Спортивний рік по-одеськи: Відродження волейболу, непереможний Ломик та занепад "Чорноморця"

Для одеського спорту 2018 рік, як і для всієї країни в цілому, став непростим

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Спортивний рік по-одеськи: Відродження в…

Яскраві перемоги деяких спортсменів вигідно виглядали на катастрофічному стані "Чорноморця". Баскетболісти межували цікаві поєдинки з відвертою сірістю, а ось на волейбольный арені в Одещині намітився справжній ренесанс. Depo.Одеса підбиває підсумки спортивного року одеського спорту.

Головним розчаруванням року став "Чорноморець". Спочатку головна команда міста ганебно вилетіла з Прем'єр-ліги, поступившися в стикових поєдинках ФК "Полтава" із загальним рахунком 1:3. Ці матчі стали апофеозом невдалого регулярного сезону, де одесити посіли 11 з 12 місць. Складалося враження, яке підкріплене неофіційною інформацією нардеп Леонід Клімов був зацікавлений у пониженні його команди у класі – у першій лізі витратили на команду значно менше. Але олігархові не пощастило – ФК "Полтава" не захотів переходити до Прем'єр-ліги саме через фінансовий фактор та вакантне місце запропонували "Чорноморцеві". Одесити були змушені залишитися в еліті, і це ні до чого доброго не призвело.

Гра "Чорноморця" з "Ворсклою" / Фото: chernomorets.odessa.ua

Майже повністю оновлена команда Ангела Червенкова не показала змістовного футболу, і після першої частини сезону посіла теж одинадцяту позицію. Гірше тільки "Арсенал", а до "Карпат" 5 очок – повний провал. До того ж клуб вже покинула більшість футболістів. Таким чином взимку тренерському штабу "чорно-синіх" треба починати з чистого листа. Якщо взяти до уваги, що покращувати фінансування "Чорноморця" ніхто не планує, то навряд навесні в одеських вболівальників є привід для оптимізму.

З баскетболом У Південній Пальмірі в цьому році було трошки краще. спочатку команда "БІПА-Одеса", що кілька років радувала вболівальників, зникла з баскетбольної мапи країни, проте її місце зайняв відроджений БК "Одеса" з тим же самим головним тренером Олегом Юшкіним і з частиною складу. Попервах одесити виступали досить вдало, проте потім опустилися на шосту позицію з восьми. Тим не менше, за результатом протистояння з "Миколаєвом" наші баскетболісти зуміли пройти до полуфіналу Кубка України, і підлеглих Олега Юшкіна очікує цікаве продовження сезону.
Щодо "Хіміку", то в нього поки все добре – команда Віталія Степановського лідирує у першості Суперліги і має добрі шанси на усіх за підсумками сезону.

Для одеських баскетболістів рік видався вдалим / Фото: bcdynamo.odessa.ua

Дуже вдалим рік видався для одеського волейболу. "Хімік" завоював черговий чемпіонський титул, який став восьмим для команди. Гегемонія южненців в першості країни досягла небачених обріїв – дівчата нещодавно взяли соту поспіль перемогу у чемпіонаті – кілька років "Хімік" взагалі не програє в Україні.

Волейболістки "Хіміка" здобули 100 перемог поспіль / Фото: prosportua.com

Проте якщо до успіхів "Хіміка" всі давно вже звикли, то факт відродження одеського чоловічого волейбулу став справжньою сенсацією. Вперше з 2011 року Одеса представлена на національному рівні. У розпорядженні команди вся спортивна інфраструктура Одеського політехнічного університету, а іногороднім гравцям надано гуртожиток вищого навчального закладу. Головним тренером ВК "Політехнік-Одеса" став досвідчений наставник Євген Бородаєнко. Цікаво, що свого часу - з 1979-го по 1991-й - чоловіча команда Одеси вже перебувала під крилом Політеху, і в чемпіонаті СРСР у цей період виступала під назвою "Політехнік".

"Політехнік Одеса" готується вийти у Суперлігу / Фото: odessa-sport.info

Одесити дуже добре провели першу частину сезону та зараз входять у четвірку лідерів. Перед командою стоїть амбіційне завдання – вийти у Суперлігу. Окрім "Політехніку-Одеси" у Вищій лізі виступають хлопці з Березівки, команда "Заваїр". Їхні успіхи трохи скромніші, проте вони впевнено крокують у середині трунірної таблиці.

Безперечно, найяскравішою подією спортивного року стала перемога уславленого боксера з Білгороду-Дністровського Василя Ломаченка над Хосе Педрасою, у якому він завоював другий чемпіонський титул – пояс чемпіона за версією WBO у легкій вазі. Якщо взяти до уваги, що в цьому ж році він став володарем поясу за версією WBA (в першому ж поєдинку у легкій вазі), то саме Ломаченка можна сміливо називати спортсменом року в Одеській області, а може й в усій країні. На 2019 рік у Василя великі плани – він сподівається на бій з непереможним досі Майкі Гарсією.

Ломаченко не збирається зупинятися /Фото: Facebook/Василій Ломаченко

Дуже плідним виявився рік і для 18-річної одеситки Даяни Ястремської, яка у свої юні роки досягла надзвичайного успіху – виграла турнір WTA із призовим фондом у півмільйона доларів та сягла 60-ї сходинки у світовому рейтингу серед жінок. Якщо зважати на те, що головна зірка українського тенісу Еліна Світоліна лише номінально є одеситкою, то саме Ястремська на сьогодні є головною тенісисткою Одеси та однією з надій всього українського жіночого тенісу.

Даяна Ястремська виграла турнір WTA із призовим фондом у півмільйона доларів / Фото: Facebook/Даяна Ястремська

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme