховувати свідчення потерпілих. Крім того, за клопотанням адвокатів, суддя прийняв рішення проводити допит неповнолітніх потерпілих в режимі відеоконференції - щоб не травмувати їх психіку.

Свої показання сьогодні дав батько загиблої Анастасії Кулинич Сергій. За його словами, з дружиною він в розлученні, тому з донькою під час її відпочинку в таборі практично не спілкувався. З матеріалами кримінального провадження він ознайомився і безпосередньо винним в смерті дочки Петроса Саркісяна не вважає. Сергій упевнений, що директор табору винен у трагедії побічно.

Також свої свідчення в статусі потерпілого дав Анатолій Гарасимчук, батько двох дівчаток, які відпочивали в таборі, і яким на момент трагічних подій в "Вікторії" було 11 і 14 років. В цілому, за словами Гарасимчука, у його ньок перебування в таборі викликало більше позитивних емоцій, ніж негативних, незважаючи на деякі побутові проблеми. Він розповів, що діти за кілька днів до пожежі скаржилися на те, що в санвузлі кімнати №13 постійно текла вода. Під місце витоку підставляли відро, однак вода все одно постійно потрапляла на підлогу. Крім того, проточна вода, за словами дітей, билася струмом.

"На воду скаржилися не лише мої діти, а й діти з інших кімнат. Адміністрація табору не зробила нічого, щоб зупинити течу. Можливо, це стало якимось детонатором для пожежі: якщо протягом довгого часу вода тече на перший поверх, то вся електромережа буде залита водою. Це моя суб'єктивна думка", - сказав Гарасимчук.

Також він заявив, що батьків на територію табору пустили тільки раз - в батьківський день 10 вересня. Гарасимчук додав, що якби батьки заселяли дітей, то могли б оцінити умови в яких вони будуть знаходитися, і напевно саме це скоріш за все і було причиною, чому батьків всередину не пускали.

Гарасимчук також висловив думку, що пожежники, які першими прибули на місце пожежі, діяли непрофесійно. За його словами, вони не повинні були довіряти словам працівників табору про те, що всіх дітей вивели - треба було перевірити кожну кімнату.

На питання адвокатів Саркісяна, чи знає він, хто конкретно прийняв рішення відправити дітей в табір з художнім керівником Тетяною Єгоровою, Гарасимчук відповів негативно. Однак він зазначив, що Єгорова була єдиною людиною в таборі, яку вони знали і яка знала їх дітей. Тому він підтримав ідею, щоб з дітьми була саме вона. Також Гарасимчук підтвердив, що з матеріалів слідства йому відомо, що осередок пожежі був саме у кімнаті Тетяни Єгорової.

На сьогоднішньому засіданні адвокати заявили і кілька клопотань.

Микола Стоянов, який представляє 35 дітей, визнаних у справі потерпілими, попросив суд проводити допит неповнолітніх в режимі відеоконференції. Це, на його думку, дозволить максимально знизити ефект травмованості від допиту. Суддя Віктор Чаплицький з такою пропозицією погодився, але сказав, що до цього потрібно підготуватися.

"Потрібен ще один зал. Ми подивимося, як можна буде це зробити. Може будемо використовувати якусь кімнату", - сказав суддя.

Адвокат Петроса Саркісяна Ігор Карпов також заявив клопотання про тимчасовий доступі до речей і документів. Суть цього клопотання, як і рішення по ньому, будуть прийняті вже на наступному засіданні, яке відбудеться завтра, 26 червня.

Нагадаємо, що суд переніс розгляд справи над екс-віце-мером на кінець липня.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook